Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree34Likes
  • 13 Post By SHIBUMI
  • 6 Post By SHIBUMI
  • 11 Post By SHIBUMI
  • 3 Post By SHIBUMI
  • 1 Post By SHIBUMI

tema: "Sta sam danas video na sajmu kolekcionarstva i antikviteta"

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom "Sta sam danas video na sajmu kolekcionarstva i antikviteta"

    Dakle, daj da preskocimo revolvere, kubure, sablje i kremenjace, bokale i lavore. Servise za slatko i kacamak, srebrne tacne i pribor za jelo, spriceve i injekcije Luj Pastera. Naliv pera od Mont Blanc-a, do Durmitora, preko Osmie, Pelikana i Albatrosa, Kaweco i Markant-a .... Vitrine i kandelabre, slike... sve neki zapisi okamenjene mrtve prirode..... Fotke Tita i njegove svite, Kralja Pere i njegovih dvorjana... Stotine starih stvari za kojima su uzdisale nase prabake. Tu je i retko ordenje i pilotske znacke, kao i svih fudbalskih klubova prve i druge, trece...lige bivse nam nase... Nikada vise spominjane. A zasto pa ne?



    Uspmene nekih prohujalih-proslih vremena. E ovo bas nisam morao da napisem. Toliko je vec rabljeno i otrcano, da se uvek najezim kad cujemm ili procitam. A ni ono "epohe" bas mnogo ne mirisem.

    Mozda treba samo reci: Mogli ste naci, sve one lepe stvari iz stare robne kuce Mitich, komisiona i prodavnica narodne radinosti, iz predratne zemlje nam nase.

    Elem, bilo je i satova onolikoooo...

    Na ulazu jedan nas sunarodnik preplanule koze- ili ti malo tamnijeg tena, nije mogao da dobije tezgu na spratu, pa je improvizovao stand tu odmah pored ulaza u Hotel. Cene povoljne, roba sarena, ima i divljaka a i pitomih krstenih primeraka satova. Malo izudarani al' ocuvani, tri X put svajsovani dva X vareni, od pola kile i dvesta ronioci bar jedno tri komaTa, Pa do modnih pista prosetanih satova. Probralo bi se tu nesto, videh bar tri, al' pozurih gore dok se ne rasproda ona dobra roba. Paz' ovo, kao da sam poneo neku lovu pa sam ono kao spreman za ozbiljnu trgovinu. A ja stavio zmiju u dzep da se slucajno ne uhvatim za isti. A tamo sineeee.. prodavci sve ajkulA do ajkule. Ja kao girica medju njima, al; kako ih izbeci kad' imaju mamaK. Moras im prici, i tu onda nastaje promaja u dzepovima.

    Obicno nisam bas mnogo probirljiv, al' se uvek uhvatim bas za neke koji su hmmm...

    Video sam jako puno starovrmenskih u zutim kucistima sa SS poklopcima. Od Marvina, Arete, Darvila, Coteberta, Eterne, pa do Omege. Ima i nekih retkih marki koje samo pamte vreme manzetni i dugmica za iste. Pokaza mi covek neke dzepne koji idu uz kamasne i koji su kao dukat, a jedan pogotovo, sa nekim trostrukim mostovima, porcelanskih cifera. Jedan zenski kao ispod cekica, ocuvan i uradjen do bola. Kinta smesna za tako nesto. Priznajem, tih starih zutaca je bilo bas buno. Jedan (opet zuti) cetvrtastog kucista, za koji covek-prodavac kaze: Vidite prodajem ovaj sat jednog mog prijatelja penzosa, nosio ga na redovno servisiranje kod sajdzije XY i uzeo mu je 6500 dinara za to. Sramota, sada ga covek prodaje za 5000 din. Tu prodavac vadi garanciju gde se lepo vidi ime i adresa XY majstora sa upisanom cenom. Inace sat je marke Enicar. Nesto vrlo slicno ovom dole.



    Od onih drugih, meni vise zanimljivih i zeljenih primeraka svoje vrste.

    "Dugena" i to bas ovakva, dosta retka, sa jos dobro ocuvanim premazom.

    Jedino nije imao ovakvu original narukvicu.




    Dva ista "Citizen Promaster Navihawk blue angels edition" (jedan sa narukvicom, drugi na koznjaku i snalom sa promasteroznakom. Onaj drugi sa narukvicom na kopci preklopnoj ima ugravirano za RV. Poklopac sata ima logo Amerske akrobatske letacke grupe ...




    Dobijali su ih nasi piloti, a da li i jos uvek, ne bih znao reci.

    Cena je bila ista za oba, po 150 evrijanovicha.

    Zatim starih navijaca, i jedan automatic Vostok Komandirskie (SSSR).

    Al' ja ga preskocih, jer sam pre par dana vec uzeo ovakav potpuno isti.




    * Napomena!
    Pozajmio sam sve ove fotke radi bolje ilustracije. To priznajem, kao i da spomenute cene nisu i konacne. One su dobijene samo na upit, a do cenkanja, one prave drazi trgovine nije ni doslo.

    Videh i jedan mome oku posebno drag...

    Tuto titanijumski, sve sa ovakvom narukvicom i jos sa divnim plavim ciferom.


    Cena, da li smem u ovom casu kajanja sto nisam... jos i to da napisem?

    E... a sada Seikooooooo.... Jedan gospodin ima takve, vec se moze reci viintage Chrono modele, ma da ti oko stane i usmeri -ukoci pogled pravo na bankomat-e.

    Sada cu da postavim onako par od tuce i nesto vise, sto automatica sto quartz izdanja.

    Bilo je i pepsija i slemova, pandi i mandi... i jooooj....koliko mLogo lepih.




    Bar pola od ovh dole sem "rogonje". Nega priznajem nisam video.



    Mnoge nisam mi spomenuo jer mi jos nije izasao iz glave onaj, mame mu Muhlove ja.

    Ukoliko nemate sta da radite sutra izmedju 10 i 16 h. Proverite da li sam vas bas mnogo baronisao, ili je bilo jos toliko mnogo drugih satova o koje sam se ogresio, sto ih nisam ovde spomenuo.

    Ajd...pa lepo mi spavajte i sanjajte kako je lep ovaj svet...



    kad' se vozi trotinet.


    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (26.4.2014. u 19:52)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: "Sta sam danas video na sajmu kolekcionarstva i antikviteta"

    Uhhh...setih se sada i jos jednog plavca, doduse ispod tezge mi pokazanog.



    Sector 600 Automatic/ LE.

    Ovog plavca bi nas Zmajcek ziher bezecovao.

    Model:
    Diver 600 J174292 (26 21 157 045 on the caseback)
    Movement: Automatic, Swiss made
    Caliber: ETA 2824-2
    Case: Stainless steel
    Diameter: 42mm (47mm including crown guard/27mm dial)
    Thickness: 15mm
    Weight: 124g/4.4oz
    Dial: Blue wave pattern with white markers
    Features: Date at 3:00 with magnification
    Bezel: Stainless steel, uni-directional rotating
    Band: Blue rubber with tang buckle
    Lug Width: 22mm
    Crystal: Sapphire
    Depth Rating: 200m
    Crown: Screw-down with locking crown protector
    Includes: Sector boxes, no papers
    Condition: Excellent with light signs of being handled
    Retail Price: $950
    Tip ga je prodavao meni za...Uhhh... Ma sad' i nije vise vazno.


    Ajd... pa toliko.


    Pozz

    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: "Sta sam danas video na sajmu kolekcionarstva i antikviteta"

    Dobar ti je izveštaj i na tome ti zahvaljujem.
    Mogao si ipak napisati i sve propuštene cene...
    Recimo za one ''Seikoe''...
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: "Sta sam danas video na sajmu kolekcionarstva i antikviteta"

    Dobro, moja izvinjotka, evo i cena... Dakle sve na prvi upit.

    Dugena Poseidon NauticQuartz T 120M iz 80-tuh.



    Interesantno se otvara-odvrce krunica za zljebom, dakle novcicem, ili ako pustate nokat na malom prstu, onda jelte. Druga je krunica za unutrasnji bezel.





    Cena 30 evrica. Da, da, bas toliko.

    Mühle Glashütte Titanium/ sve sa pripadajucom TI narukvicom.

    300 evricha.

    Stanje, hmmm moglo bi i bolje, ali...




    *Normalno da nije u ovakvom De luxe pakovanju.


    Sovjeti Vostok Amfibije 30-40 evricha.



    Stanje, skoro pa ko novo, malo ima golom oku neprimetne korozije na bezel-u, kais za menjanje naravno.

    Seiko, kako koji ali su tu oko-lo... 150-200 e



    Stanje veteransko, sibali ih vetrovi, al' moze da prodje. A uz malo dobre volje, veste vestine, moze da bude i bolje. Vazno je da su ciferi kao Sunce jarko. Skoro svi su sa svojom origainalnom narukvicom.

    Sector je kao nov, ustvari i jeste nov. Da ga odmah na ruku stavis i prosetas plaJom.

    Cena 200 evricha.


    Ajd... pa neka vam bude.


    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (26.4.2014. u 21:34)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: "Sta sam danas video na sajmu kolekcionarstva i antikviteta"

    Zahvaljujem.

    Inače,i ostale kolege koje ponekad prisustvuju ovakvim sajmovima mogu iskoristiti ovu temu za ''podnošenje izveštaja''.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: "Sta sam danas video na sajmu kolekcionarstva i antikviteta"

    Heeej...




    I jos nesto...





    Ajd...al' ipak hvala svima, koliko vas ima.


    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (26.4.2014. u 22:28)
    milan zmaj, Dulan_88 and DrAgod like this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  7. #7
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: "Sta sam danas video na sajmu kolekcionarstva i antikviteta"

    a gde se odrzava taj sajam i kada se odrzava, da nije to mozda na slaviji

    mislim da su prodavci mnogo podigli cene svih satova, bio na zelenjaku i gledam neke tamo izakane satove, koliko ovaj kosta

    kaze 80evra, au

    a ovaj, taj je 60evra

    nista ispod 2000dinara

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: "Sta sam danas video na sajmu kolekcionarstva i antikviteta"

    Milane, evo neke informacije o sajmu.

    Kada se ovako reklamira-organizuje, onda se ufur nesto simbolicno napalcuje, 100 kinti u ovom slucaju.


    kolekcionari.rs - Najava narednog sajma

    Ali isto tako i svake subote i nedelje od 10:00-16:00. Tada je regularno okupljanje kada dolaze odredjeni kolekcionari, i bude od svega po malo. Ja jos nisam dolazio, ali pretpostavljam da je to tako.

    Skoro svi kolekcionari satova-prodavci (bar oni koje sam juce pitao), dolaze i tada.

    Mada sam opet cuo, da se okupljaju i utorkom ?

    Mozda neko od clanova foruma, koji su tamo bili to bolje znaju.

    A sto se tice cena satova, pa sareno je, ali ne kao na pijaci.

    Danas su prodavci izvadili neke vintage primerke za 60-100 e, a bilo je i nesto od jos uvek aktuelnih modela satova.

    Ali kao sto sam napisao, tesko je sa njima, ajkule su to.

    Ajd...pa vidimo se.


    Pozz


    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  9. #9
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: "Sta sam danas video na sajmu kolekcionarstva i antikviteta"

    hvala Siniša na potpunom odgovoru

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •