Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 32
Like Tree41Likes

tema: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

  1. #1
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Question Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    Pozdrav svima. Dakle, kao što naslov kaže, zanima me da li neko ima kakav predlog. Uopšte, misli se na digitalne satove koji niti izgledaju kao jeftine igracke, niti izgledaju kao rumunski vašar na kome gostuje Ceca i sve to na ruci, niti pak kao oba zajedno (kao na primer svaki Casio G-shock, gde su neki modeli stvarno značajno gori i od drugih svog roda ).

    Primer onoga što imam na umu:
    Digitalni satovi minimalističkog dizajna?-01-1ldb-6.jpg

    Primer onoga što želim zaobići:
    Digitalni satovi minimalističkog dizajna?-3ed8723c-6c4f-483b-ad74-6b003db2eef9_1.9ceafeb5bb756ba5ce17e4b14a19d4ae.jpeg
    Sekula13 likes this.

  2. #2
    Novi član
    Član od
    14.6.2016.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    24
    Lajkovi
    75
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    Ouu, kakva lavina ovde moze da se pokrene.Ima mnogo ljubitelja Ben Ten satova (Dolivanje ulja na vatru. *Ide po kokice*)

    Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.337
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    Šta znam, meni digitalno samo po sebi nije elegantno, taj tip koji ti se sviđa meni nije privlačan a tip koji ti se ne sviđa mi je samo za sport prikladan.

    Sent from my Mi-4c using Tapatalk

  4. #4
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    ako imaš novaca pogledaj junghans, movado i čak rado, ako nemaš onda juri na kupujemprodajem neke no name satove, ima ih sličnih koncepcija, uglavnom su kinezi

    takođe ako hoćeš kvalitet i imaš novaca, a želiš da budeš u centru pažnje, uzmi novi samsung pametni sat
    Satoman and No42 like this.

  5. #5
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    Ja htedoh da predlozim Apple watch .

    https://help.apple.com/watch/en.lproj/static.html

    pa pronadjes X-large

    Ali mislim da je bas poenta da bude super jednostavan sa 1-2 funkcije, citljiv, bez nepotrebnih detalja, dugmica, zareza, ispupcenja, da nema kazaljke vec da je ispis brojeva na ekranu.

    Mislis na ovako nesto?
    trend-watch | Rakuten Global Market: JUNGHANS and Junghans watch Mega Futura (mega city) silver wave solar digital watch 026.4101.44

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.869
    Lajkovi
    16456
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?



    G.Gerlach Kosmonauta.

    U cijelu raspravu oko "pijaca" satova od clana sa 1 postom necu uopce ulaziti. Obicno imaju malo zesci cirkus na ruci

    GShock je orudje i fukcionalni sat iza kojeg stoji 30+ godina evolucije i usavrsavanja. Izgleda kako izgleda zbog funkcije a ne izgleda.

    Minimalisticki digitalni sat je produkt hype marketinga isto kao i minimalisticki kvarcni vintage sat tipa DW.

    Ako hoces digitaliju,Casio je mama.

    Ako hoces minimalisticki dress,uzmi vintage navijac.

    Ostalo je prekakavanje i skakanje na "hajp infulencer teganje seranje metajezik" gluposti.

    Tolko...

    A sad lagano oprat usta karbolnim sapunom zbog uvrede nanesene Gshockovima. Pusa.


    Da ne bude da kakim imam i pijaca sat



    I Ben Tena. Koji je pametniji od nekih ljudi koje poznajem,jer se sam stima, sam puni,sam ugasi u mraku i sam upali svjetlo na ekranu na okret zgloba kad procjeni da nema dovoljno svjetla okolo. I neunistiv je doslovno. Sve upakirano u 40 mm plasticnoj kockici koja tezi 70 grama.

    Poslednja ispravka: sin.er (13.6.2017. u 13:33)

  7. #7
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    jao otkad nisam video NEC, oni su radili hardver za računare nekada i izgleda su propali

    da evo ga jedan junghans, imaju mnogo modela, ako hoćeš vrhunski kvalitet made in germany uzmi hansa slobodno, a imaš toliko novaca

    ima tu još štošta, zaboravio gerlaha, samo je mnogo limitiran i požuri, prelepi su ali niko ih nije uživo video

  8. #8
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    U principu, ako sam ja dobro skontao, to sto ti trazis ces pre da nadjes kod kineza nego kod nekih poznatih marki satova.
    https://www.aliexpress.com/item/XING...4-ffa7666f6044

    Ako si spreman da odvojis dosta para za taj neki minimalisticki izgled - onda imas junghans npr. Ili G. Gerlach kao sto ih drugi vec pomenuse. Na linku ima review za Kosmonauta

    G. Gerlach Honors Polish Space Exploration With the Kosmonauta - worn&wound

    Ne nose ljudi takve satove, da sad ne citiram sin.er-a "Minimalisticki digitalni sat je produkt hype marketinga...". I vecina kojima bi bio interesantan sat koji si stavio bi pre uzela Apple ili Samsung pametni i igrala se sa ciferima.
    Poslednja ispravka: eee (13.6.2017. u 14:00)
    No42 likes this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.869
    Lajkovi
    16456
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    Imas I Venturu. Automatik ETA uparena sa digitalnim ekranima



    Kosta ko Rolex.

    Inace Braun i Swatch rade bas minimalisticke digitalce.


    @eee : kad procitam negdje "minimalistic design" dodje mi da se zbljujem. Znaci..uzmi vintage Darwil,povecaj na 38 i strpaj 2$ miyotu kvarc i utrosi 2 milijuna na marketing da bi prodao kvarcno govno od 10$ za 199$.

    Na sajtu kenjaj o heritage ,naslikaj vizuru Monte Carla i par random slika nasmijanih mladih ljudi ,te slike workshopa gdje se 20 urara grbi na sastavljanju sata koji inace robot sklopi za 15 minuta. I naslikan sat na skupim kravatama i manzetnama. I japanke. I naocale negdje ubaci.


    E da ...I obavezno NATO remen. Sareni.

    I ime koje zvuci noble. Daniel Wellington.


    Ja bi napravio brend koji se zove Bata Zivotinja. Sat bi imao samo jednu kazaljku I dugme koje kad pritisnes pusta citat iz Stefice Cvek. ":Sacu da te k....m"
    Poslednja ispravka: sin.er (13.6.2017. u 14:20)
    eee, Petar012, Sekula13 and 1 others like this.

  10. #10
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    Taj sat bi bio instant hit na ovim prostorima

    Mali off (valjda je )
    Ja sam skoro saznao za novo zanimanje/tip ljudi, tako nesto - influenser. Valjda su to uticajni tviterasi, blogeri, ne znam. Uglavnom, to je bila prva rec koja mi je pala na pamet kada sam video sliku sata iz prvog posta. A iskreno, lici mi na obican stoni sat sa narukvicom.

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •