Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
Like Tree9Likes
  • 8 Post By Milos G.
  • 1 Post By skydrummer

tema: Tevise 795A

  1. #1
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.609
    Lajkovi
    23565
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Tevise 795A

    Jedan od brendova sa Aliexpresa ciji sam model kupio iz radoznalosti.
    Naime, Guangzhou Tevise Watch Company jeste kineski brend koji postoji od 2012. godine, a zvanicno je registrovan 2017. godine, a ciji osnivac je Luo Wei Jun. Sediste kompanije je u Guangdongu, Kina. Interesantno, jos jedan zahtev za registrovanje proizvodjaca satova primljen je u maju 2017. od strane Nitin Bhat Single Firm of Delhi, India.

    Model koji predstavljam jeste Tevise 795A " turbiljon" rucni sat:Tevise 795A-img_20190416_151546-01.jpg

    Naime, rec je o automatiku sa " sun & moon" komplikacijom, dva manja brojcanika od kojih jedan prikazuje sekunde, a drugi sate. Takodje, sat je u " open heart" stilu sa laznim turbiljonom ( u sustini, radi se o metalnoj konstrukciji pricvrscenoj za brojcanika). Brojcanik je sunburst, crni reljefni, sa malim brojcanicima koji su takodje reljefni, sa koncentricnim krugovima.

    Poklopac kucista je providan, tako da se vidi mehanizam i ukraseni rotor na kome je logo proizvodjaca. Krunica i kopca data takodje sadrze ove oznake.Tevise 795A-img_20190424_143959.jpgTevise 795A-img_20190505_132714.jpgTevise 795A-img_20190505_132556.jpg

    Sto se kucista tice, isticem da natpis " All stainless steel" nije tacan s obzirom da je kuciste od mesinga ili neke druge legure, doduse kvalitetno hromirani. Narukvica je medjutim mozda i najbolja stvar na ovom satu, celicna sa punim linkovima, osim end linkova.Tevise 795A-img_20190505_132720.jpg

    Sto se stakla tice, mislim da je u pitanju hardleks ili ojacano mineralno staklo. Sat je vodootporan do 3 atm.

    Sto se mehanizma tice, radi se o Standardnom kineskom ili Tongji mehanizmu, automatiku sa opcijom rucnog navijanja. Sat ima rezervu snage od 40 sati, sa odstupanjima od - 30- ak sekundi na dan.
    Ovde napominjem par stvari. Navedeno odstupanje je postignuto nakon sto sam sam regulisao mehanizam, inace je u pocetku zurio i do dva minuta dnevno. Drugo, navedenu rezervu snage postigao sam rucnim navijanjem, inace, sat i posle celodnevnog nosenja moze nakon odlaganja raditi najvise do 8 sati. Pretpostavljam da rotor nije dovoljne tezine da dovoljno navije oprugu. Na kraju, isticem da rotor nije stvarno ukrasen, vec se radi o ukrasenom parcetu Lima zalepljenom na rotoru.

    Dimenzije:
    Obim brojcanika: 42 mm,
    Debljina kucista: 15 mm,
    Sirina narukvice: 20mm,
    Lug to lug: 48 mm.

    Modifikacija:

    Imajuci u vidu da me je lazni turbiljon nervirao, resio sam da isti uklonim. Kako su casovnicari izbegavali da preduzmu ovu operaciju, resio sam da uzmem stvar u svoje ruke:
    Tevise 795A-img_20190502_203849.jpgTevise 795A-img_20190504_135117.jpg

    Napominjem da sam prilikom otvaranja sata u istom pronasao dlake i prasinu sto samo potvrdjuje price o kontroli kvaliteta kod ovakvih brendova.

    Zakljucak:

    Iako pretenduje da bude ono sto nije, turbiljon sa celicnim kucistem, smatram da ovaj sat od 25$- 35$ ipak nudi dosta zabave na prvom mestu. Svidja mi se i to sto, za razliku od drugih modela ovog proizvodjaca, nije direktan omaz nekog luksuznog modela sata. Sve u svemu, interesantan primerak.
    milan zmaj, eee, RUS and 5 others like this.

  2. #2
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Tevise 795A

    Hvala za trud i izdvojeno vreme.
    Milos G. likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •