Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 35
Like Tree41Likes

tema: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Citat Dragojlovic Darko kaže: Pregled poruke
    Ja ne znam ni jedan Victorinox koji je skuplji od Tissota a da ima G10, a znam u obratnom slucaju dosta primjera. Evo recimo PRS516 kosta skoro 450-500$ ni ja ne branim nikog samo kazem da Tissot previse koristi ime i da cijenu ne potkrepljuje kvalitetom na velikom broju satove ne kazem na svim na vecinu kvarcnih modela mislim
    Darko moram da te pitam, kada je poceo Tissot da pravi satove a kada Victorinox? Mozda je zbog te tradicije ipak Tissot malo skuplji. Bez obzira na vrlo visoki kvalitet satova Victorinox je prepoznatljiv pre svega po izradji nozica.

  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Pa zbog toga su ljudi i promijenili misljenje o Tissotu.
    Vecina cijena nije opravdana, po meni to sto neko pravi satove 100 god duze nije razlog zbog kojeg bih ja dao dosta vise novca za neki sat.
    Samo da se zna ja iskljucivo na kvarcne modele mislim kod automatika sto kaze Ruja svi su isti manje vise.
    Imao sam prilike da vidim Tissot t race Niki Hejden model koji kosta preko 550e, zaista ne vidim zasto, bas kao i cijela t race kolekcija koja kosta preko 600$, po meni apsolutno neopravdano pa da prave satove i preko 500god
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  3. #23
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Kako nema veze tradicija i duzina postojanja kompanije.
    Pa sta mislis sta je to sto pored kvaliteta podize cenu skoro svih luksuznih brendova?
    naravno da je tradicija i ime, i to ti debelo naplacuju i Omega i JLC i Rolex,PP, VC, kao i svi ostali, da ne nabrajam sada pola casovnicarske industrije.

    E sad, moze to tebi da se ne svidja ili da tebi(ili meni) tradicija nije bitna, ali neminovno je da ona utice na cenu. Uostalom nije to samo slucaj u casovnicarskoj industriji.
    Poslednja ispravka: RUS (5.4.2014. u 10:09)
    jagoda-nbg and sejtan like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Tradicija utice na cijenu naravno i ja ne kazem da nije bitna, ali je propracena i kvalitetom koji je iznad konkurencije. Ja samo nisam za to da se ne nudi nista osim imena a naplacuje papreno.
    Evo ako se Victor pravi od nedavno tu je Certina koja ima bolje cijene i bolju zavrsnu obradu za klasu od Tissot-a a cijene tu negdje ili malo nize.
    Prema tome ovo kako Tissot radi u zadnje vrijeme meni ne moze niko da opravda. Plus sto su im i auto hrono modeli puni plastike a cijena naravno u nebesa
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  5. #25
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    slazem se, a jos jedna stvar me zacudjuje kod Tissota, a to je sam dizajn, imam dva kataloga, iz 2013 i ove sada tekuce godine, izbacili su prelepi PR 516 model iz Visodate serije za ovu godinu



    od svih modela ja bih jedino trenutno istakao Visodate seriju koja mom oku prija, svi ostali satovi me podsecaju na nabudzene Bulova Precisionist satove

    isto je bilo mnogo prituzbi na T-touch modele

  6. #26
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke

    s druge strane, ono sto sam oduvek voleo, a to je seiko, sada volim jos vise, jer sam uceci o satovim postao apsolutno siguran da po kvalitetu (naravno, u okviru istog cenovnog ranga) ni najmanje ne zaostaje za izvikanim svajcarcima, kojima je najvaznije da masu kojekavim sertifikatima i iznova prodaju price o istorijatu brendova i pedigreu.
    Evo, da te malo razuvjerim(ima toga još kod JDM modela al' ovo je svježe):Tuna SBBN015 - watchmaker aligning hands risk?

  7. #27
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Citat Dragojlovic Darko kaže: Pregled poruke
    Pa zbog toga su ljudi i promijenili misljenje o Tissotu.
    Vecina cijena nije opravdana, po meni to sto neko pravi satove 100 god duze nije razlog zbog kojeg bih ja dao dosta vise novca za neki sat.
    Samo da se zna ja iskljucivo na kvarcne modele mislim kod automatika sto kaze Ruja svi su isti manje vise.
    Imao sam prilike da vidim Tissot t race Niki Hejden model koji kosta preko 550e, zaista ne vidim zasto, bas kao i cijela t race kolekcija koja kosta preko 600$, po meni apsolutno neopravdano pa da prave satove i preko 500god
    Darko slazem se sa tobom samo u jednoj stvari: svi satovi su precenjeni. Sto se tice tradicije, na osnovu mog iskustva, duza tradicija je direktno povezana sa visim kvalitetom. Uvek postoji po neki izuzetak, ali u najvecem broju slucajeva tradicija mnogo znaci, i posebno je znacajna i vidljiva kada je u pitanju izrada kućišta. Ali i tu se dogodi po neki izuzetak, recimo Damasko, ima vrhunska kucista a mlad je brend. Duga je ovo prica, meni je stvarno proslo previse satova kroz ruke, i ako bih napravio presek, mogao bih u pozitivnom smislu da izdvojim Nomos, Sinn i Damasko, u toj nekoj srednjoj klasi. U visokoj su svakako Rolex i IWC pre svega jer su mi uvek delovali daleko najpouzdanije od svih drugih. Seiko je takodje posebna prica, kvalitet nikada nije bio ispod ocekivanog, ali na zalost dizajn vecine modela mi se ne dopada, osim meni omiljene Prospex serije (bez obzira na Daliborov link iznad).
    Poslednja ispravka: tolarbo (5.4.2014. u 22:06)

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Tolarbo, svaka ti je zlatna!
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  9. #29
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Evo, da te malo razuvjerim(ima toga još kod JDM modela al' ovo je svježe):Tuna SBBN015 - watchmaker aligning hands risk?
    ah, pusti te sitnice...



    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Darko slazem se sa tobom samo u jednoj stvari: svi satovi su precenjeni.
    amin!
    HADzI DALIBOR likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #30
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Jeste, sve je precijenjeno, ali ipak nesto vise nesto manje.
    Nego stvarno necu vise o tome, rekao sam sta mislim i cvrsto stojim pri tome iovako smo dovoljno posli od teme tako da rezimiram na osnovu toga sto sam ja vidio uzivo promijenio sam misljenje o Rolexu pozitivno kao sto sam i napisao, a negativno o Tissot-u mada sam zaboravio u prvom postu da napisem.
    Postali su malo vise od modnog brenda koji se krije iza velikog imena i tradicije.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •