Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Question Inovativnost vs istorijat časovničarskih kompanija

    Naziv: Inovativnost-istorijat-casovnicarskih-kompanija-2.jpg, pregleda: 242, veličina: 108,0 KB


    Šta više vrednujete kod časovničarskih kompanija - inovacije koje uvode u svet satova ili njihovu dugogodišnju istoriju? Da li više cenite istorijat nekog brenda ili njihovu sposobnost za inovativnost?
    Kakva su vaša razmišljanja i stavovi na ovu temu?

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Inovativnost vs istorijat časovničarskih kompanija

    Ja bas cijenim istorijat casovnicarskih kompanija i to mi je vrlo bitno prilikom kupovine sata. Jeste da sam i za inovacije ali dugogodisnja istorija ipak meni ima prednost
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Inovativnost vs istorijat časovničarskih kompanija

    Uh, ne znam da li sam dobro shvatio pitanje, ali teško da inovaciju može da uvede onaj ko je nedavno počeo da se bavi satovima. Za uvođenje inovacija potrebno je imati iskustvo i godine rada na nekom polju. Inovacije možda pripadaju kompaniji, ali ipak iza njih stoji tim ljudi, obično inženjera ili časovničara, koji moraju imati ovo iskustvo i dovoljno znanja. Ne znam da li se u ovo računaju tzv. pametni satovi, ali to nisu satovi u pravom smislu reči, već kompjuteri koji pokazuju vreme.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Inovativnost vs istorijat časovničarskih kompanija

    Po meni je najbolja kombinacija i inovacija i istorije, odnosno da kompanija koja postoji jako dugo i dalje ulaže u unapređenje satova i njihovo inoviranje. To se može postići kreiranjem zasebne linije koja bi bila nazovimo moderna, a sa drugom kolekcijom zadržati se i na modelima koji neguju stare, klasične vrednosti.

  5. #5
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Inovativnost vs istorijat časovničarskih kompanija

    Najbolje je kada imaju i jedno i drugo. Velikani se po tome razlikuju od drugih. Verovatno da istorija mnogim kupcima nije bitna pa je uz povoljnu cenu to jedan od razloga zašto ima tolko mikroproizvođača satova ( što ja pozdravljam ) koji kupe gotove mehanizme, neko im napravi kućišta i ostalo, onda to neko sklopi i eto ga nov, dobar ili odličan sat po, uglavnom, povoljnoj ceni ali fali im ono nešto. To nešto je ime i ono se najteže stiče a stiče se kroz decenijsku ili vekovnu tradiciju, inovativnost, raznovrsnost.
    Ono što ja ne volim, mada razumem zašto to kompanije rade jeste istorijska nekorektnost to jest situacija kada se neki proizvođači deklarišu za nešto što nisu ( odnosno ceo svoj brend vežu za nešto što taj brend nije ). Recimo Bell & Ross kao pilotski satovi. Nikakve veze to nema jedno sa drugim osim što gaje taj dizajn kokpit satova. Jedan od, istorijski gledano, besmislenijih primera pomenute kompanije su modeli Vintage Falcon BR 123 i BR 126 ( Bell & Ross Vintage Falcon BR 123 i BR 126 satovi ).

    Isto tako ima dosta satova drugih proizvođača sa "military" natpisom bilo na satu bilo kao deo reklamnog slogana, iako nemaju nikakve veze sa službeno izdavanim satovima.
    Sve su to stvari koje se meni ne dopadaju.
    Da sumiram ono što cenim kod proizvođača satova jeste istorija, inovacije, kvalitet, istorijska korektnost i naravno razumne cene.
    E sada, ako bi u skladu sa temom morao da biram, izabrao bih istoriju jer svakako oni proizvođači koji drže do svog imena koriste proverene eboš ili sopstvene mehanizme i kvalitetna kućištia a inovacija u nekom konkretnom satu obično znači višu cenu i/ili otežan servis.
    Poslednja ispravka: skydrummer (29.3.2014. u 18:44)

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •