Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree31Likes
  • 20 Post By Vladan Stevanovic
  • 3 Post By pantelija
  • 5 Post By Neša
  • 1 Post By DrAgod
  • 1 Post By tiha
  • 1 Post By tolarbo

tema: Apel svim članovima foruma #2

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Post Apel svim članovima foruma #2

    Dragi članovi foruma,

    kao što vidite ovo je drugi po redu apel, i pošto znam da većina vas ne voli da čita predugačke uvode, preći ću odmah na stvar.

    Želeo bih da svako od vas u skladu sa svojim mogućnostima doprinese ovom portalu na sledeće načine:

    Pišite, pišite, pišite...
    Svako od vas ima neka specifična znanja, iskustva ili informacije iz sveta satova koja bi mogao da podeli sa drugima. Kada jednom počnete da pišete uverićete se u kojoj je meri to iskustvo pozitivno posebno kada vam neko od članova izrazi zahvalnost i iskaže poštovanje za vaš doprinos forumu. Imate priliku da pomognete drugima i da ostavite svoj trag na ovom portalu, a od vas zavisi kolika će biti njegova vrednost.
    O ovom fenomenu, da se jako mali broj članova aktivno uključuje u diskusijama, sam pisao i u sledećoj temi.

    Koristite intenzivnije Reputacioni sistem.
    Duboko sam uveren da ovaj sistem može doprineti kvalitetu ovog foruma, i želeo bih da svako od vas nagradi člana koji je napisao tekst koji smatrate izuzetno vrednim, informativnim ili korisnim u bilo kom pogledu. Više o ovom sistemu pročitajte u sledećoj temi: http://www.svetsatova.com/forum/f62/...enje-4642.html

    Prijavljujte greške, nepravilnosti u radu i sl.
    U poslednja dva dana sam dobio dve prijave, jedna greška (neprikazivanje članova kojima je rodjendan) i jedna nepravilnost (postavljanje oglasa za prodaju satova sa slikama sa Interneta), od kojih je prva već rešena, a što se tice druge član je opomenut i ima 24 sata da to ispravi. Ovo napominjen kako bih vam pokazao da mi je zaista stalo do svakog vašeg kometara, primedbe ili sugestije i da ću truditi da sve te stvari ispravim. Možete to uraditi u temi koja je namenjena za to: http://www.svetsatova.com/forum/f63/...tova-4297.html ili mi možete poslati privatnu poruku kao što su to uradila dva člana čije sam primedbe spomenuo.

    Ostavljajte svoje komentare u delu portala koji se ne odnosi na forum:
    • Komentarišite servise
      • veliki broj vas veoma često sarađuje sa nekim od časovničara, ali i dalje nema puno komentara koji bi pomogli novim članovima da izaberu dobar servis za svoj sat. Zamolio bih vas još jednom da slobodno ostavljate kako pozitivne tako i negativne komentare za pojedine časovničare, ali isključivo komentare iz vašeg ličnog iskustva. Ukoliko se situacija po pitanju ovih komentara ne popravi, moraću da donesem odluku o zabrani iznošenja bilo kakvih komentara o časovničarima na forumu, gde će se svaki komentar brisati a dotični član upućivati da isti komentar ostavi na stranici Servisi
    • Komentarišite Distributere
      • kao i za servise, veliki broj vas kupuje u radnjama lokalnih distributera, tako da vas pozivam da i na tim stranicama ostavite svoje komentare
    • Komentarišite Polovne satove
      • postoji jako veliki broj ljudi na našem portalu koji ima zavidno znanje o satovima i ja ih ovom prilikom pozivam da zarad onih manje iskusnih članova ostave svoje komentare u Berzi polovnih satova koji nekome mogu biti dragoceni. Pozitivan primer kako možete pomoći drugim manje obaveštenim članovima su komentari za sledeći sat: Polovni satovi - Svet Satova . Napominjen da je onemogućeno brisanje oglasa sa berze polovnih satova i ovakvi komentar bilo da je sat prodat ili ne, ostaju u arhivi kao informacija o tom satu i o dotičnom prodavcu.
    • Komentarišite Prodavce berze polovnih satova
      • ovo je funkcionalnost koja možda nije poznata većem broju članova i zato sam je opisao u ovoj temi: http://www.svetsatova.com/forum/f63/...html#post49822 . Naime voleo bih da i na ovoj stranici ostavljate komentare vezane za određenog prodavca i bilo ti komentari pozitivni ili negativni, oni mogu biti dragoceni neupućenim članovima. Koristite svoj uticaj u što većoj meri.
    Podelite zanimljivi ili korisni sadržaj sa svojim prijateljima na društvenim mrežama
    Voleo bih da veći broj vas koristi tu pogodnost da podeli sadržaj sa ovog portala koji smatrate vrednim ili zanimljivim, sa svojim prijateljima na nekoj od društvenih mreža. Na forumu trenutno postoji integracija sa Facebook i Twitter društvenim mrežama http://www.svetsatova.com/forum/atta...ike-button.jpg , dok za ostale stranice (Berza polovnih satova, Berza novih satova, Distributeri i Servisi) pored navedenih mreža sadržaj možete podeliti i sa svojim prijateljima sa Google + društvene mreže. Ukoliko privučete kvalitetne ljude na ovaj portal, oni će najverovatnije na kvalitetan način doprineti diskusijama na portalu.

    Ne zaboravite jednu veoma bitnu činjenicu:

    Vi ste ti koji ovaj portal možete učiniti boljim, ja sam tu samo da vam omogućim da to uradite na što lakši način.

    Hvala vam na pažnji i dosadašnjoj podršci, i nadam se da ćete ove sugestije prihvatiti i koristiti prilikom vaših poseta ovom portalu.

  2. #2
    Mlađi član Avatar korisnika pantelija
    Član od
    10.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    84
    Lajkovi
    154
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Apel svim članovima foruma #2

    Zaista interesantan i vredan apel. Želeo bi da se otvori diskusija jer mislim da je potrebno da se kroz neke sugestije pronađe modalitet za dalje funkcionisanje celog portala ili barem foruma. Bez namere da nekom solim pamet, u daljem delu odgovora samo želim da podelim neko svoje viđenje.

    Forum kao forma je san svakog urednika jer user generated content pogotovo u ovako segmentiranoj niši poput industrije satova je jedan od najkvalitetnijih i najboljih koji se mogu naći. Uz to je besplatan. Međutim, nisu ljudi na forumu zbog toga što vole da pišu i strvaraju sadražaj već zbog toga što traže odgovor na svoja pitanja, diskutuju i dele znanje i iskustva. Nažalost forma foruma je čak i za usko stručne niše postala blago prevaziđena. Content overload, društvene mreže i kvalitet gugl algoritma su doveli do toga korisnik zadovolji sve svoje gore navedene potrebe prostim guglanjem ili puštanjem pitanja na FB i Tviter. Jednostavno je tako. Uredništvo dobro zna kakva je analitika, bounce rate sajta, koje su kw, a koje landing strane najpopularnije. Meni je interesantno da recimo forum naslovna ima google PR 1, dok Berza satova ima 2. Dakle, prirodnost linkovanja je otišla na drugu stranu, verujem da analitika pokazuje da se Oglasi tj. Berza više pregledaju od dobrog dela ostatka foruma.

    Naravno, sa gore navedenim se ne slaže 70% članova koji su forumu dali 90% sadržaja.

    Šta sa znanjem? Eksperti i poznavaoci tematike pišu blogove, privlače pažnju i dobijaju feedback od strane proizvođača i zaista od svog znanja, hobija i entuzijazma mogu lepo da žive (npr. vi verovatno znate DougFNJ sa jutjuba koji opisuje G-Shock ili Watchreport, A Blog to Read... koji takođe imaju jutjub kanal i blog).

    Međutim, čak i njihova forma plasiranja sadržaja polako postaje prevaziđena. Niko ne čita veb, svi skroluju i skeniraju stranice, primat uzimaju grafički sadržaji (slike i video).

    Trenutno je aktuelan pokušaj je da se neki veći saržaj prikaže kroz infografike (grafički prikaz količina, veličina, podataka...), koji se lako šeruju na društvenim mrežama i mogu da generišu posetu.

    Evo primera: Istorija ručnih satova ili npr. Koje brendove kupuju mladi? Svima je simpa da pregledaju sledeće infografike. Mali broj bi čitalo suvoparni, goli tekst i statističke podatke.

    http://www.cragindesign.com/media/im...nfographic.png

    http://milo.com/blog/wp-content/uplo...LuxuryBuys.png

    Kada je pisanje u pitanju, mikro blogovanje je popularnije od bilo koje forme. Ne samo Tviter (ograničenje od 140 karaktera zaista implicira fokus na davanje vrednosti) već i Tumblr koji je odavno prestigao Wordpress i Blogger kao blog platforme. Kada se tome doda da svaka od blog formi ima elemente društvene mreže dobija se pomalo zastrašujuća, ali realna slika stanja na vebu.

    Još jedna bitna stvar: do ove situacije nisu doveli sami online servisi, facebook, tviter ili tumblr. Ne, ne. Krivi su korisnici. Oni su lenji, oni ne pišu komentar da im se nešto dopada nego kliknu na Like dugme, njih mrzi da pročitaju tekst na Watchreport-u nego odgledaju klip na Jutjubu.

    Baza znanja ovog foruma je neprocenjiva. Novi članovi, gosti, slučajni posetioci imaju mogućnost da pronađu odgovor na većinu svojih pitanja dok eksperti i poznavaoci imaju mogućnost da oko svog imena stvore kredibilitet, poverenje ili da jednostavno podele znanje.

    Kako pomiriti želju posetioca koji želi da se raspita o nekom detalju u želju ljubitelja i članova koji žele veći kvalitet tekstova pitanje je kako za uredništvo, tako i za nas članove.
    DrAgod, umbra and Dukes like this.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Apel svim članovima foruma #2

    Hteo sam da pitam nešto u vezi sa komentarisanjem servisa. Ako sam dobro shvatio, to znači da bismo mogli da otvorimo temu, npr. pod nazivom "Časovničari i servisi - vaša iskustva", gde bismo opisivali sopstvene utiske o njima.

    Osim toga, da li bi u skladu sa pravilima bilo da pokušamo da napravimo i neku bazu sa cenama usluga, kako bismo znali da li je npr. poliranje stakla u servisu X jeftinije nego u servisu Y i slično?

    Ovo bi moglo da takođe koristi forumašima, jer premda mnogi od nas imaju jednog ili više časovničara kod koga servisiraju satove, ipak postoje razlike u cenama kod nekih drugih usluga, dodataka i opreme. Npr. ako kaiš istog proizvođača košta kod časovničara X 500 dinara, a kod časovničara Y 800, svakako da bih otišao kod prvog, iako ovaj drugi može da bolje čisti mehanizme.
    sima hrabri, anbeast, zare and 2 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Apel svim članovima foruma #2

    Slažem se sa Nešom.

    Predlog je sledeći: u rubrici "Časovničari i servisi" svaki časovničar bi mogao imati posebnu "temu" gde bi ljudi pisali šta su i kada radili, ostavljali slike sređenih satova, pisali cene i sl. Ko posluje pošteno i profesionalno - nema čega da se plaši.

    Sa druge strane bi članovi foruma lakše mogli da se opredele za servis/časovničara jer bi odmah na licu mesta mogli da vide šta i za koje novce određeni časovničar/servis može da uradi.

    Moj skromni doprinos će biti da s' vremena na vreme odnesem neki manje vredan sat kod nekog neproverenog časovničara čisto na test - ko zna gde još ima dobrih, neotkrivenih majstora!

    Mislim da je jako bitno imati ovakav deo na forumu jer je najveći strah svakog ljubitelja i kolekcionara nenadoknadiva šteta koja može nastati prilikom servisa kao i moguća prevara.
    anbeast likes this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Apel svim članovima foruma #2

    Meni se spisak cena ne cini kao dobra ideja - cene su podlozne promenama, mogu da variraju od tipa sata, opreme, kvaliteta i kolicine usluge itd. A ono sto je u krajnjoj liniji najbitnije je kvalitet usluge a ne cena. Recimo ne verujem da bi neko isao kod nekog zubara zato sto je bas taj najjeftiniji.
    DrAgod likes this.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Apel svim članovima foruma #2

    Tiho, apsolutno si u pravu po pitanju izbora časovničara, jer sam prvi koji ne bi rizikovao za 500 dinara. U postu nisam ni mislio da cena bude presudna, jer kao što rekoh, u pitanju su dodaci, oprema i druge usluge. Priznajem da nisam dobro formulisao, pa da navedem nekoliko primera: ako npr. istovetni kaiš košta 500 dinara kod časovničara X, a 800 kod časovničara Y, koji je npr. moj stalni majstor, kupio bih ga kod ovog prvog. Ili, ako je poliranje stakla kod prvog 1000 dinara, a kod drugog 700, pod pretpostavkom da obojica to lepo urade, išao bih kod jeftinijeg.

    Naravno, čišćenje sata prepuštam onome u koga imam više poverenja.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Apel svim članovima foruma #2

    Mozda bi bilo najbolje za pocetak da se iznesu iskustva sa ovlascenim servisima u garantnom roku a narocito posle posto su oni obicno prvi izbor. Ja sam svojevremeno pisao o "polu-zvanicnom" servisu za Seiko koji nije znao da skrati narukvicu na Monsteru (zvanicni je znao). A koliko se secam da su jednom clanu zvanicni za Citizen izgrebali sat prilikom zamene narukvice. Takava informacija bi verovatno znacila i proizvodjacima. Sa druge strane, nadam se barem neko od casovnicara prati ovaj sajt posto je dobro cuti i drugu stranu.
    P.S. kakva je situacija sa servisima za foto-aparate jos smo sto se tice satova i u dobroj poziciiji.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Apel svim članovima foruma #2

    Tiha podrzavam tvoju inicijativu sto se tice servisa i posebno ovlascenih servisera. Na zalost i ja sam cuo svakakve price i ni malo pohvalne. MOje licno misljenje je da nekada nije bitno da li je ovlascen servis ili ne, vec je bitno da li je casovnicar majstor svog zanata ili ne.

    ps Moram ovde da kazem, kada su u pitanju fotoaparati da i tu ima svetlih primeraka: Ovlasceni Nikon-ov servis u Beogradu je jedan od najboljih u Evropi. To mozete proveriti i kod bilo kog profesionalnog fotografa koji koristi NIkonove fotoaparate i opremu.
    DrAgod likes this.

Slične teme

  1. Apel svim članovima foruma
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 24.7.2013., 13:58
  2. Apel svim clanovima sa aktuelnim malim oglasima
    By Vladan Stevanovic in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 4.9.2011., 19:53
  3. Obraćanje članovima foruma svetsatova.com
    By PetiteGenevePetrovic in forum Rolex
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 19.6.2011., 8:06
  4. Molba članovima!
    By dragon in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.7.2010., 18:51

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •