Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 29
Like Tree98Likes

tema: TOP 5 - Ronilački satovi

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: TOP 5 - Ronilački satovi

    Sta ti je surovi kapitalizam.gazdama dosadile omege a radnici ni raketu ne mogu da vide.hm marksizam,socijalizam sve je vec poznato ...

  2. #12
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: TOP 5 - Ronilački satovi

    Šta bre ti tu nešto... Hmmm, koliko mi je poznato i ti si gazda...
    P.S. Ma svako je svoj gazda!

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: TOP 5 - Ronilački satovi

    Po meni ova tri imena ne mogu da se zaobiđu Pogotovo Doxa, obzirom da je najmanje šminka.
    Priložene slike Priložene slike TOP 5 - Ronilački satovi-1920x1200_doxa_1200t_numa_2.jpg   TOP 5 - Ronilački satovi-certina-ds-action-diver-automatic-chronograph-watch-1.jpg   TOP 5 - Ronilački satovi-art-rolex_submariner1.jpg  
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #14
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: TOP 5 - Ronilački satovi

    Prvo hvala svima na komentarima! Moram jos jednom da spomenem da se radi samo o satovima predstavljenim ove godine, inace bi izbor svakako bio nesto drugaciji.

    Znao sam da ce se oko Nomosa povesti polemika Slazem se, nije tradicionalni diver, ali je upravo zbog toga sto je drugaciji dospeo na listu. Ima odlicnih predloga u temi. Naravno ovo je lista po mom izboru, a sto ljudi, sto cudi...
    jagos and Serb like this.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: TOP 5 - Ronilački satovi

    Meni je lista skroz dobra, kao da sam je sam sastavio jedino onaj sat sto je Joppa postavio bi mogao da se nadje na istoj

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: TOP 5 - Ronilački satovi

    Ako ćemo ovogodišnje modele Certina je ovogodišnja, a može i ovaj
    Priložene slike Priložene slike TOP 5 - Ronilački satovi-doxa-sub-mission-professional.jpg  
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: TOP 5 - Ronilački satovi

    Nesto nisam siguran koji su kriterijumi za ovih Top 5 odozgo, verovatno po licnom izboru, a sa zeljom da bude svega po malo zastupljeno. Pozdravljam ideju, znam da je tesko ugoditi svima.

    Pa posto se vec ovako lepo igramo & druzimo, dozvolite mi slobodu i za "mojih" 5 komada.
    A sa iste im priredbe za setnju i gledanje, a najmanje za odabir "alata" za ronjenje.





    BaselWorld 2013



    " For Desk Divers only"



    5. Girard-Perregaux "Sea Hawk" Ceramic




    4. Clerc Hydroscaphe H1 Diving Watch



    Ovaj lep model perfektno prati i udovoljava sve zahteve pro ronioca, ali tesko da ce se ikada stvarno i naci na neoprenskom rukavu istih. Kao i mnogi (ako ne i svi) sa te "revije".






    3. The RALF TECH WRV “V” 1977 Limited Edition(77) Automatic






    Automatic winding mechanical movement RTA001® based on ETA 2824-2+ 25 jewels, 28,800 a/h, 4Hz, incabloc®+ Power reserve 44 hours+ Tested water resistant up to 200M / 660FT+ Complies with ISO 6425 diving watches standard+ Functions: Hours, minutes, seconds, elapsed immersion time+ 316L surgical stainless steel case, polished and brushed, diameter 43.8 mm (without crown)+ Black face, 95% matt+ Professional "super luminova" ® CVB hands and hour markers+ Domed antiglare sapphire crystal 3.9 mm thick+ Unidirectional rotating Steel bezel, black aluminium insert+ Reinforced and protected screw-down crown+ Screw down case back engraved with individual serial number+ Vintage Gold Barenia calf leather strap and black silicone strap, mounted on 26mm spring bars, oval holes, 23mm matching buckle+ Comes in a waterproof anti shock NATO approved case+ Series limited to 77 pieces+ Swiss made.



    2. Maurice Lacroix Pontos S Diver PT6248





    Malo bruseno, malo polirano, oborene ivice na lugovima + domed sapphire crystal. Maurice Lacroix decided to add an automatic helium escape valve is there to prevent the crystal from popping of because of the pressure from the inside.
    Sve to ostavlja utisak da se tamo neko nesto trudio.



    Po izboru kozni ili s. steel bracelet ali uvek se dobija extra NATO strap. Mnogi su ocekivali i neki gumenjak pride, ali Maurice Lacroix zna da su mnogi samo desk divers entuzijasti, niko, niko kao ja.



    Unutrasnji (diving) bezel sa krunicom na dvojci, rate of 600 meter. 43mm stainless steel case .




    Ovaj novi Maurice Lacroix Pontos S Vintage Diver koristi svoj calibre ML115 mehanizam, cija je osnova Sellita SW200 (The ETA 2824-2 is the blue print for the Sellita SW200).

    Reserva snage 38 sati, i kao sto se vidi, samo jednu komplikaciju datuma.



    1. Na prvom mestu je nesto sto se retko vidja, obicno se prvo oseti, a kada se vidi, onda je vec kasno. U svakom slucaju jako neobicno.

    I zato....







    Zahvaljujuci umetniku Zannetti-ju, crtez je pretocen u nesto sto nece proci nezapazeno. Bili na suvom ili u Amazonu, tamo nekom slanom more-tu i okeanu.



    Zannetti Piranhaaaa...






    Samo za one, koji se ne plase pecina strogih.

    I opasnih riba.


    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (11.11.2013. u 16:55)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: TOP 5 - Ronilački satovi

    Od ponudjenih mi Oris najviše "miriše" na pro-diver ...
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  9. #19
    Stariji član
    Član od
    19.7.2013.
    Poruke
    1.107
    Lajkovi
    9072
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: TOP 5 - Ronilački satovi

    ja bi ubacio i nesto ovako posto je ili zaboravljeno ili smetnuto s'uma npr.

  10. #20
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: TOP 5 - Ronilački satovi

    TOP 5 tekstovi i teme su koncipirane kao odabir satova po autorovom ukusu i doimanju, ali se mora ispuniti kriterijum da su predstavljeni 2013. godine. Stoga, svi predlozi ostalih članova su dobro došli. Sve sugestije se prihvataju u cilju što boljeg produbljivanja teme.
    Pozz!

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •