Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree15Likes
  • 3 Post By complication
  • 5 Post By skydrummer
  • 3 Post By Neša
  • 3 Post By complication

tema: Satovi & vesele (i loode) 70-te

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika complication
    Član od
    15.6.2009.
    Poruke
    68
    Lajkovi
    33
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Satovi & vesele (i loode) 70-te

    Posle duzeg vremena (na zalost, zbog posl. obaveza) ponovo me u'vatila neka manija- sad bih voleo neki retro fazon i to naravno, 70-te, moje najlepse godine, najlepsa moda, najbolja muzika, najbolji filmovi, putovanja, najopustenija letovanja, gimnazijski dani...ah

    I tako sam postavio oglas (Ponudite: retro 70-te), a u medjuvremenu dok se i ako se neko javi, voleo bih da ovde cujem vase utiske, predloge, sta ste imali ili jos uvek imate, sta bi voleli, sta kazu eksperti o tehnici, estete o dizajnu...






    vrtim internet i

    Poslednja ispravka: RUS (20.4.2014. u 21:41)
    VLADAN P, molnja and Zagor like this.

  2. #2
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Satovi & vesele (i loode) 70-te

    ovaj glashutte je aktuelan model, nije iz 70-ih

    za muziku i filmove se slazem , najpriznatiji bendovi su tada svirali, najpriznatiji i znacajniri reziseri rezirali filmove

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika complication
    Član od
    15.6.2009.
    Poruke
    68
    Lajkovi
    33
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Satovi & vesele (i loode) 70-te

    Citat milan milanovic kaže: Pregled poruke
    ovaj glashutte je aktuelan model, nije iz 70-ih

    za muziku i filmove se slazem , najpriznatiji bendovi su tada svirali, najpriznatiji i znacajniri reziseri rezirali filmove


    Postovao sam slike neasumicno- vise kao ilustraciju- nisam proverio Glashutte

    Obozavam taj specifican i prepoznatljiv stajl satova iz sedamdesetih (u stvari i imam jedan: Seiko 5 u tom ''TV shape'')

    Nasao sam jedan na KP, ali mi se cini da je mali ?


  4. #4
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi & vesele (i loode) 70-te

    imas i Raketu TV dial, jeftina je



    zatim jako puno jeftinih jump hour mehanickih modela koji podsecaju na art deko sa pocetka proslog veka



    i na kraju, sedamdesete su godine kada su se afirmisali racing satovi, pogotovo je Heuer imao puno modela, imamo sjajnu temu na forumu, Walter je postovao u njoj citav istorijat i fotke svih modela

  5. #5
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Satovi & vesele (i loode) 70-te

    Šta bih voleo da imam od satova iz tog perioda....lista verovatno nije tako kratka ali ono što mogu da kažem jeste da bi horologija bez sedamdesetih bila izuzetno siromašna. Toliko sopstvenih mehanizama (in house), raznovrsnog dizajna, posvećenosti detaljima ( čak i kod pristupačnih satova ) i toliki broj proizvođača satova i mehanizama od kojih su neki najblistavije zasijali baš sedamdesetih i zatim nestali, bilo je baš do kraja sedamdesetih. Danas je časovničarstvo okrenuto ekstra profitu, manjka identiteta, a od broja ambasadora boli glava ( to je bar moje mišljenje ). Zato volim starovremenske satove pa i satove 70-tih.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Satovi & vesele (i loode) 70-te

    Teško mi je da u ovom trenutku dam odgovor, a ako bih se raspisao, to bi bilo kao telefonski imenik, pa ću ukratko reći šta mislim.

    O lepoti satova iz sedamdesetih je izlišno i pričati, jer se to podrazumeva. S druge strane, najzanimljiviji su mi satovi na kojima su se dizajneri igrali kontrastima, pa tako imamo plavi brojčanik i crvenu/narandžastu sekundaru (ili neku drugu kazaljku), a predstavljaju preteču današnjih satova koje nazivamo sportskim, ili ih pokrivamo terminom casual. Za razliku od današnjih, mislim da su dizajneri imali više mašte i veću sposobnost da istaknu eleganciju. Neki karakteristični modeli dati su u oglasu ili na ovoj temi, a predstavljaju remek-dela švajcarske industrije. U tom trenutku i Seiko izbacuje neke od modela koji prate ovakav dizajn, ali sa sopstvenim pečatom. I japanski i švajcarski proizvođači izbacuju veliki broj štopera i klasičnih navijača/automatika koji slede ovakav dizajn. Evo jedne kratke ilustracije, a modele ne moram da predstavljam:



    Druga grupa satova koje bih spomenuo su klasični, kao npr. elegantne omege, longinesi, ili u našem slučaju darwil ili omikron. Tu mislim na one satove koji su nosili naši očevi ili dedovi, pa ne moram ni da ih posebno ilustrujem.

    Iako ima i drugih grupa satova, u ovom trenutku bih to prepustio nekom drugom, jer mislim da će diskusija biti uspešnija ukoliko više ljudi da svoj doprinos.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #7
    Mlađi član Avatar korisnika complication
    Član od
    15.6.2009.
    Poruke
    68
    Lajkovi
    33
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Satovi & vesele (i loode) 70-te

    Ahh, ubio bih za ovaj

    DeskDivers.com - Aquadive Depth-Time Model 50



    In 1960’s and 70’s Aquadive was THE quintessential diving tool. Oh, there were plenty of Rolexes, Omegas and Breitlings, but if you were a serious diver you wore an Aquadive or possibly a Doxa. The latter brands were not found in jewelry stores; they were sold through specialty dive shops and were used as serious diving tool

    revamp na:

    Time2watch.net - BLOG: Aquadive bathyscaphe 300 - IN DEPTH REVIEW

    obratiti paznju na size (u poredjenju sa nekim bas velikim):


    Poslednja ispravka: complication (22.4.2014. u 17:16)
    VLADAN P, molnja and Zagor like this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •