Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1
    Novi član
    Član od
    2.1.2011.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Citizen NP3010-00A

    Pozdrav!
    Zanima me na koji se način ovaj sat(NP3010-00A) navija?Na webu jako malo piše o tom i sličnim mu satovima.
    Dvoumim se izmedju tog Citizen Automatic NP3010-00A NP3010 Sapphire Men's Watch,
    Citizen Automatic NP1000-04E NP1000 Sapphire Mechanical Men's Watch,
    ili ovog Citizen Eco-Drive Promaster Radio Controlled CB0013-12E CB0013-12 Men's Watch.
    Mnogo bi mi pomoglo vaše mišljenje o ovim satovima.Hvala

  2. #2
    Član Avatar korisnika Koska23
    Član od
    2.1.2011.
    Lokacija
    Guelph, ON, Canada
    Poruke
    221
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Citizen NP3010-00A

    Pozdrav!

    Automatic u nazivu sata znači da se sat navija nošenjem, odnosno pokretima ruke. To znači da će sat biti navijen dok ga nosiš na ruci, a i kada ga skineš radiće još neko vreme na osnovu rezerve snage koju je akumulirao dok si ga nosio (kod novijih satova to je između 35 i 50 sati). Za konkretni mehanizam u ovom Citizenu na stranom forumu sam pronašao informaciju da je rezerva snage 46 sati. Na istom forumu stoji i informacija da se navijanje vrši samo pokretima suprotnim od kretanja kazaljke na satu (anticlockwise winding only).
    Poslednji sat koji si naveo koristi Eco-Drive tehnologiju. Mislim da je najbolje da pogledaš poučni Citizen-ov video o ovoj tehnologiji Learn about Citizen Eco-Drive .

    Pozdrav i srećno!

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Citizen NP3010-00A

    Citat Copag85 kaže: Pregled poruke
    Pozdrav!
    Zanima me na koji se način ovaj sat(NP3010-00A) navija?
    Ako sam dobro razumeo pitanje-To je sat sa automatik mehanizmom.Dakle,navija se ''preko'' pokreta ruke dok ga nosiš.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    Novi član
    Član od
    2.1.2011.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen NP3010-00A

    Hvala puno na informacijama.Da, dvoumim se izmedju automatika i eco-drivea;al što više čitam, više naginjem ka automatiku

  5. #5
    Novi član
    Član od
    2.1.2011.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen NP3010-00A

    Eh da, pitanje sam prvotno postavio jer sam negdje pročitao da se sat navija rotiranjem krunice, pa nisam bio siguran dal se navija rotiranjem krunice ILI ""mahanjem ruke" ) [ne znam baš puno o satovima nažalost]

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Citizen NP3010-00A

    Naucices brzo ako se zadrzis ovde na forumu
    Automatik je kod ljubitelja satova uvek pozeljniji, ali ako sat ne nosis svakog dana, ili hoces precizniji sat ona je to ovaj ecodrive sa radio control funkcijom. Ali kao sto rekoh automatik je nekako prirodniji mihanizam i pozeljniji kod nas ljubitelja satova.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    2.1.2011.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen NP3010-00A

    Nadam se da budem (naučio).Preciznost me toliko ne zanima;više mi je stalo do "zvuka kretanja finomehaničkih dijelova" hehe da se tako izrazim.Tako da sam definitivno odlučio kupiti automatika.Javim dojmove kad stigne.Samo me muči još jedna stvar kod konkretnog modela ( NP3010-00A ). tih 43 mm promjera čini se podosta veliko. Da li to spada u kategoriju većih satova po veličini ili ne?

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Citizen NP3010-00A

    Najbolje je da probas slican sat kod nekog casovnicara. Ovo zavisi i od velicine tvog zgloba i od toga kako ce sam osecati (sto mozes zakljuciti nakon posete casovnicaru). Generalno - ako ti je obim zgloba manji od 18cm - nisam siguran da ce ti dobro stajati.
    No time to lose

Slične teme

  1. Citizen sat NP3010-00A
    By vlax in forum Citizen
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 28.2.2011., 22:57

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •