Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 18
Like Tree17Likes

tema: Najbolji prikaz dana i datuma na satu

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Question Najbolji prikaz dana i datuma na satu

    Naziv: najbolji-prikaz-dana-i-datuma.jpg, pregleda: 848, veličina: 118,7 KB


    Da li nekada pomislite koji je danas dan tj. datum? Meni se u poslednje vreme to često dešava. Slične svakodnevne obaveze su učinile da nekada moram da zastanem i razmislim koji to danas beše dan tj. datum. Moram priznati da nakon toga odmah pomislim, eh da mi je tu sada sat sa prikazom i dana i datuma.

    Postoji veliki broj rešenja ovih komplikacija na satovima. Koja od njih je vama potrebnija: dan ili datum? Koje od rešenja se vama najviše dopada? Šta je to vama na satu potrebno i šta je po vama najbolje rešenje?

    Ja za početak prilažem nekoliko sličica satova sa različitim rešenjima indikatora dana i datuma. Vi možete dati svoj komentar bilo putem slike ili tekstualno.


    Naziv: A-Lange-Sohne-Datograph-date-indicator.jpg, pregleda: 815, veličina: 92,5 KB

    Naziv: Fossil-satovi-watchs-day-date-indicator.jpg, pregleda: 1515, veličina: 110,5 KB


    Najbolji prikaz dana i datuma na satu-mondaine-satovi-watches.jpg Najbolji prikaz dana i datuma na satu-girard-peregaux-satovi-watches.jpgNajbolji prikaz dana i datuma na satu-mondaine-watches-satovi.jpg

    Naziv: Patek-Philippe-day-date-indicator.jpg, pregleda: 801, veličina: 238,4 KB


    Najbolji prikaz dana i datuma na satu-tag-heuer-link-wjf2010-satovi-watches-day-date.jpgNajbolji prikaz dana i datuma na satu-pulsar-satovi-watches.jpgNajbolji prikaz dana i datuma na satu-rolex-kiklop-satovi-watches.jpg

    Naziv: zenith-satovi-watches-day-date-indicator.jpg, pregleda: 1115, veličina: 189,3 KB

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Najbolji prikaz dana i datuma na satu

    Meni je datum skoro pa "must have" komplikacija na satu. Dan, može a i ne mora. Kad je izgled u pitanju, najviše mi se dopada "Panorama" prikaz . Analogni prikaz (kazaljka kao reper) mi nije dovoljno čitljiv i nekako mi "zatrpava" priču na satu.




    Klasika dan-datum / redni prozor , kao najuniverzalniji prikaz mi je svakako najpraktičniji , gde i na chrono varijantama ne pretrpava priču na ciferu....

    vladas, vlajo, taunus and 1 others like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  3. #3
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Najbolji prikaz dana i datuma na satu

    Za mene ne postoji sat ako nema datum . Posle mnogo godina sa Seikom 5 sada mi je bas tesko da se naviknem da "ne znam" koji je danas dan...
    Ona gore crna Certina DS1 Automatik mi je savrsenstvo sto se tice prikaza dana i datuma .

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Najbolji prikaz dana i datuma na satu

    Meni se samo i isljucivo svidja ovaj prikaz kao na slici iznad na 7750

  5. #5
    Član Avatar korisnika borko
    Član od
    29.4.2011.
    Lokacija
    Zürich
    Poruke
    282
    Lajkovi
    2243
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Najbolji prikaz dana i datuma na satu

    Meni je datum najbitniji ali isto ako mogu birati uzeo bi oboje. Sto se tice pozicije, nekako mi na 7750 najvise odgovara, da mi je pregledno i dan pokraj datuma.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Najbolji prikaz dana i datuma na satu

    Mislim da je datum potrebniji od dana, ali od viška glava ne boli (samo stomak, ponekad), tj. datum mi je obavezan a poželjno je da ima i dan. Način prikaza, to je već stvar ukusa, analogni ispis u vidu slova i brojeva...
    Mišić M.

  7. #7
    Član Avatar korisnika aviator
    Član od
    1.12.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    342
    Lajkovi
    1241
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Najbolji prikaz dana i datuma na satu

    Big date na 12.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Najbolji prikaz dana i datuma na satu

    Meni je svejedno samo da je dobro ukomponiran u dial. Ne mogu podnijeti rezane znamenke (makni ju skroz ako vec smeta datumu) ili crni cifer sa bijelim date wheelom osim ako cijeli date prozor ne glumi marker. A moze i bez datuma.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Najbolji prikaz dana i datuma na satu

    Citat zarekg kaže: Pregled poruke
    Za mene ne postoji sat ako nema datum . Posle mnogo godina sa Seikom 5 sada mi je bas tesko da se naviknem da "ne znam" koji je danas dan...
    Ona gore crna Certina DS1 Automatik mi je savrsenstvo sto se tice prikaza dana i datuma .
    +1
    Naziv: 1314293d1387227651-lets-see-your-craziest-shiny-big-bling-unusual-your-face-watches-$t2ec16nhjhq.jpg, pregleda: 1315, veličina: 44,6 KB
    Naziv: 1314090d1387213944-lets-see-your-craziest-shiny-big-bling-unusual-your-face-watches-16-12-2013-0.jpg, pregleda: 880, veličina: 227,7 KB


    Dijametralno suprotni primeri skinuti sa watchuseek... Evo gledam slike već pet minuta i ne mogu da provalim gde je dan a gde datum.

  10. #10
    Novi član
    Član od
    8.3.2012.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Najbolji prikaz dana i datuma na satu

    ^

    Na Sevenfriday je 22 do 2 ali nema datuma. Miyota 82s7 ima indikator 24h ali nema datum. U onaj plavi vodomer mi je lose samo kad bacim pogled.
    Poslednja ispravka: Shmizla (17.9.2014. u 20:47) Razlog: Quote
    BrankoD likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •