Danas sam kupio Seiko Orange Monster. Narucio sam ga kod Sense-a preko neta, isporucili su ga na kucnu adresu u toku dana, dosao je sa uputstvom, kutijom, nalepnicama i sve je proslo ok - imam samo reci hvale na taj deo. Problem je sto OM i jos neki Seiko satovi imaju relativno komplikovane narukvice za skracivanje (osovine sa tubicama, neka me neko ispravi ako nije pravi naziv). Na ostalim mojim satovima (Fossil, Timex itd.) sam mogao sam da skratim narukvicu ali nakon citanja ovoga: A&F Bracelet Sizing Tool
zakljucio sam da to ipak nije za mene u ovom slucaju. Prvo sam odneo sat u Sense servis u Cumicevoj. Casovnicar koji tamo radi je, po recima gospodje koju sam zatekao u radnji, otisao u 16h (ja sam stigao mozda oko 16:30-16:45h) mada je radno vreme 10-19h. Ona je, da budem iskren, rekla da nije sigurna da zna to da uradi ali pokusala je da skrati narukvicu "metodom cekica". Naravno nije islo posto ocigledno nije bila upoznata sa ovim sistemom sa tubicama i uspela je da izgubi jednu tubicu. Casovnicar im ne radi sutra nego tek u ponedeljak. Bilo mi je bezveze da budem bez novog sata toliko dugo pa sam ga odneo kod Vitanova, u Vasinu. Gospodjica koja tamo radi je odmah znala foru i skratila je narukvicu bez problema. Inace je postupak dosta pipav ako casovnicar nema barem tri ruke . Skracivanje mi nisu naplatili iako sat nije kupljen kod njih.
Samo da napomenem da nemam nikakve veze ni sa Vitanovom ni sa Senseom i ovo su moja prva iskustva i sa jednima i sa drugima.