Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 22 od ukupno 22
Like Tree43Likes

tema: Satovi izrađeni od bronze

  1. #21
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Satovi izrađeni od bronze

    Pošto je kolega eee već obradio dobro temu ja sam samo hteo da se osvrnem na par stvari koje će, nadam se, koristiti nekome od kolega sa foruma ako reše da nekad kupe tzv. "bronzani" sat: Bronza je legura bakra i kalaja, i zbog te „mešavine“ sammaterijal je izuzetno čvrst i izdržljiv, i zbog toga je do otkrića gvožđa, upravo bronza bila najveće tehnološko otkriće i najvažniji materijal u izradi oružja i oruđa. Satovi sa kućištem odbronze nisu nešto što se sviđa baš svima. Da budem iskren, isprva se ni meni nisu svideli. Nisu izdržljivi kao npr. satovi od čelika, titanijuma, ili nekih drugih legura koje su čvršće od bronze. Takođe, činjenica je da će bronza nahvatati patinu i promeniti boju, ali ipak to je normalni oksidacioni proces koji štiti sam materijal a u krajnjem slučaju i sat. Međutim, kada „zagrebete“ispod površine, videćete da bronzani satovi ipak nude nešto jedinstveno, a to je:ipak malo drugačiji dizajn, raspon boja koje bronza nudi-od gotovo zlatne pasve do jedinstvenih tonova crvenkastih tonova koja daje patina, i vintage izgled koji se mnogima dopada. Primetili ste da sam u prethodnoj rečenici upotrebio termin „crvenkastih tonova“? Upravo ovde leži i velika razlika između bronze i mesinga: na tržištu se mogu naći satovi izrađeni i od jedne i od druge legure, obe legure će razviti patinu na svojoj površini, međutim kućište od bronze (CuSn8) će razviti patinu koja ima crvene tonove, dok će kućište od mesinga razviti braon patinu. Ako volite vintage izgled, izbor u vidu bojepatine je na Vama. Poslednjih godina, na tržištu satova u svim segmentima sejavljaju bronzani satovi, mogu se naći u cenovnom rangu od 400$ pa na gore, a do skoro su takve satove počeli da proizvode čak i luksuzni proizvođači kao što su Hublot, Audemars Piguet, pa čak i Panerai, ali da ne idem previše u predstavljanje jer je to već lepše objašnjeno u prethodnim postovima. Ako ikada budem imao dovoljno $$ da napravim jednu ozbiljnu kolekciju, u njoj će se svakako naći sat od bronze.
    eee, RUS, vladas and 2 others like this.

  2. #22
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Satovi izrađeni od bronze

    P.S. Izvinjavam se zbog, pomalo konfuznog teksta, ali radim i druge stvari, pa ne mogu da obratim pažnju na sve.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. [PRODATO] Maurice Lacroix Miros Diver-Bronze Barri
    By ANGEL II in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 6.3.2011., 22:14

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •