Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1
    Novi član
    Član od
    16.3.2010.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Gevril satovi ?

    Sta mislite o Gevril satovima?

  2. #2
    Mlađi član Avatar korisnika simke
    Član od
    5.11.2010.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    86
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom re: Gevril satovi ?

    Odlicni su svida mi se njihov dizajn, kvalitetni materijali, eta mehanizmi fini satovi po mom misljenju

  3. #3
    Novi član
    Član od
    16.3.2010.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Gevril satovi ?

    i meni se dopadaju jako. Dvoumim se izmedju Gevril sata i Perreleta. Perrelet je skuplji, ali mislim da su tu negde po kvalitetu ( po meni oba sata su vrhunske izrade)

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Gevril satovi ?

    @Little_Italian - savetujem ti da budes oprezan sa Gevril (GV2) satovima. Naime - firma je vise puta zatvarana i preuzimana i koliko znam - trenutno je u vlasnistvu Amerikanaca koji imaju jako specificnu politiku nastupa na trzistu. Na primer - dok su u devedesetim pravili skupe satove, rucno radjene i prilicno cenjene, sada, cini se, nemaju tako visko kvalitet, drze prilicno visoke MSRP (preporucene maloprodajne) cene a onda ih prodaju sa drasticnim popustima. S druge strane - osim ETA mehanizama (koje vise prakticno ni ne ugradjuju) mogu se naci sa Sellita mehanizmima i najcesce sa diskutabilnim Claro-Semag CL888 mehanizmom za koji se ispostavilo da je u stvari prekopirani kineski Sea-Gull koji se finisira u Svajcarskoj.
    No time to lose

  5. #5
    Novi član
    Član od
    16.3.2010.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Gevril satovi ?

    Upravo je sadasnji vlasnik te renomirane firme ( inace Jevrejin rodjen u Svajcarskoj sa trenutnim prebivalistem u Usa) objasnio razliku izmedju Gevrila i GV2. GV2 mu dodje kao jeftinija varijanta Gevrila

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Gevril satovi ?

    U pravu si - GV2 predstavlja mid range diviziju Gevrila i iako sami satovi nisu losi kvalitetom i imaju interesantan dizajn, i dalje nisam uveren da imaju najbolji nastup sa cenama (MSRP od 1500$, prodaje se za 500$, na eBay-u 300$) i mehanizmima. Takodje - njihovi high end satovi, kao npr. Avenue of Americas nisu onoliko cenjeni koliko bi Gospodin Samuel Friedmann (sadasnji vlasnik Gevrila) zeleo. Vidljiv je njihov uticaj na Holivud, posto su uspeli da okupe veliki broj glumaca i producenata, ali se takodje moze videti da satovi koji kostaju po 5000$ kasnije prodaju za manje od 1000$...
    Ime Gevril je svakako vrlo znacajno za svajcarsko casovnicarstvo, ali je kontinuitet sa tim imenom jako diskutabilan. Ako ti se svidjaju Gevril satovi - samo izvoli, ja samo kazem da budes oprezan. Cini mi se da u ovom cenovnom rangu postoji dosta kvalitetnijih i sigurnijih firmi sa vecim kontinuitetom, jednako interesantnim dizjnom i potencijalno trajnijom vrednoscu (Stowa, Fortis, Oris, Omega samo da pomenem neke...).
    No time to lose

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: Gevril satovi ?

    Mislim da je @vladas u pravu: imas mnogo boljih proizvodjaca koje mozes odabrati za toliko novca. A u ciji renome uopste ne treba sumljati. a siguran sam da ces medju njima naci dizajn koji zelis. ako bas hoces neku manje poznatu firmu, onda kod nemackih proizvodjaca dobijas izuzetan kvalitet za manje para, nego kod svajcarskih proizvodjaca. Polako i ne zuri kod izbora, to je moja preporuka.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    16.3.2010.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Gevril satovi ?

    Momci, sta da Vam kazem drugo nego da Vam se naiskrenije zahvalim i pozelim sve najlepse u novoj godini. K

  9. #9
    Novi član
    Član od
    16.3.2010.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Gevril satovi ?

    Hvala na odgovorima

  10. #10
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Gevril satovi ?

    Evo i ja da se priključim sa zakašnjenjem i da kažem da se u potpunosti slažem sa onim što je izneo vladas i tolarbo i da dodam, da ako se zaista dvoumiš između ta dva brenda onda bez razmišljanja kupi Perrelet jer imaju fantastičan kvalitet izrade i predstavljaju cenjeniji brend koji neće puno izgubiti na vrednosti u budućnosti.

    To je savet u slučaju da imaš toliko novca, ali ako ne želiš baš previše da potrošiš a da kupiš kvalitetan sat onda pogledaj još malo, jer ima još puno "ribe u moru". Kako tolarbo reče, polako i ne žuri kod izbora.

    Pozdrav.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •