Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree4Likes

tema: Gradski sat

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Gradski sat

    Bas mi se cini da Beogradu nedostaju gradski casovnici. Znam da ih ima negde oko 30-tak, ali to je stvarno jako malo za skoro dvomilionski grad. Medju tih 30 tak, meni je najlepsi onaj na zeleznickoj stanici, a mislim da je on i najstariji (1884.god). Jos bih izdvojio sat na Glavnoj pošti u Takovskoj, sat na Sahat kuli i sat na Sabornoj crkvi. Verovatno ima jos interesantnih, ali sigurno da Beogradu nedostaju ovi lepi ukrasi grada.
    Zato pokrecem zahtev da se u Beogradu postavi jedan lep sat gradski sat, na inicijativu clanova ovog foruma! Nadam se da cete me podrzati!
    Poslednja ispravka: tolarbo (21.3.2011. u 5:50)

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Gradski sat

    hehe, super ideja, miki!
    bilo bi lepo da skupimo, recimo bas u ovoj temi, slike svih beogradskih satova, i onih poznatih i onih manje poznatih!
    npr. jedan lep sat ukrasava jednu zgradu na dorcolu, na uglu kapetan misine i gospodar jevremove, mislim... probacu da ga ufotkam ovih dana.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika rose101
    Član od
    13.2.2011.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Gradski sat

    odlicna ideja drugari
    ja takodje kao i tolarbo predlazem da kupimo i postavimo sat u beogradu sa logom ovog foruma, to bi stvarno bila reklama extra, a i lepo nasledje buducim pokolenjima. Pare bi skupili medju clanovima logicno, ovaj forum ima mnogo clanova, skupilo bi se dosta para, ja se ne zezam i evo ovde obecavam da cu dati bar 100e vise nego sto da bilo koji drugi clan kao moj doprinos

    nadam se da bi se i iz ostlaih gradova prikljucili akciji
    koliko moze da kosta takav sat ?

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Gradski sat

    Pa kosta dosta, ali u svakom slucaju sam mislio da nadjemo sponzore za akciju. Nisam imao nameru da daju clanovi novac. Mi mozemo da se angazujemo da pronadjemo sponzore i firme koje bi podrzale akciju. Kao i da izaberemo sat, lokaciju, mesto gde bi stajao sat. U svakom slucaju drago mi je da vam se dopala ideja. I hvala na podrsci. Nastavljamo dalje..

  5. #5
    Mlađi član Avatar korisnika Kovenko
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Beograd,Srbija
    Poruke
    72
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    14

    Thumbs up Re: Gradski sat

    Odlična ideja!
    Ma da mozda i nije losa zamisao da mi nekako to izvedemo sami!
    Takodje samtram da u tom slucaju treba da stoji neka prigodna ploca sa nasim imenima!(dovedemo nekog posle 10-ak godina pa mu pokažemo sat sa sve imenima )


    ,a mozda da sami proizvedemo sat!!verujem da bi se na ovom forumu naslo dovoljno majstora... a kupovina delova bi bila dosta jeftinija od kupovine sata...
    samim tim sat bi bio unikat...
    Po mom misljenju trebao bi da izgleda upečatljivo,orginalno totalno drugacije od jednobraznih satova koje imamo po Beogradu...


    ...samo nisam siguran kako bi za gradjevinske dozvole i te stvari...

    to su samo neka moja razmisljanja na temu...

    Veliki pozdrav! ODLIČNA IDEJA!!!

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Gradski sat

    Svi predlozi i sugestije su uvek dobrodosli. Samo napred, pa cemo videti sta ce se na kraju izroditi. Ali mislim da bi to bio lep poklon gradu, i da cemo srediti oko dozvola i ostale papirologije. Malo sam se raspitao, ima i tu posla. Ma sve moze ako mi resimo i ako se slozimo ovde na forumu.

  7. #7
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Gradski sat

    ajde bre ljudi skupite mi pare da kupimsat od marka pustite taj velki big ben.Lepse bi bilo top gun....nosao bi ga svuda i svima pricao koliko ima sati

    next year at this time I'll be a millionaire




  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Gradski sat

    Milane od tebe ocekujem najveci doprinos ovoj inicijativi! Pa jel" si bankar, il nisi!
    I nemoj da mi zagadis sada i ovu temu!

  9. #9
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Gradski sat

    Odlican predlog. Ja sam tu ako bilo sta zatreba. I bas to bio lep gest, a i fina promocija foruma. Jel ste razmisljali digitalni ili mehanicki? Ja sam za mehanicki naravno.

  10. #10
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Gradski sat

    Svaka cast na ideji! Ja sam tu za svaku akciju ovog tipa. Nadam se da cemo se organizovati.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •