Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 13 od ukupno 13
Like Tree6Likes

tema: "Kolekcionarska knjiga" hahahaha

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: "Kolekcionarska knjiga" hahahaha

    Post je obrisan jer je neprimereno prozivati drugog člana foruma da prodaje kataloge, budući da svako ima pravo da svojim vlasništvom raspolaže kako želi ali i da dokaza o tome da li ih je prodao nema, niti je sve to za ovu temu bitno. Ovde stavljamo tačku na lična prozivanja i prepucavanja.

    Da se vratimo na temu - poenta je u tome da carinici imaju diskreciono pravo da naplate PDV, što nije dobro. U konkretnom slučaju je reč o jednom katalogu, koji su oni procenili na 20 dolara, a koji je fabrika sasvim legalno poslala čoveku besplatno, tj. kao poklon. Verujem da su našli isti ili sličan na internetu i tresnuli cenu, pa samim tim naplatili za ono što je dobijeno besplatno.

    Na drugim temama se može naći kako to funkcioniše, ali da bismo to olakšali, evo linka sa dosta objašnjenja:
    Poštanske pošiljke
    Poslednja ispravka: Neša (31.10.2017. u 11:25)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: "Kolekcionarska knjiga" hahahaha

    Citat Милан Милановић kaže: Pregled poruke
    meni su obrisane poruke ali ja poštujem odluku moderatora

    šta sam hteo reći zapravo, a zašto ponovo pišem...hteo sam reći da ukoliko ne poručujete neke veće količine kataloga na svoju adresu, dakle ako ih ne prodajete (što je postalo učestala praksa prodavati kataloge za 3000 dinara) ne morate se brinuti da će vam carina biti naplaćena, tako da ko voli satove I kataloge, neka ih slobodno naruči za ličnu upotrebu

    a ko ih poručuje da bih ih prodavao, neka se ne buni ako mora I da plati porez, carinu šta već nekad
    Pošto se osećam prozvanim iz ovog posta od člana, a i prethodni "obrisani" sam pročitao i odgovorio mu ali i moj post je obrisan zajedno sa njegovim...
    Elem, on se poziva na neke moje stare oglase od pre 6 ili 7 godina kada sam stvarno stavio par kataloga u prodaju ali pošto nije bilo zainteresovanih, ja sam te kataloge poklonio jer sam ih već "znao" napamet a ne volim da skupljam nepotrebno stvari.
    Od tog perioda nisam stavio ni jedan oglas za prodaju kataloga niti ih naručujem u nekim velikim količinama (pet, šest godišnje) tako da stvarno mi nije jasna namera člana, valjda on zna

    A Neši hvala na objašnjenju.
    Neša likes this.
    Seiko ​Green Willard SPB153J1
    Seiko ​62 MAS Reissue SPB149J1 Limited edition
    Seiko ​Panda Chronograph SRQ029J1 Limited edition

    Omega Seamaster Co-axial 8800 Chronometer Diver Green

  3. #13
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: "Kolekcionarska knjiga" hahahaha

    definitivno se slažem da uopšte nije dobro, niti pravno da carinik tek tako odokativno, po nahođenju, volji, odnosno htenju odlučuje kome, za šta i koliko će da naplati carinu, odnosno porez, to zaista ne ostavlja utisak institucije, kakva bi carina morala biti, a takvo ponašanje je recidiv nekih mnogo davnih vremena

    sa druge strane moramo biti i svesni, eto juče jedan član je dobio kornjaču bez carine i poreza i to javno saopštio, drugi član je isto pre neki dan dobio kornjaču, koju ovde nije prikazao, tako da opet na neki način carinici i nisu baš toliko nekorektni ljudi, vrv je istina negde između, odnosno da je naša kultura plaćanja obaveza državi na niskom nivou, a oni ne poštuju zakon, proceduru i standarde i rade ad hok
    Neša and mimamimic like this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •