Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 20
Like Tree33Likes

tema: Grand Seiko SBGA229

  1. #11
    Novi član
    Član od
    20.2.2018.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGA229

    Ne ne, ne želimo nikakvu raspravu samo pričamo i komentarišemo... Ja sam samo rekao da se Breitling sam definiše kao brend kome je totalno apsurno da radi in house mehanizme kada mu je mnogo isplativije da to kupuje od drugih.

  2. #12
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Tu su verovatno napravili propust u izgovorenoj recenici ali nema veze. Sto se tice cene, mislim da nista veca ne bi bila cena. Ima GS sasvim pristojnu cenu, a imaju I Credor koji opet ulazi u rang najviseg svajcarskog dostignuca I cena, sta bi za to onda tek rekli...

  3. #13
    Mlađi član Avatar korisnika doyle
    Član od
    25.11.2017.
    Lokacija
    Cacak
    Poruke
    84
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGA229

    Citat Milan Vuckovic GS kaže: Pregled poruke
    A po čemu je to bolji Breitling Superocean ili Omega Aqua Terra bolja od ovog GS-a?
    Ne kažem da je bilo koji od ta dva bolji od SBGA229 koji zaista ima odličnu cenu, ali čemu Spring Drive u diveru? Ja bih uvek pre uzeo automatik, zbog lakše i verovatno jeftinije popravke. Ovaj SLA017 ima 8L35 mehanizam, košta preko 4000 dolara, dakle sličnog su cenovnog ranga i da imam 5000 dolara za diver uzeo bih SLA017, ali to je sve stvar ličnog ukusa.
    tolarbo likes this.

  4. #14
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGA229

    Potrebno je uzeti u obzir činjenicu, da su proizvođači izvan SWATCH grupacije bili prisiljeni u razvoj sopstvenih mehanizama, kada im je ETA reducirala opskrbu. To je bio jedan od glavnih razloga zašto je Breitling razvio kalibar 01. Meni se njihova prethodna filozofija sviđala. Zašto ulaziti u ogromne troškove za razvoj, ako su ti odlični mehanizmi preko puta dvorišta. Ionako je većina high end švajcarskih proizvođača koristila u entry levelu tipske mehanizme, kao što su Valjoux, Lemania, ETA, Unitas, DD....A i za nas je to bilo ok. Ako si imao Breitling ili bilo koji High End sat sa Valjoux, mogao si ga dati u servis lokalnom dobrom časovničaru sa troškom, koji je bio tri do četiri puta jeftiniji nego sada, kada je potrebno sat servisirati u zvaničnom servisu, koji u dosta slučajeva sat šalje proizvođaču, što povećava cenu servisa i rok čekanja.
    Srećom, Breitling 01 se pokazao, vrlo dobrim mehanizmom. Da li je zaista bolji od Valjouxa 7750? Pitanje. Činjenica je, da je skuplji.


    Citat Milan Vuckovic GS kaže: Pregled poruke
    Ne ne, ne želimo nikakvu raspravu samo pričamo i komentarišemo... Ja sam samo rekao da se Breitling sam definiše kao brend kome je totalno apsurno da radi in house mehanizme kada mu je mnogo isplativije da to kupuje od drugih.
    tolarbo, Misic M., srdjanr and 1 others like this.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGA229

    Vrhunski Seiko modeli nose breme, tj. hipoteku jeftinijih modela koji koštaju od ispod 100 do par stotina evra. Mnogi potencijalni kupci između ostalog zbog te činjenice pre biraju satove švajcarskih proizvođača, čiji čak i entry modeli spadaju u grupu satova koji su predmet želje brojnih potrošača. Jeftiniji Seikovi modeli imaju fantastičan odnos cene i vrednosti i često izgledaju skuplje nego što su plaćeni.

    Ako kolega Milan želi da se upozna sa dostignućima Breitlinga, postoje brojni tekstovi o tome, kako na netu tako i na našem forumu.

    Moj izbor kada su u pitanju ova dva proizvođača:

    Naziv: IMG_20180301_195231.jpg, pregleda: 1297, veličina: 152,3 KB
    sdbiba, VLADAN P, chuck and 6 others like this.

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika chuck
    Član od
    14.11.2011.
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    923
    Lajkovi
    7662
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGA229

    Odlična konstatacija Piksi! Teško da je opravdano da su ova dva Braje verovatno i više nego dvadesetrostuko skuplji od ova dva Seika.
    piksi likes this.

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGA229

    Chuck nije opravdano, ali je istovremeno i realno:
    Cenu odredjuje proizvodjac, ali je verifikuje trziste. Taj proces nije jednostavan, i mnogo faktora utice na cenu. Ali svaka cena koju prihvati trziste je realna.
    chuck and Haifisch23 like this.

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGA229

    Citat chuck kaže: Pregled poruke
    Odlična konstatacija Piksi! Teško da je opravdano da su ova dva Braje verovatno i više nego dvadesetrostuko skuplji od ova dva Seika.
    A GS je tridesetostruko pa I vise puta skuplji od SNZG13
    tolarbo, RUS, don Alberto and 1 others like this.

  9. #19
    Novi član
    Član od
    20.2.2018.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGA229

    Evo ga i prvi mehanički diver iz Grand Seika. Narukvica=SAVRŠENSTVO.

    https://www.youtube.com/watch?v=9opsI7Z5RoY
    chuck likes this.

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika chuck
    Član od
    14.11.2011.
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    923
    Lajkovi
    7662
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGA229

    Vrh GS! I prelepo hi-beat klizanje sekunadare

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •