Strana 4 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 52
Like Tree158Likes

tema: Sat za Robinsona Krusoa

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Sat za Robinsona Krusoa

    Da ne bude posle ovo....




    anbeast and backarelli like this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  2. #32
    Član Avatar korisnika vlada035
    Član od
    6.4.2011.
    Lokacija
    Jagodina
    Poruke
    366
    Lajkovi
    1185
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Sat za Robinsona Krusoa

    Solar G-Shock za mene...

  3. #33
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Sat za Robinsona Krusoa

    ja bih 007 na paracord kaisu... k'o krstinov.
    skydrummer, krstin and 83stojan like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #34
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Sat za Robinsona Krusoa

    I ja bih Od mehanickih 007, a od kvarcnih neki solar G-Shock.
    sima hrabri and skydrummer like this.

  5. #35
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Sat za Robinsona Krusoa

    Ja bih nešto ovako:
    Seiko Ananta Spring Drive Moon Phase Watch Taking Names & Breaking Hearts
    Automatic, kad sam već na kraju sveta i pustom ostravu, Spring Drive jer je precizan, a i onako ne bih imao odakle da pogledam tačno vreme da bih sebi dopustio -30/+45 s. dnevno (što je, priznaćete, jako bitno na pustom ostravu bez igde ikoga, ha, haha...), i na kraju Moon Phase, da znam kad je plima, a kad oseka, da mogu ljudski da se kupam i "fatam ribu"!!!
    Mišić M.

  6. #36
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sat za Robinsona Krusoa

    A ja bih poneo nešto ovako:

    Sat za Robinsona Krusoa-big-ben.jpg

    Ako me ne bi zapazili neki spasilački brodovi ili oni sa Google Earth, džabe mi je sve. Jeste da ovom primerku nisam merio tačnost, al' bih bar imao vremena da proučavam mehanizam
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #37
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Sat za Robinsona Krusoa

    Posto se svi slazu (na jednoj temi ranije razmatrano i naravno jednoglasno usvojeno ), da covek koji nista ne prepusta slucaju ipak mora da ima bar 2 rucna casovnika, onda je i izbor za "Robi avanturu" sledeci: Na jednoj ruci....



    Toughest watch brand G-Shock premium has joined forces with the Royal Air Force to create the g shock premium gravity defier GW-A1000RAF-1AER.
    The Royal Air Force is the military air power service within the UK armed forces. Formed in 1918 it’s the oldest independent air force in the world. the RAF is one of the most capable and technologically sophisticated air forces and operates around 991 aircraft making it one of the largest air forces in Europe.





    The GW-A1000RAF-1AER is in a limited edition of 2000.








    The GW-A1000RAF-1AER is born out of the toughest G-Shock premium gravity watch to date coupled with the high demands of an RAF pilot. The timepiece includes a thermometer to monitor cabin temperature, flight record mode and instant zulu time access all at the touch of a button. The carbon fibre strap in jet stealth grey epitomises royal air force design with subtle hints of red, blue and white, using the colours of the RAF’s roundel logo.
    “The Royal Air Force is proud to have worked closely with Casio to develop this Royal Air Force aviator G-Shock watch which has a bespoke set of features inspired by the demanding and challenging environments worldwide in which today’s royal air force personnel operate.”- RAF Sqn Ldr John McFall.









    The watches features are professional world time, one push and the watch syncs into world or zulu zones enabling the wearer to keep track of time wherever they are and allow clear planning and communications between all members of the RAF team, both ground staff, jets and refuelling aircraft. the GW-A1000RAF-1AER boasts a shock resistant electronic crown and quick lock rotary switch and a solar panel that converts weak illumination from fluorescent lighting into electric power. The RAF wings logo is featured on the carbon fiber resin keeper and features extra tools such as count up/count down stop watch mode and sharp accurate neobrite hands to allow precise timing in extreme conditions.


    A na drugoj ruci jos jedan zestok...


    CX Swiss Military 20’000 FEET - Big daddy of all the diving watches

    Moze da bidne, al' ne mora da znaci.

    Ipak...
    Pucali su na njega pumparicom, privezali su i aktivirali stapin dinamita... i sat je sve preziveo, jos uvek je srecno kucao.
    Ono sa dinamitom su probali i na Rolex-u, koji to ipak nije izdrzao.

    Da li to sve nesto znaci?

    Mozda i ne, ali to je moj trenutan izbor.



    LIMITED EDITION





    • TOTAL OF 1000 PIECES (approx. 400 carbon black, 200 blue, 200 silver, and 200 yellow)






    Ako moze ja bih ovog zutaca.











    Movement:
    • Chronometer-certified automatic chronograph ETA cal. 7750 Valjoux
    • 25 jewels
    • 28’800 oscillations/h
    • Power reserve 48h
    • Etachron regulator system
    • Glucydur balance bridge
    • Nivaflex mainspring
    • Antichoc with Incabloc shockabsorber
    • Anti-magnetic ISO 764 (4800 A/m rating)


    Functions:

    • Hour; minute; small second at 9h
    • Chronograph with 30 minute counter at 12h, 12 hour counter at 6h
    • Central second counter
    • Date at 3 h


    Case/Bracelet:

    • Solid grade II titanium case/bracelet Ø 46.0 mm, thickness 28.5 mm, weight 265 grams total. (Note: Grade II titanium has the best balance between strength and elasticity)
    • Solid grade II titanium bracelet, lug-ends and links screwed
    • Solid grade II titanium folding clasp with safety catch, and micro adjustment
    • XL crown with side guards for lateral protection; designed for diving with gloves
    • Screw-down crown and pushers, crown with side guards
    • Screw-down caseback, Limited Edition engraving
    • Water-resistant to 7’500 meters (25’000 feet; 6’000 meters or 20’000 FEET & 25% safety margin according to ISO norm 6425) certified. Note: The chronograph pushers have to be screwed tight (no red line visible) to ensure maximum water resistance.
    • Helium relief valve
    • Unidirectional rotating solid titanium bezel, black PVD plated, 60 minute graduation, Swiss C3 SuperLumiNova™ indices
    • Red safety marking on pushers (visible when unscrewed)
    • Domed, anti-reflective, highly scratch resistant sapphire crystal, 10mm thickness
    • Separate genuine natural rubber strap & rubber extension strap for dry-suit diving (up to 35cm wrist circumference).
    • Two swiss-made 'Bergeon' screw drivers included for bracelet exchange
    • Note: The titanium of the 20'000 FEET is grade 2 titanium, which has the best relation between strength and elasticity!


    IZVOR: CX Swiss Military 20,000 Feet Diver Watch Review � WEB GIFT FOR JEWELRY

    Pozz
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  8. #38
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Sat za Robinsona Krusoa

    Nemoj da je neko spomenuo "vodomer" u bilo kom kontekstu.

    Pozz
    anbeast likes this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  9. #39
    Član
    Član od
    27.4.2011.
    Poruke
    151
    Lajkovi
    225
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Sat za Robinsona Krusoa

    Citizen nighthawk. Skromno
    anbeast likes this.

  10. #40
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sat za Robinsona Krusoa

    Kada smo već kod Krusoa, evo i nekih zanimljivih podataka iz moje struke.

    - Utvrđeno je da je Robizon prvo delo engleske književnosti u potpunosti prevedeno na naš jezik, tačnije na slavenosrpski. Inače, delo je prevedeno sa nemačkog, izdato je u Budimpešti 1799. godine, a prevodilac je Nikola Lazarević. Naslov prevoda je 'Животъ и чрезвычайна приключенiя славнаго Англеза Робiнзона Круссе отъ Iорка собственномъ руком нѣговомъ списанна' ('Život i črezvičajna priključenija [=avanture] slavnago Angleza Robinzona Kruse ot Jorka sopstvenom rukom njegovom spisana'). Jeste da je prevodilac time eliminisao Defoa kao autora, ali je to razumljivo za ovaj period.
    - Roman Danijela Defoa inspirisan je istinitim događajem. Izvesni Aleksandar Selkirk (Alexander Selkirk), inače gusar, rešio je da napusti brod bojeći se da će potonuti. Koliko je poznato, brod je zaista bio loš, a njegovi drugovi su završili u španskom zatvoru, gde se nisu baš najbolje proveli. Proveo je četiri godine na jednom ostrvu koje danas pripada Čileu (Ostrvo Huana Fernandeza). Nesrećni gusar je morao da se povuče u zaleđe ostrva, jer su obalu zaposedale foke i morževi u sezoni parenja, pri čemu uopšte nisu bili tihi, pa je jadničak morao da se skloni kako bi sačuvao svoj mir. Ukratko, čovek nije imao mira ni na pustom ostrvu. Brodovi koji su se nekoliko puta usidrili na ostrvu nisu nužno značili i spas. Španski brodovi dolazili čak dva puta, a pošto su Engleska i Španija tada bile u sukobu, susret sa španskim mornarima i vojnicima nije bio baš uputan. Kako narod kaže, treća sreća, pa je treći brod koji se pojavio bio engleski. Na ostrvu je proveo nešto više od četiri godine.
    - Roman o Robinzonu je većini poznat kao dečija knjiga, iako to uopšte nije. U pitanju je alegorija, gde se vide dve celine - vita activa (svakodnevni život na ostrvu) i vita contemplativa (duhovni život, zasnovan na njegovim razmišljanjima odenutim u plašt puritanske etike).
    Shmizla, RUS, vladas and 11 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •