Pregled rezultata glasanja: Najbolji "all around" sat

Glasova
57. U ovom glasanju ne možete da učestvujete
  • Rolex submariner

    23 40,35%
  • Omega speedmaster

    17 29,82%
  • poljot sturmanskie chronograph

    4 7,02%
  • Longines hydroconquest

    3 5,26%
  • Omega 007 quartz

    4 7,02%
  • Seiko 5 osnova (neka od unapređenih varijanti)

    9 15,79%
  • Citizen nighthawk

    0 0%
  • Fortis fliger chrono

    1 1,75%
  • nijedan od ponuđenih

    3 5,26%
Glasanje sa više mogućnosti izbora.
Strana 5 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 71
Like Tree345Likes

tema: Koji je po vama najbolji "all around" sat?

  1. #41
    Član Avatar korisnika Aleksandar89
    Član od
    12.4.2011.
    Lokacija
    Senta
    Poruke
    266
    Lajkovi
    2036
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Koji je po vama najbolji "all around" sat?

    Jednog dana... Ne mogu da vam opisem koliko mi se svidja!

    Koji je po vama najbolji "all around" sat?-vm_web_work_b12a.jpg
    It never gets easier,
    you just get better!

  2. #42
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Koji je po vama najbolji "all around" sat?

    Pre vidim Explorer 1 na svojoj ruci kao "all around" nego Sub.

    Koji je po vama najbolji "all around" sat?-rolex-explorer-i-reference-214270.jpg
    anbeast and 23jewels like this.

  3. #43
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji je po vama najbolji "all around" sat?

    glasao sam za Rolex, moj predlog je Jaeger LeCoultre Master Compressor sa koznim kaisem, moze izgledati jednako lepo i u kombinaciji sa odelom i u kombinaciji sa obicnom majicom
    vladas likes this.

  4. #44
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Koji je po vama najbolji "all around" sat?

    Moj glas je otisao za Seiko5 koji nije u klasi sa prva dva ali zato kida ostale gde je taj cuveni "Seiko-klan" izgleda da su se uspavali malo???
    vladas and lorimer like this.

  5. #45
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Koji je po vama najbolji "all around" sat?

    Primecujem da svi navodimo ipak realno skupe satove.
    Od ovih pristupacnih ipak moj glas,pored Conquesta,ide i za Seiko SKX 007.
    Razlozi su jednostavni-jako povoljna cena,klasican diver dizajn koji nikada nece umreti,200m wr,luminacija na jakom nivou,mehanizam i vise nego pouzdan i naravno da jako lezi i uz odelo sa sve kravatom i dok opusteno u majci i farmerkama ispijamo pice sa drustvom ili devojkom a i dimenzija mu je takva da lepo lezi i na prosecnoj i na ruci nekog bildera.

  6. #46
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Koji je po vama najbolji "all around" sat?

    Kad izuzmemo cenu, Sub je stvarno najbolji(bar meni) sat za sve prilike.
    Da je bilo pitanje za najbolji sat do 200,300,400e, tad bi sve bilo drugacije, a ovako.... Rolex
    vladas, Aleksandar89 and Zagor like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #47
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Koji je po vama najbolji "all around" sat?

    Apsolutno.Sub je Sub.Jedino je popravka malo skuplja...
    A i mami poglede.Sto zbog brenda,sto zbog izgleda.
    vladas, Aleksandar89 and Zagor like this.

  8. #48
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Koji je po vama najbolji "all around" sat?

    Ako je suština imati dostupan sat ( tj ne suviše skup sat ) koji nije stvar prestiža, sa mehanizmom koji je pouzdan, lak za popraviti, i čiji rezervni delovi nisu problem a koji može popraviti i časovničar pripravnik ili malo veći entuzijasta, sat koji je u dovoljnoj meri vodootporan , dovoljno elegantan i dovoljno robustan , a koji ujedno ima više nego kvalitetno osvetljenje, staklo i narukvicu i koji ide uz praktično sve odevne kombinacije a može se koristiti i kao radni sat ( osim ukoliko niste kamenorezac, radnik na pneumatskoj putarskoj bušilici poznatijoj kao kobra ... ), čije su dimenzije većini prihvatljive, onda mi u stvari govorimo o Seiko SKX007 i celoj SKX seriji. Rekao bih da ima i modela iz Seiko 5 Sport serije koji ispunjavaju ove uslove , dobar deo njih nije ni dostupan na našem tržištu. Ako se navedeno podrazumeva pod "all around watch " što bi na srpskom trebalo da znači sat za sve ( u smislu pristupačnosti i upotrebe ) onda je to to.
    Kada bih trošio malo veći iznos na sat bez mnogo razmišljanja bih uzeo neki Sinn,nisu stvar prestiža, kvalitet neosporan, cene razumne, mada je to u našim uslovima relativno.
    Ja govorim o mehaničkim satovima a kada su u pitanju kvarcni s obzirom da mi dnevna odstupanja koja se mere milisekundama (HEQ) ne igraju ulogu, neki kvarc do 300e bi bio više nego dovoljan ( npr Nighthawk ).
    Poslednja ispravka: skydrummer (12.12.2012. u 15:39)

  9. #49
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Koji je po vama najbolji "all around" sat?

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Nisam do sada vidio ovog zelenog! Pretrpan brojčanik al je opet zanimljiv.
    Crni je bombon!
    Eeehhh , ma jeste pretrpan, ali me kod tog modela privukao "noćni izgled" , koji je takodje prilično zbunjujući i ne čitljiv, ali namunjeno izgleda ... sat sija kao uskršnje jaje



    Odra Rola ostale konkurente kao od šale .... heheeeee , ma vole ljudi Rolu, pa to ti je.
    milan zmaj, Aleksandar89 and vlajo like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  10. #50
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Koji je po vama najbolji "all around" sat?

    E, da tema cene....u startu sam mislio da predložim tu sentencu "dostupan sat" međutim, predomislio sam se iz jednostavnog razloga, to je sasvim relativna kategorija, obrazložiću zašto.
    Kao prvo, ovde je predlog za sat za sve, ali iz ugla populacije koja voli satove, motivisana je da ih skuplje plati, i ceni kategorije kao što su originalan dizajn, kvalitet izrade, istorija, brend itd...
    Drugo, iako je ovo Srpski forum, koja bi npr. bila vrednost dostupnog sata u Moldaviji ili Mongoliji, a kolika bi bila u Kanadi ili Engleskoj...kao i pojedinačno gledano, ljudima su različite cene dostupne, pa i meni samom je varirala zarada iz godine u godinu i prema tome sam krojio guber (narodna), zato sam se manuo ćorava posla i zaključio da je ovo "forum", da su želje u pitanju, a ko ne želi nešto veliko, nikad ni ne dođe do njega (što naravno ne važi obrnuto).
    Izostavio sam kategorije kvarc, mehanički i slične preciznije odrednice jel to su tehničke specifikacije, one utiču na izbor ali ne moraju uvek biti presudne....
    Treća i ne najmanje bitna, stvar čiste logike koju sam više puta video, tačnije jako je čest i mislim da i nije loša, da jedan deo ljudi voli dobar sat, spreman je da plati i ozbiljniju sumu i da ima samo jedan sat i takvi ljudi su ranije bili dosta češći (pre nego što je društvo dosta osiromašilo) a u državama gde se standard još uvek drži, još uvek su česti. E takav čovek će se bez problema odrešiti za Rolex, Seamaster, Fortis ili slično i sa zadovoljstvom ga uvek nositi, a ne razmišljati da prođe što bolje u fazonu "šta dobija za što manje para".....Da i da ne zaboravim onu bitnu, sat u današnje vreme nije nužan, ima mobilni, tačno vreme je prisutno na svakom ćošku, tako da izbor sata nije isti kao izbor zimskih guma....znači nije nužnost.
    I da, da moram da biram da imam jedan samo jedan sat nikad ne bih kupio nešto iz ekonomske klase ako ne bih morao....žao mi je ako nekom taka stav smeta, ali to je moj sadašnji stav, nosio sam ja i Casio kao jedini sat, nije stvar kompleksa, nego jednostavno , ako mogu i dok mogu uvek bih se odrešio više, jednostavno ima draži u tome da nosiš bar Omegicu ili Tag ili Hamilton ako ne možeš nešto jače (Aqua tera ili Grand Seiko).
    RUS, anbeast, backarelli and 1 others like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •