Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 32
Like Tree41Likes

tema: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.857
    Lajkovi
    16361
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    E-ink je odlican ali skup i nedostupan. Seiko ima vintage digitalaca koje sam imao i jako su lijepi.


    O Casiu i "marketingu" uopce necu zapocinjati raspravu.

    GShock je radni sat. Natpisi imaju svrhu,to sto nekome smetaju je stvar osobnog odabira.

    Military furka uopce nije furka, Gshock stvarno nose i koriste vojnici za razliku od Breitlinga,IWCa,Luminoxa,JLCa Navy Seals i ostalih "vid me ja sam vojnik iz birtije" satova.

    Sto se tice "Gshock na odijelo" nema problema,ja ga nosim redovno i tako. Srdacno.
    stanis likes this.

  2. #22
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    E-ink je mnogo jeftiniji od svetlećih dioda sedamdesetih (ipak digitalni diodni satovi nisu retkost za taj period, prvo su krenuli kao skuplji i dobro izradjeni satovi, a ubrzo potom je bilo svakakvih), relativna skupoća kako god da okrenemo nikada nije bila preterana briga proizvođača satova pa ni ljudi koji su spremni da za njihove proizvode izdvoje novac. Ne očekujem da vidim Fossil-e sa e-ink ekranom u skorije vreme, ali bi se mogli malo potruditi ovi drugi. I veliko je pitanje koliko može koštati par centimetara kvadratnih e-ink ekrana, kada čitači elektronskih knjiga koštaju oko 150eur.

    Ne znam, nepreglednost cifera me čini skeptičnim što se tiče G-shock-a i profesionalne vojne primene (za razliku od "tacticool" trendova). Breitling je zloglasno sat koji kupuju odrasla deca koje žele biti piloti, neretko kao nadomeštaj za erektilnu disfunkciju, dok ne verujem da ih piloti koriste (možda ovi naši balkanski, koji svake godine skrše po avion ili dva u mirnodopskim uslovima) baš zbog prenatrpanosti i nakinđurenosti (na uštrb trenutne preglednosti).

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.286
    Lajkovi
    29465
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    No42, dobro došao na forum.
    Želim ti da pronađeš digitronac po svom ukusu, iako ti ne mogu mnogo pomoći predlozima, obzirom da oni nisu u mom opsegu interesovanja.

    Čestitam ti jer si uspeo da za kratko vreme mobilišeš veći broj članova da prokomentarišu tvoju temu, što ne biva baš tako često. Rasprave ovakvog tipa često podgreju atmosferu i razdrmaju ponekad učmalost na forumu kada se postavljaju teme konvencionalnog tipa.

    Kao što se ti sigurno ne slažeš sa izborom i sklonostima ka modelima koji imaju brojni članovi na forumu, tako i oni verovatno ne bi izabrali minimalistički digitalni sat koji se tebi dopada. To je sasvim u redu, svako bira šta mu se dopadne.

    Ne smeta mi ni arogantan stav prema prizvođačima satova i njihovim modelima, kao i o onima koji ih nose koji si izneo, jer, ponavljam, niko ti ne sme zabraniti da izneseš svoj stav, sve dok je u okviru pravila po kojima ovaj forum funcioniše. Način na koji će neko svoj stav izneti i braniti ga, naravno govori i o autoru, te se ja nadam da si mlad, obrazovan, uspešan, i da ćeš mnogo toga postići i ostvariti u životu.

    Svakako bih se sa tobom složio da pomenuti Bata ne nosi svoj Navitimer zbog zasluga koje Breitling ima u horološkom svetu u poslednjih 130 i koju godinu, verujem da to njega nije ni zanimalo, kao što sam siguran da ti znaš mnogo više o tome. Kao i za činjenicu da je pre skoro sto godina Breitling konstuisao hronograf u obliku kakvom postoji i danas i koriste ga svi proizvođači satova.
    Situacija na našim prostorima je takva, da, ne samo Breitling, nego većinu vrhunskih skupih satova nose kojekakvi smutljivci (originale), a ne bih ni komenarisao nosače fejkova, znaju svi ko to nosi. Ova činjenica ne može da umanji doprinos koji su brojne kompanije koje ne podnosiš dale časovničarskom svetu. Ima na forumu tekstova koliko hoćeš o tome, ako te interesuje, pronaćićeš ih.

    G shock je, sa druge strane napravljen, ne da bude lep, nego da bude neuništiv, i mislim da crveni baš dobro ide na starke.

    Još jednom, svako dobro i nadam se da ćemo se lepo družiti i da ćeš na forumu naći zanimljive teme, kao i da ćeš pronaći najbolji sat za sebe.
    eee, VLADAN P, taunus and 6 others like this.

  4. #24
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    @piksi

    Imam arogantni stav prema samo onim proizvođačima koji su arogantni

    Da, Breitling-ovi sporadični "heritage" modeli pokazuju gde su nekada bili. Mada, voli Breitling i trenutnu modu na uštrb i inovacije i tradicije, pomenuo sam "space age" satove, među kojima ima i podosta Breitling-a (Sicura).

  5. #25
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    Član No42 je banovan na sedam dana zbog bespotrebnog dizanja tenzija i razvodnjavanja diskusije.
    stanis likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #26
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    @piksi
    Na zalost, neki clanovi se sa vasim zdravim konceptom slobode govora bas i ne slazu, a bar jedan od njih je ocigledno i administrator.

  7. #27
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Question Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    @Neša


    Neko je ovde pomenuo "metajezik kenjanje", tako da meni u istom duhu nije bas najjasnije sta konkretno na srpskom jeziku koji sadrzi precizne opisne, a ne osecajne pesnicke, termine znaci "dizanje tenzija i razvodnjavanje diskusije", pogotovo mi je dubiozno ovo poslednje uzevsi u obzir da je ova diskusija zapoceta sa moje strane (pa valjda je razumno da ja odredjujem sta moju temu razvodnjava). Koja sam to konkretna pravila prekrsio? Sta sam ja to konkretno napisao sto, recimo, korisnik sin.er nije napisao i to pre mene upravo bas u okviru ove teme? Moram znati sta sam uradio pogresno kako bih to mogao ne ponoviti, zar ne? Takodje mi je fascinantno sto sam ja blokiran prvog dana jer sam "uvredio" Casio, dok mizoginisti i homofobi (te sam primetio, verovatno ima i drugih sovinista koji su podobni) godinama ovde prolaze glatko (kad smo kod razvodnjavanja diskusije, ja sam bar na forumu o satovima izneo svoje misljenje o estetici jednog brenda satova i to iskljucivo u estetski-orientisanoj temi, a veliki korak treba da se predje kako bi se na forumu o satovima omalovazavali ljudi sa "pogresnim" genitalijama ili intimnim zivotima).
    Poslednja ispravka: No42 (9.7.2017. u 16:15)

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.857
    Lajkovi
    16361
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    ...sto opet nema veze sa svime sto si napisao. Kap koja je prelila casu (prije nego je obrisana ) je kad si hejtanje prema Gshocku prebacio na Breitling .

    Druze kad se ide u birtiju ,provociraj do mile volje ekipu za sankom. U 90% slucajeva te nece niko dirati jer im se ili ne da ili se boje securitija.

    E ali ici provocirati ekipu u VIP lozi ili grmalja na ulazu bas nije pametno. Povuci paralelu malo...

    Niko ne kaze da nisi u pravu samo malo preformuliraj svoje tvrdnje u nesto malo manje pasivno agresivno rasprave.

    Ne jedi masno,smanji kru i slatko,voli ljude oko sebe i sto godina ces zivjet. Uzdravlje!
    No42 likes this.

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    596
    Lajkovi
    4314
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    xxbeš mi sve ako mi je nešto jasno... Vidim da su se dva elokventa ovna sudarila na brvnu, ali ne vidim oko čega. I moram da primetim da No42 ima znanje za poštovanje, ali nema baš šlifa. Čini mi se kao da je No42 u stvari 42 prijavljivanje na forumu pod drugim nick-om (bez ljutnje, šalim se). A sudario se sa 'grešnikom' bez veze, pošto sam ja stekao utisak da je taj isti sin.er najviše konstruktivnih postova imao kao odgovor na postavljeno pitanje u temi.

    Meni je stvarno prilično produktivna ova tema i lepo bi bilo da ih ima više, ali sa manje bezrazložne sujete.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (10.7.2017. u 14:59)
    No42 likes this.

  10. #30
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Digitalni satovi minimalističkog dizajna?

    @sin.er
    Breitling je poput Sjedinjenih Drzava. Slavna i globalno znacajna istorija i dostignuca, a sada im je predsednik razmazeni besni klovn sa reality televizije i Twitter-a. I niko (drugi) im za to nije kriv


    @BucaJr.
    Nemoj sad tako o ovnovima, oni bar znaju da stanu (i ne jedu masno). Slazem se, sin.er-ovi komentari su bili uveliko korisni, aludirao sam na njegov/njen stil pisanja i odgovaranja koji bas mnogo i ne odudara od mog (sa tim nemam problema, ali admin izgleda ima).

    Slazem se, pokusacu bolje drugi put. Mozda tema o minimalizmu i "podpokretima" u kontekstu dizajna satova kroz istoriju kada budem imao vise vremena.

    edit: sad, jel' jeste sinner sa cenzurisanim n ili nije? Tako sam i ja procitao prvi put.
    Poslednja ispravka: No42 (11.7.2017. u 9:11)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •