Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree2Likes

tema: Tissot automatic PRC 200

  1. #1
    Novi član
    Član od
    24.11.2010.
    Lokacija
    Pancevo, Serbia
    Poruke
    12
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Tissot automatic PRC 200

    Pre dva meseca kupio sam ovog Tissota. U nekim upustvima koje sam procitao, kazu da je normalno da ovaj automatik odstupa, pa ne znam tacno koliko sekundi, dnevno. nedeljno....Primetio sam da moj Tissot kasni po par minuta, na svaka tri-cetiri dana. Naglasavam da ga ne nosim nocu i nekada kada odmaram kuci. Sve ovo me pomalo nervira, pa vas pitam da li je moguce neko stelovanje ili nesto slicno. Unapred zahvaljujem. Pozdrav!

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Tissot automatic PRC 200

    Normalno je da automatik ima odredjeno odstupanje i to vise u plus (da zuri) nego u minus (da kasni). Najcesce je to do 10s dnevno. Ipak - u tvom slucaju je ipak malo ozbiljnije odstupanje. Ako je sat kupljen kod zvanicnog predstavnika - treba reklamirati da se regulise. Ako nije u garanciji - svaki ozbiljniji casovnicar znace da regulise u relativno kratkom roku.
    No time to lose

  3. #3
    Novi član
    Član od
    24.11.2010.
    Lokacija
    Pancevo, Serbia
    Poruke
    12
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot automatic PRC 200

    Gledao sam ga u Identico i tamo mi je bio poprilicno skup, cena mu je bila 79723,00 dinara, a ja sam ga narucio preko jedne prijateljice u Americi i izasao me je dosta jeftinije, tacnije oko 500 evra. Ne znam da li da ga odnesem u Identico ili da ga odnesem nekom dobrom casovnicaru u mome gradu. Znaci cela prica je ta da imam rok od sest meseci da ga vratim, ali moram da cekam da ona dodje pa da ga odnese, pa onda da ga vrati, pa ce proci poprilicno vremena, a ne ceka mi se toliko dugo. Jel to neki ozbiljan kvar, jer ako jeste dacu ga drugarici da ga vrati, a ako mislite da nije, ne bi je dalje opterecivao i odneo bi ga kod nekog naseg casovnicara ili u Identico.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Tissot automatic PRC 200

    Kao što Vladas reče,svaki ozbiljan časovničar će to brzo regulisati.Ne znam kako stoji stvar sa garancijom u Srbiji.Ako važi-bolje da to urade u ovlašćenom servisu.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Novi član Avatar korisnika klesar
    Član od
    27.2.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot automatic PRC 200

    Pozdrav svima,

    Novi sam na forumu, pomalo citam i istrazujem za svoj buduci sat... ali zapela mi je jedna cudna stvar za oko i pomalo nevjerovatna pa moram da pitam.

    Kako moze biti normalno da sat koji košta nekoliko stotina eura da se desava odstupanja od nekoliko sekundi za hajmo reci par dana. Svako normalan bi rekao i zakljucio da za 500 eura hoce sat da radi bez greske i to godinama...mislim ono iskesirat 500e a on kasni ili sta vec, odoh onda na pijacu pronaci nesto za 15 eura O cemu se radi ovdje ako moze neko malo poblize da objasni?
    Hvala
    Poslednja ispravka: klesar (27.2.2012. u 19:26)

  6. #6
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Tissot automatic PRC 200

    klesar - dobro dosao na forum. Odgovor na tvoje pitanje je dugacak i kompleksan. Puno puta je vec dat, upravo na ovom forumu. E pa, posto si sad punopravni clan, red je da se bacis na citanje tema, a odgovor na tvoje pitanje ce se sam javiti. Posle, kad se dobro upoznas sa tematikom ove teske satne problematike lakse ces i odluciti da li je opravdanije kupiti atomatik (za par stotina ili vise evra) koji kasni po nekoliko sekundi na dan ili ba(k)terijski sat sa pijace (za evro ili dva) koji kasni sekund, dva mesecno. Radujem se buducem forumskom druzenju
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Tissot automatic PRC 200

    Klesar
    Mala pomoć za početak-Automatik vs kvarcni mehanizam
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #8
    Novi član Avatar korisnika klesar
    Član od
    27.2.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot automatic PRC 200

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Klesar
    Mala pomoć za početak-Automatik vs kvarcni mehanizam
    Hvala Vladane na linku, dosta je pomoglo, procitao sam cijelu temu i mnoge stvari su jasnije
    Dat cu svoj komentar na temu automatik vs. kvarcni mehanizam

    Citat d1d kaže: Pregled poruke
    klesar - dobro dosao na forum. Odgovor na tvoje pitanje je dugacak i kompleksan. Puno puta je vec dat, upravo na ovom forumu. E pa, posto si sad punopravni clan, red je da se bacis na citanje tema, a odgovor na tvoje pitanje ce se sam javiti. Posle, kad se dobro upoznas sa tematikom ove teske satne problematike lakse ces i odluciti da li je opravdanije kupiti atomatik (za par stotina ili vise evra) koji kasni po nekoliko sekundi na dan ili ba(k)terijski sat sa pijace (za evro ili dva) koji kasni sekund, dva mesecno. Radujem se buducem forumskom druzenju
    Da, pretpostavljam da je to izvakana tema ali svakom laiku kao sto sam ja malo je u pocetku cudno, al sad malo manje
    Hvala na dobrodoslici.

  9. #9
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Tissot automatic PRC 200

    Gotovo je klesar, zarazen si, a da to jos nisi ni svestan
    Nastavi da citas clanke i postove na Forumu i povratka ti nema, satovi ulaze pod kozu, u krvotok, postaju sastavni deo sistema
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  10. #10
    Novi član Avatar korisnika klesar
    Član od
    27.2.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot automatic PRC 200

    heheh, pa fakticki zarazen sam vec odavno od malih nogu, prvo je bio neki pijacni, pa casio, i onda swatch od 90e koji me je sluzio blizu 10 god. i za to vrijeme ba(k)teriju sam promjenio 3 puta
    sad razmisljam da je vrijeme za jednog automatika, najverovatnije rus, zapiko sam jedan, ne mogu se odljepiti od njega nikako

    Kad smo vec kod Tissot PRC200 ciji precnik kucista iznosi 40mm kao i kod ovog rusa koji sam zapikao, zanima me da li je to malo kuciste? Neki prosjek kucista, ili ipak spada u kategoriju vecih?

    U pocetku sam bio zagrizo za PRC200 a kad sam vidjeo u radnji uzivo ipak mislim da mi je malo kuciste, ruku na srce nisam probao.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. P:TISSOT PRC 200 Automatic T014.427.11.051.01
    By perpetum in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 7.9.2011., 14:51
  2. TISSOT Le Locle Automatic
    By Vladimir in forum Tissot
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 1.8.2011., 13:43
  3. [PRODATO] Tissot Le Locle Automatic
    By GIvan in forum Prodaja satova
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 1.4.2011., 18:51
  4. Tissot Automatic PRC 200
    By Savo in forum Tissot
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 28.9.2010., 18:03

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •