Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree8Likes
  • 7 Post By Haifisch23
  • 1 Post By toske_97

tema: Marka i model sata?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    29.12.2020.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Cool Marka i model sata?

    Pozdrav svima, našao sam ovaj sat danas, može li mi neko reći koji je model sata, pošto nigde ne piše!
    Sat je u ispravnom stanju, samo fali jedan deo koji vraća štopericu na početak!

    Marka i model sata?-mvimg_20210104_144007.jpgMarka i model sata?-mvimg_20210104_144320.jpgMarka i model sata?-mvimg_20210104_144502.jpgMarka i model sata?-mvimg_20210104_144446.jpgMarka i model sata?-mvimg_20210104_145230.jpg

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13148
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Marka i model sata?

    Pozdrav,

    Radi se o tipičnom hronografu, takozvanom Chronographe Suisse. To je bila čitava serija jeftinijih satova, kojima su manji brendovi preplavili tržište. Većina njih je poznata po takozvanim "školjka" kućištima, koja su bila nižeg kvalitetnog stepana. Inače u satove su ugrađivali kalibre vrhunskog ranga, kao što su Valjoux, Venus, Landeron pa do najnižih Roskopf tipa, kao što su Ebauches Bettlach, Ronda i Baumgartner.
    Satove su ogromnim količinama kupovali turisti, koji su prolazili Švajcarskom. Prvi proizvođač, koji je svoj hronograf potpisao, sa Chronographe Suisee je bio Dreffa iz Ženeve, 1953 godine. Nakon toga, posebno u '60 i prvoj polovini '70 godina sledi poplava ovog tipa sata. Pošto su ih u najvećoj većini plasirali Private Label proizvođači, čija je glavna aktivnost bila proizvodnja satove za druge švajcarske firme, među kojima su bile i veoma poznate, hronografe nisu potpisivale sa trgovačkom markom, jer nije bilo potrebe zbog toga, što je već sam naziv Crhonographe, sa nazanakom Swiss Made, predstavljao dovoljan standard.
    Sat, koj si našao, dolazi iz te serije. Ako na unutrašnjoj strani poklopca nije naveden proizvođač, što mislim da nije, onda će tačno poreklo biti nemoguće otkriti. A ne verujem, ni da bi šta značilo, kada je reč o Private Label proizvođaču.
    Rond Acier svedoči, da se radi o za to vreme, odličnom čeličnom poklopcu, dok je kućište verovatno sačinjeno iz hroma. Neki proizvodđači su se mogli identifikovati natpisom na mehanizmu. Koliko uspevam, da vidim, ovde to nije slučaj. Ovaj meanizam mi izgleda kao Landeron 48. Odličan ručan navijač, koji spada u gornji razred tadašnje produkcije.
    Baron, Zagor, jnc and 4 others like this.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    29.12.2020.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Marka i model sata?

    Hvala na odgovoru!

  4. #4
    Novi član
    Član od
    29.12.2020.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Marka i model sata?

    Apdejt

    Tražio sam ovih dana deo koji fali, mehanizam je Landeron cal. 14 1/2 (14,5).
    Al dela nema za sad
    Priložene slike Priložene slike Marka i model sata?-screenshot_7.jpg   Marka i model sata?-screenshot_5.png   Marka i model sata?-screenshot_6.jpg  
    Haifisch23 likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •