Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 62
Like Tree19Likes

tema: Carina i satovi

  1. #1
    Član
    Član od
    19.9.2011.
    Poruke
    101
    Lajkovi
    329
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Carina i satovi

    [edit by dragon: nastavak priče o carini iz teme "Cene breitling satova kod nas"]


    Da smo najskuplji, jesmo! Dobio sam ponudu za Breitling iz skoro svih zemalja u okruzenju i ne racunajuci povrat poreza skuplji smo za 13-15%.
    Taj deo sa povratom poreza je jako zanimljiv, ali i tu postoji jedna ne bas prijatna zavrzlama. Naime, nikakav problem nije kad izlazite iz neke strane zemlje da prijavite na granici i overite dokumente i to ce carinici uraditi bez ikakvih problema, vec ono sto je istinski problem jesu dojave istih tih carinika prema carinicima zemlje u koju ulazite ( u ovom slucaju Srbija, a cuo sam da su Hrvati imali problem prilikom ulaska u Hrvatsku ).
    Dakle, kako to funkcionise : carinici rade u "talu" i dojavljuju robu skuplju od 500 eura, vas carinik vas pretrazi i naravno nadje robu i pod pretnjom oduzimanja naplacuje vam carinu+porez+spediciju + jos sto sta, onda vi naravno ( a niko nije lud da plati sve to ) udjete u dogovore sa carinikom ne bi li malo podmazali celu situaciju i izasli ne kaznjeno. Uglavnom to bude visina onog povracaja poreza da se zazmuri .... Najsladji su im ti sto kupuju "luksuzne" stvarcice, satove, nakit, zvucnike itd
    I na kraju, obrni okreni dodjete na isto stim sto ste imali gomilu neprijatnosti.
    Pricam iz licnog iskustva.
    Naravno da postoje slucajevi kojima se nista nije desilo, ali su sve cesci ovi drugi ...
    Poslednja ispravka: dragon (27.9.2011. u 19:50) Razlog: split teme

  2. #2
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cene breitling satova kod nas?

    Carinici to rade??? Ne mogu da verujem!
    He-he,da li posle dele zaradu sa kolegama na drugoj strani?

  3. #3
    Član
    Član od
    19.9.2011.
    Poruke
    101
    Lajkovi
    329
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Cene breitling satova kod nas?

    Naravno da dele.
    Nekako je to i logicno, ovaj vid "sporta" postaje sve popularniji i masovniji, a kako su se iole stabilizovale granice ( uveo se red ), nema gde da se "klepa", cigare i pice nisu vise zanimljivi i ulaze u sveru ilegalnog, sverc robom siroke potrosnje se minimizirao, lap topovi foto aparati i ostali licni tehnicki predmeti prolaze kao licni i niko vam nista za to ne moze reci .... itd
    Ostalo je jedino ovo, a ovo je zicer ! Imas para, kupio si, dobices povrat, njima sigurica ne moraju da se zezaju sa pretresima i trazenjima ....
    i tako ti je to

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Cene breitling satova kod nas?

    Ako cemo realno, pojedinici koji kazu da nemaju nista za carinjenje a nose robu cija je cena nekoliko hiljada evra jednako su krivi kao i carinici koji primaju mito.

  5. #5
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cene breitling satova kod nas?

    Ako ja kupim 1 (jedan) sat od par stotina ili par hiljada evra za sebe,a ne da bi ga preprodao,ne vidim zasto bi placao carinu na to,a pogotovo da me zaj.... neko ko se u ovoj drzavi nakrao i nakrao para. Ne znam da li se u EU i SAD satovi tretiraju kao luksuzna roba i da li se naplacuje carina na njih,ali znam da su satovi,bilo koje cenovne grupe,mnogo skuplji kod nas,nego bilo gde drugde.
    Prema tome,ne vidim sta je problem u ostvarivanju povracaja poreza na kupljenu robu,sat u ovom slucaju.Zar to pravo nemaju i ono koji iznose nesto iz Srbije?

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Cene breitling satova kod nas?

    Ja isto ne vidim sto bih placao struju koju trosim za sebe a ne preprodajem je... Carina je zakonska obaveza - svako moze da pokusa da je zaobidje a ako ga uhvate zna se sta sledi. Tako je u svim drzavama. Osobadjanje od PDV-a nema veze sa tim posto je ideja da se roba ne oprezuje dva puta.

  7. #7
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cene breitling satova kod nas?

    Ja pricam o carini,a ne o PDV-u,koji,normalno,treba da se plati.I ja na struju placam PDV,za carinu,ne znam,mislim da je ne placam uz racun.
    Sto se tice zaobilazenja carine i normalnih drzava,Srbija sigurno nije po tom,a ni po mnogo drugih stvari normalna drzava,ako ti mozes sa tim istim koji sprovodi zakon o carinjenju da se nagodis na licu mesta.Bas me zanima da li bi u normalnim zemljama to mogao da uradis,da pitas carinika da li moze dogovor.Verovatno bi ti nakacili jos gomilu drugih stvari.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Cene breitling satova kod nas?

    Upravo to ja i kazem - kada bi svi uredno prijavljivali robu koju uvoze (ne mislim samo na fizicka lica nego i firme), korumpirani carinici ne bi mogli da nude pogodbe i sl. Verovatno bi potrazili neki drugi posao posto ovaj ne bi bio tako profitabilan. A kada bi Srbija postala normalnija drzava onda bi mozda pale i cene satova u domacim radnjama posto bi svako imao izbor da li da ga kupi u inostranstvu, preko neta ili vec kako zeli.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    30.10.2009.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cene breitling satova kod nas?

    Carina se naplaćuje na svu robu čija vrednost prelazi 100 eur po putniku.(govorim o putničkom saobraćaju).Nije bitno da li kupujete robu za sebe ili ćete je preprodati.Prilikom ulaska u Srbiju iz Hrvatske ili BIH federacije,ako na izlasku iz zemlje overavate papire za povraćaj bosanskog ili hrvatskog PDV, njihovi carinici su U OBAVEZI da istu robu prijave srpskoj carini radi carinjenja i u obrnutom smeru.Neprijavljivanje robe za carinjenje predstavlja prekršaj krijumčarenja a ako je neko imao problema sa carinicima, to vam preko PM mogu dati kontakt da prijavite.Primanje mita je krivično delo kao i davanje.Cilj je valjda da budemo bolji nego što smo bili pre 10-15 god.

  10. #10
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cene breitling satova kod nas?

    ^
    Narodu jeste cilj da bude bolje i to mnogo bolje nego sto je bilo pre 10-15 godina,ali...

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Carina na satove
    By avalon in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 15.4.2009., 22:43

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •