Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree3Likes
  • 1 Post By Woofer
  • 2 Post By Neša

tema: G-SHOCK vs Migeer

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    7.12.2017.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    170
    Reputacioni uticaj
    7

    Question G-SHOCK vs Migeer

    Moji su satovi, volim ih.. dodje čovjeku da nekada se opusti, da nosi nešto što ne mora da pazi.. Tako je i kod kola.. kad imate puno luksuzan automobil, potreban vam je i neki "kršober" da ne razmisljate o felni, ivičnjaku, drugim vozačima na parkinu, lošem vremenu, itd..

    Stim u vezi pokrećem ovu temu i volio bih da čujem vaša mišljenja o činjenici da posjedovanjem luksuznog/skupog sata pojavljuje se potreba i za jeftinim koji će vam biti relaksacija (u smislu da ne morate da ga pazite do te mjere kao prvi navedeni).

    U mom slučaju je to tako.. Jednostavno mi dođe da se rasteretim, prija mi.. Lagan sat, ne zanima me ništa drugo osim tačnog vremena.. Zamjena baterije na tom satu je skuplja od kompletnog sata

    Zanimljivo je da to niko od mene ne očekuje (da imam tako jeftin sat) i uživao sam u procjeni drugih kada sam ih pitao koliko vrijedi. Lupali su od 150 do 300e s obzirom da moji prijatelji znaju koliko volim satove i koliko dajem na iste

    Koja su vaša iskustva u ovim kombinacijama skup/jeftin sat ?

    Na slici je MTG-G1000D-1A od kojeg nema dalje što se CASIO fabrike i G-Shocka tiče, a drugi je Migeer koji košta 2e sa dostavom iz Kine
    Priložene slike Priložene slike G-SHOCK vs Migeer-20171210_171933.jpg  
    Misic M. likes this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: G-SHOCK vs Migeer

    Ja nemam nešto mnogo skupe satove, ali bez obzira na to meni su veoma dragi i gledam da ih sačuvam maksimalno. Zato imam jedan "radni" sat da ga tako nazovem. To je Casio EF-500D. Pošto ga imam više od 10. god. preživeo je sve i svašta, čak sam mu i staklo menjao, ali i dalje radi, tako da njega nosim na poslu i kad nešto radim.
    Inače sat ne skidam sa ruke čak i kad menjam ulje na automobilu...
    Mišić M.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: G-SHOCK vs Migeer

    Ukoliko je pitanje da li skup sat nosimo u situacijama kada se može oštetiti, naravno da je odgovor odričan. Namerno nisam upotrebio reč luksuzan, jer svakako da nećemo u istu kategoriju stavljati sat od više hiljada evra i onaj koji košta oko hiljadu, a svakako da postoji i razlika u ceni između sata koji nov vredi 200 evra i onoga koji vredi deset puta manje. Svakako da je zgodno imati i jeftiniji radni sat za sportske aktivnosti, boravak u prirodi, letovanje, obavljanje nekog posla kada se sat može oštetiti i slično.

    Nije mi čudno što su pomenuti ljudi pomislili da Migeer vredi više jer izgled često može da zavara po pitanju cene, a naročito kada o ceni razmišljaju ljudi koji se ne zanimaju za satove. I ja bih svakako pogrešno procenio mnoge predmete u koje se ne razumem, a ovde na forumu je cena sata nebitna. Svako će izdvojiti koliko može za sat koji se sviđa, a najbitnije je da volimo satove i da se kulturno odnosimo prema tuđem izboru.
    Poslednja ispravka: Neša (11.12.2017. u 10:00)
    Misic M. and stomp like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: G-SHOCK vs Migeer

    Sve se ja slažem-imam i ja dva-tri sata ''za čukanje'' ali mi je najbolja fora sudbina sata kome je svrha da zaštiti G-Shock-sat koji je izmišljen da bi se čukao!
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    7.12.2017.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    170
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: G-SHOCK vs Migeer

    Pa dobro tema je generalno skup/jeftin sat i njihovo dopunjavanje Moj slucaj je specifican jer moj najskuplji je g-shock u kolekciji pa slazem se da ne treba ga "cuvati" kao druge.

    Mada iz iskustva mogu reci da samo g-shockovi pravljeni od polimera (sintetickog kaucuka) su g-shockovi koji trpe udarce na način da ne ostaju vidljivi tragovi.

    Ovi metalni trpe u smislu da ce se teže pokvariti, ali ogrebotine ce biti vidljive

    U prilogu je slika mog g-shocka od polimera koji potvrdjuje moju teoriju
    Priložene slike Priložene slike G-SHOCK vs Migeer-20171211_080958.jpg  

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: G-SHOCK vs Migeer

    Ovde je celo poređenje pomalo problematično jer nije isto porediti dva sata različite namene i konstrukcije. Da bi cela stvar bila još komplikovanija, svakako da postoje i modeli G-Shocka koji su skuplji od švajcarskih satova elegantnog dizajna. Naprosto, G-Shock ima konstrukciju i komponente koji dozvoljavaju da bude izložen spoljnim uticajima čiji se efekat neće odraziti ni u estetskom ni u funkcionalnom smislu.

    Ukoliko bih imao ista ova dva sata, jeftiniji bih nosio na posao ili u prilikama kada se zahteva da sat ima elegantan izgled, a G-Shock za aktivnosti koje podrazumevaju veći napor za sat.

    Nadam se da sam ovime odgovorio na pitanje, pošto je u njemu spomenuta razlika između skupljeg i jeftinijeg, a svakako da bi trebalo porediti satove koji pripadaju istoj klasi. Cena varira i nije jedini parametar, jer to je kao kada bismo poredili sledeće kombinacije vozila:
    - Novi BMW i matori Golf za vožnju po makadamu
    - Nova Toyota Hilux i novi FIAT 500L za vožnju po makadamu
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •