Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Prikaz rezultata 51 do 52 od ukupno 52
Like Tree158Likes

tema: Sat za Robinsona Krusoa

  1. #51
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Sat za Robinsona Krusoa

    Seiko SARB059 Alpinist

    Naziv: s_sarb059f.jpg, pregleda: 182, veličina: 75,7 KB
    Shmizla, RUS, sima hrabri and 4 others like this.

  2. #52
    Novi član
    Član od
    27.12.2009.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sat za Robinsona Krusoa

    Zanimljivo pitanje,na koje ponesto i ja imam da kazem.Rijetko navratim ovdje,mada je forum veoma dobar.Ja sam zaljubljenik u lov,zivim u Kanadi,rodom iz Hercegovine(Mostar).Ne bih se vracao na mjesto i vrijeme(devedesete) u kom sam izgubio sve(i rodjenog brata),ali sam bio davno prinudjen da duze vrijeme budem odsjecen od civilizacije,a navikao sam na sat.Imao sam na ruci nekakav kvarc-Samsung,sa datumom,prilicno dobro me je sluzio.Baterija se potrosila iznenada,a sat mi je stvarno bio potreban i po noci i po danu.Najblizi sajdzija do kog smo mogli doci(bezbjedno) je bio u Niksicu,a i to u drugoj drzavi-iznenada.
    Dugo vremena sam nosio na ruci majcin Seiko 5-zenski,precnika mozda 15mm-mehanicki-automatik.U to vrijeme nije bilo telefona ,GPS,....itd,osvjeteljenje je bilo dizel gorivo u koje smo stavljali so da manje dimi(tako su govorili).
    Spasila me sestra koja je dosla iz Beograda na 40-dana od sahrane pokojnog nam brata,i donijela neki Poljot i bateriju (Renata-zapamtio sam ime) -majka joj je porucila kakav je sat.U taj sat vise nisam imao povjerenja.
    Drugi dogadjaj je iz Kanade-kvarc Citizen(nije Eco drive)-nosio sam ga krajem Novembra u lovu na bjelorepog jelena.Skinuo sam sat uvece da ga ne okrvavim prilikom deranja u kampu ,i zaboravio ga na grani jele pored kampa.Bilo je hladno,mozda -10,mozda vise,uglavnom sat nije radio sutradan.Ovaj put nije bilo toliko strasno posto imam Garmin-GPS.
    Treci slucaj nov Casio GW5600-to je onaj kockasti G-s-Solarni,baterija je iznenada otisla na Low,bez obzira na sunce,tacnije dok je na suncu sve je OK,cim uvece koristis svjetlo-baterija se isprazni.Promjena te -akumulator-baterije je skupa i ne isplati se.
    Mene ne zanimaju Roleksi,Zeniti,JLC ,......,ali sam opsjednut idejom pristupacnog ,pouzdanog sata.Bez obzira na napredak solarne tehnologije,kinetic-itd,jos uvijek mehanicki sat ima svoje prednosti.Ako nista drugo-mehanicki sat prije nego stane obicno pocne kasniti.U mojoj porodici rusofila bilo je nekoliko Poljota koji su radili po 15 -20 godina bez otvaranja.
    Licno-cak i u Kanadi koristim (u lovu) i sjekiru i Stihl-motornu testeru.Imam naviku da skinem sat.Volim box-i prije udarca u vrecu,obavezno skinem sat.Svjestan sam da je G-shock izdrzljiviji,ali kod nas kazu da se i cuskija moze slomiti.Cuskija se zove celicna poluga teska 10-tak kilograma kojom se lomi kamen.
    Smatram sebe ekspertom (bez lazne skromnosti) za oruzje,nozeve,dvoglede, .. . ,solidnim poznavaocem pasa,konja,terenskih vozila,....,i znam da se sve moze upropastiti.
    Pozdrav

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •