Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 72
Like Tree62Likes

tema: Koji prečnik sata je po vama optimalan?

  1. #51
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18040
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Optimalna veličina sata?

    Veličina?
    Zar nije stvar u tehnici ?
    (mislim mehanizam...i to...)
    RUS, vladas, Vukas and 2 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #52
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Optimalna veličina sata?

    Naravno da jeste. Pogotovo u quartz-u.

    Već vidim ban.
    vladas and krstin like this.

  3. #53
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Optimalna veličina sata?

    42 mi je apsolutni minimum. Idealne dimenzije su mi nekih 48-50mm. Imam prosečan zglob, ali mi nekako satovi manjeg prečnika izgledaju ženski....jednostavno ih tako percipiram. I 42 mi često deluje suviše sitno i neugledno.

  4. #54
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Optimalna veličina sata?

    38-42mm, 41mm (Orient Mako npr) idealan

  5. #55
    KLL
    KLL je offline
    Član Avatar korisnika KLL
    Član od
    6.11.2008.
    Poruke
    205
    Lajkovi
    669
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Optimalna veličina sata?

    Ako je pilotski i bas nema nikakav prsten okolo onda moze 40mm inace nikako ispod 42 !
    Ne lazite sebe, size does matter :p

  6. #56
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: Optimalna veličina sata?

    38-40-42mm...

    Koji prečnik sata je po vama optimalan?-img_0147.jpgKoji prečnik sata je po vama optimalan?-img_1220.jpgKoji prečnik sata je po vama optimalan?-002-jpg.jpg
    milan zmaj, RUS, vladas and 6 others like this.

  7. #57
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Optimalna veličina sata?

    Kada je u pitanju veličina satova nisam se do sada oglašavao tako da ću ovom prilikom izneti svoje viđenje. Širina sata meni jeste jedan od bitnih estetskih faktora ali nemam neku određenu dimenziju kojoj težim. Na to kako će nekom sat stajati na ruci , pored gabarita čoveka, utiče i sam dizajn sata. Veoma je bitan dizajn kućišta a tu mislim ne samo na širinu i visinu sata nego i na oblik kućišta tj da li je kućište okruglo, jastučasto, kockasto, ili tzv tonneau kućišta ( izduženo jastučasto ). Masivnost i razmak između ušica kaiša je isto tako veoma bitan faktor. Takođe prisustvo rotirajućeg prstena može u značajnoj meri vizuelno da umanji kućište sata, jedan od primera je SKX007 rekao bih i Monster koji na fotkama izgleda mnogo veći nego što zapravo jeste. Takođe prečnik brojčanika je veoma bitan . Namena sata je itekako bitna, npr elegantan ( dress ) sat, tipa Doksa, Marvin i slični od 45 mm bio bi smešan, mada ne kažem da nekima nebi dobrodošao neki mm.
    Ja verovatno imam prosečnu širinu zgloba ali imam i poveću šaku. Imam satove u rasponu od 36 mm pa do 42 mm. Imam doduše i jedan Seiko koji je 35 mm.
    Prikazaću na nekoliko fotografija kako na mom zglobu stoje satovi različitih dimenzija i oblika kućišta.
    Monster, 42 mm:
    Koji prečnik sata je po vama optimalan?-img_6596.jpg.

    Na mom zglobu on izgleda taman, i sada bi neko, gledajući ovu fotografiju, pomislio da sat od 37 mm nema šta da traži na mom zglobu ali onda se pojavi nešto ovako :
    Koji prečnik sata je po vama optimalan?-img_7590.jpgKoji prečnik sata je po vama optimalan?-img_7597.jpg.
    Ovaj sat zbog oblika kućišta imasivnih ušica kaiša kao i velikog razmaka između ušica izgleda veći nego što jeste i mislim da odlično leži na mom zglobu. Na stranu to što mu je brojčanik genijalna igra boja.

    Tu je i jedan veći Casio, prečnika 43 mm sa tasterima i krunicom je , ako se ne varam, 45 mm. Masivno kućište, široke ušice kaiša čine da sat izgleda još veći nego što jeste. Sat nije moj, ali za temu nije ni bitno. Pored njega ni Monster nije tako strašan iako je razlika u prečniku kućišta samo 1 mm ali...
    Koji prečnik sata je po vama optimalan?-36867d1348519306-casio-ef-546d-1a1-img_9784.jpgKoji prečnik sata je po vama optimalan?-c-i-m.jpg

    Evo još jednog Seika koji jeste masivan, posebno za vreme u kojem je nastao, ali i dizajn kućišta ga čini još upečatljivijim.
    Prečnik sata je 40 mm. Inače osim par ogrebotinica na kućištu i pleksija koji je flekav sa unutrašnje strane ( biće zamenjen ) sve je odlično.
    Koji prečnik sata je po vama optimalan?-img_6784.jpg

    Evo primera kako sat koji je gledano od gore praktično sav u brojčaniku izgleda masivno tj taman . Orient Babino je prečnika 40 mm i da ima recimo 45 mm bio bi smešan.
    Koji prečnik sata je po vama optimalan?-42602d1352069237-orient-fer24005w0-bambino-img_0199.jpg

    Evo jednog sata koji je iste širine kao i Orient ali izgleda mnogo veći na zglobu . Slike kažu zašto je to tako. Tipičan primer koji pokazuje da ne treba gledati samo prečnik sata.
    Koji prečnik sata je po vama optimalan?-img_9588.jpg

    Kada bih mogao nešto da menjam u svetskoj horologiji, promenio bi širinu Seiko 5 satova na 38 mm - 40 mm. Odlični satovi, odličan mehanizmi, raznovrsni modeli, čelik ( a ne hrom kao kod nekih drugih starovremenskih satova ) itd, tako da su to neki od razloga zašto imam nekoliko petica u svojoj kolekciji iako bih voleo da su veće. Bez njih bi kolekcija bila nepotpuna.
    Ovo je jedna od tih petica.
    Koji prečnik sata je po vama optimalan?-img_9514.jpg

    Ovde je prikazan jedan Seiko mališan od 35 mm. Suviše lep da bi ga se odrekao. Primer kako se može dobiti mnogo za malo novca. Kada je sat došao kod mene bio je izgreban i izudaran kao hokejaški pak i sada nosi par ožiljaka na kućištu ( pisao sam o njemu u mojoj galeriji pa neću dužiti ). Dokaz da je mehanika kadra podneti štošta, dokaz posvećenosti kvalitetu.
    Koji prečnik sata je po vama optimalan?-img_8421.jpg

    Eto to su neki od mojih satova , svaki specifičan na svoj način i po mom mišljenju, pokazuju kako dizajn kućišta može ostaviti potpuno drugačiji utisak na zglobu.
    Poslednja ispravka: skydrummer (18.2.2013. u 21:23)
    RUS, vladas, VLADAN P and 4 others like this.

  8. #58
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Optimalna veličina sata?

    38-40-42 mm.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  9. #59
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Optimalna veličina sata?

    Dobro objašnjenje, i slažem se sa svim optičkim "varkama" koje si naveo, ali meni Monster na tvom zglobu (koji je prilično sličan mom) svejedno izgleda mali. Dosta toga je i u percepciji koju čovek jednostavno ima u glavi.

    Recimo, u poslednje vreme sam u potrazi za nekim Citizen automaticom, i najčešće se pojavljuje onaj jedan promaster sa krunicom na osmici, ne znam mu sad oznaku, i ne mogu da opišem koliko je meni smešno kad stavim taj sat na svoju ruku. Nekako sitno i neugledno.

    Svakako, slažem se da bi čistiji, elegantniji sat smešno izgledao tao "predimenzioniran", mada sam video jedan Zeno koji sa svojim praznim crnim ciferom i 47mm svejedno izgleda perfektno.

    Kad malo bolje pogledam, ja ustvari imam neku fiks ideju da sat mora da zauzima celu širinu ruke. Dakle, ako posmatramo zglob kao dve paralelne linije, sat mora a ispunjava prostor tačno. Pritom ne mislim na lugove, već samu osnovu tela sata, dakle krajnje ivice korone. Možda sumanut trip, ali to je meni neka geometrija koja mi se u oku slaže.

    Verovatno zato ni ne nosim elegantne i jednostavne satove. Sve volim masivno i džombasto. Osim žena
    vladas and Toma like this.

  10. #60
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Optimalna veličina sata?

    Slažem se da na onoj fotki Monster izgleda mali, do izražaja je došla šaketina više nego zglob. Zavisi to dosta i od ugla fotografisanja. Na primer na ovoj fotografiji Monster izgleda mnogo veći nego što jeste.
    Koji prečnik sata je po vama optimalan?-img_8951.jpg
    Poslednja ispravka: skydrummer (18.2.2013. u 22:00)

Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji Citizen?
    By risto in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 7.9.2010., 17:43
  2. Koji Zenski sat...
    By milan zmaj in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 6.6.2010., 23:11
  3. Koji sat do 200e?
    By zeto92 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 22.2.2010., 18:31
  4. Koji sat do 40.000 din i oko 20-25.000
    By Click in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.1.2009., 23:56
  5. Junghans sat - Koji je ovo model?
    By KLL in forum Opšti forum
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 2.1.2009., 20:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •