Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
  1. #1
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Tissot satovi sa ETA C01.211 mehanizmom

    Cao svima!

    Vjerovatno znate da je tissot izbacio nova dva modela satova sa novim mehanizmom ETA C01.211. Pomenuti modeli su zenski Prc200 Automatic i muski Tissot Couturier.
    Meni je, naravno, zanimljiviji zenski model, jer bi to mogao biti idealan sat : ladies, automatic, swiss made, chronograph, i plus 200 metara vodootporan. Znaci, sve karakteristike koje standardno imaju tissot prc200 modeli, ali po prvi put u zenskoj varijanti.
    ALI, (uvije ima neko ali) citajuci o ovom novom mehanizmu na internetu procitala sam da je to losiji model, sa nekim plasticnim djelovima (sto je koliko sam shvatila ipak cesta pojava kod eta mehanizama), a karakteristike mehanizma su sledece:

    lines:13 1/4"
    diameter 30mm,
    feturing: 30 minutes and 6 hours counter, small second, central 60 seconds chronograph hand
    jewels: 15
    power reserve: about 45 hours

    Moje pitanje glasi: sta mislite o ovom mehanizmu?
    Cini mi se da je cijena od 750 dolara realna za ovakav sat?

    Slike slijede.
    Pozdrav!
    Jovana
    Priložene slike Priložene slike Tissot satovi sa ETA C01.211 mehanizmom-13034_204975149344_111276459344_2904533_6014184_n.jpg   Tissot satovi sa ETA C01.211 mehanizmom-13034_204975254344_111276459344_2904534_8281745_n.jpg   Tissot satovi sa ETA C01.211 mehanizmom-prc200lady.jpg  
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (12.12.2009. u 11:51)

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Tissot satovi sa ETA C01.211 mehanizmom

    Zdravo Jovana,

    Postoji vec tema na kojoj mozes naci vise podataka o pomenutom mehanizmu - Swatch automatic satovi.

    Ja ti mogu samo reci da sam Prc200 auto chrono, Ladies model, sa belim kaisem nalazio na eBay-u za oko 550$.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Tissot satovi sa ETA C01.211 mehanizmom

    Usput PRC200, posebno taj sa belim kaisem, mi se bas dopada! Ne mogu da te savetujem oko mehanizma, ali sam sat je bas prelep.

  4. #4
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Tissot satovi sa ETA C01.211 mehanizmom

    @Vladas - hvala na odgovoru.
    Jeste, PRC200 je prelijep sat. I meni se mnogo svidja.
    Inace, temu o novom swatch chronograph modelu sam citala, nemam pojma kako mi je promaklo da je to taj mehanizam.

    S obzirom da nas administrator kaze da bi plasticne djelove mehanizma trebalo izbjeci, potraga za zenskim automatic mid size modelom se nastavlja
    Svi predlozi su dobrodosli

    Pozz
    P.S. Izvinjavam se svima zbog ponovnog pokretanja teme o ETA C01.211

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Tissot satovi sa ETA C01.211 mehanizmom

    Mogu da predlozim Hamilton Jazzmaster Automatic, npr. H32365983:


    Ovaj model je crven, radjen od punog 18k zlata.
    Iako se meni mnogo vise svidja bela varijanta (H32365813, ovo je primer kako izgleda), ova crvena se nalazi mnogo cesce. Primer su Ashford gde je sa popustom cena ~490$ ili eBay sa pocetnom cenom 350$.

    Znam da nije chrono ali ispunjava ostale zahteve, nadam se da sam pomogao .

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Tissot satovi sa ETA C01.211 mehanizmom

    Beli sam nasao samo na japanskom Amazonu.

  7. #7
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Tissot satovi sa ETA C01.211 mehanizmom

    Moram da ti priznam da je sat fantastican
    ljepsi je od Tissot-a, a s obzirom da na nasem forumu postoji super misljenje o Hamilton brandu ovaj sat definitivno zasluzuje paznju.

    Jedino sto nemam bas povjerenja u kupovinu preko interneta, ali valjda ovi u Chronos time-u porucuju satove za svoje kupce?! posto su vec zvanicni distributeri. Ili sam ja preveliki optimista :sad:

    veliko hvala na pomoci!

    P.S. U pravu si, sat je mnogo ljepsi u bijeloj boji.
    veliki pozz

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Tissot satovi sa ETA C01.211 mehanizmom

    PRC200 jeste lep sat, ali mislim da je cena od 750$ previsoka i da se, u ovom slučaju, dobrim delom plaća i ime TISSOT. Pored toga, mehanizam tek treba da se dokaže u radu i shodno tome, po meni ne predstavlja preterano dobru kupovinu.

    Ja bih ozbiljno razmislio o Stowa KS satu. Nije ženski, ali sa svojih 35.5mm je dovoljno mali, dovoljno elegantan, prelep sat. Odličan kvalitet, besprekorna kontrola kvaliteta i klasičan dizajn ga čine jako dobrom kupovinom.



    Što se Chronos-a i naručivanja satova tiče, za sada postoji jedno negativno iskustvo člana sa foruma (link) i nadam se da je to izolovan slučaj i da ovako nešto nije praksa Chronos-a. U svakom slučaju, nazovi i proveri, Hamilton satovi su svakako vredni pažnje.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #9
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Tissot satovi sa ETA C01.211 mehanizmom

    Hvala, Dragone.
    Od tebe uvijek konstruktivni odgovori.
    Ja volim muske satove, sta vise trenutno nosim tissot prc 100 sa zutom sekundarom
    Ipak, vec duze vrijeme tragam za svajarskim automatikom koji bi bio dovoljno lijep i kvalitetan da zasluzi moje divljenje na duze staze!

    Potraga je u toj mjeri komplikovanija sto sam ogranicena na kupovinu brendova koji su zastupljeni u Srbiji i Crnoj Gori (zbog vec pomenutog nepovjerenja u kupovinu preko neta). Isto tako problem je sto bih voljela da taj sat bude ipak veci od ladies size, i da bude sportsko-elegantan (dakle, komplikovana sam osoba ).

    Vec sam jednom pomenula da mi je jedan od omiljenih satova Omega - Seamaster Planet Ocean Chronograph Ladies, ali njega cu kupiti za par godina, kad se steknu uslovi :sad:

    Dok ne nadjem taj neki idealni sat mijenjacu satice nekoliko puta godisnje, sto i nije tako lose. ionako stalno "visim" po prodavnicama satova

    Veliki pozdrav!

    P.S. Sto se tice stowe: lijep je, ali je ovako sa crnim kaisem preklasican za mene. ipak mislim da bi sa nekom veselijom bojom kaisa bio bas super.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Tissot satovi sa ETA C01.211 mehanizmom

    Draga Jovana,
    Ne znam da li jos uvek trazis sat? Ja sam danas nasao gore pominjani beli Hamilton na 24diamonds.com sajtu! Cena mu je 400$ a internacionalni shipping je free za sve kupovine preko 350$!!!
    24diamonds.com offers FREE shipping on all orders starting from $350 to all U.S. and International destinations. Orders below $350 will have the following shipping charges:
    Posebno mi se svidja sto sat dolazi sa metalnom narukvicom, jer mislim da je lakse dokupiti koznu narukvicu (u ovom slucaju definitivno belu ) nego uzeti sat sa koznom narukvicom i naknadno kupovati metalnu, posebno za Hamilton.
    Ja licno nisam kupovao na ovom sajtu, ali sam video na WUS-u dosta ljudi koji jesu i hvale ih.

    Znam da zazires od on-line kupovine, ali sva moja iskustva, od eBay-a, pa preko raznih "grey market" i AD-a su bila pozitivna, tako da ti savetujem da probas.

    P.S. Za Vladana - Mislim da smo zreli da ubacimo medju proizvodjace i Hamilton forum?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kupujem sat sa automatic 7750 valjoux mehanizmom
    By mladja in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.11.2009., 0:24
  2. TISSOT heritage vs. TISSOT prc 200
    By Banesi in forum Tissot
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 24.10.2009., 20:39

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •