Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree2Likes

tema: savet oko izbora TISSOT sata

  1. #1
    Novi član
    Član od
    9.10.2008.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom savet oko izbora TISSOT sata

    Necu da duzim, zanima me Vase misljenje oko TISSOT Le Locle automatskog sata T41.5.317.51 odnosno T41.1.387.51. Ako sam dobro shvatio radi se o istom modelu samo je drugi sa metalnom narukvicom.
    Kakvo je Vase mišljenje o njihovim karakteristikama i odnosu cena/kvalitet, kao i kava im je cena na trzistu.
    Unapred zahvalan,
    Dragan

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:savet oko izbora TISSOT sata

    Drendo mislim da ćeš naći sve potrebne informacije u sledećoj temi:

    http://www.svetsatova.com/index.php?...6&limitstart=6

    Ako ti i pored toga bude trebala još neka informacija slobodno pitaj.

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    9.10.2008.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:savet oko izbora TISSOT sata

    Poštovani,
    Pročitao sam na forumu sve komentare na temu TISSOT satova ali nisam našao ništa o modelima koji me interesuju.
    Zato bih molio malo više konkretnih informacija o njima, kako sam već molio, model sa kožnom narukvicom nisam našao u Identicu, zanima me da li ga ima negde u prodaji kod nas, kao i mišljenje o mehanizmu 7750.
    Unapred zahvalan,
    Dragan

  4. #4
    Član Avatar korisnika Hakinen
    Član od
    29.12.2008.
    Lokacija
    Bg (Srb)
    Poruke
    101
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:savet oko izbora TISSOT sata

    Ja sam pre par meseci kupio gorepomenuti model u identicu i zadovoljan sam. Nisam isao da kupim bas taj al kad sam video mehanizam kroz prozor na ledjima to je bilo to.
    http://watchluxus.com/brands/tissot/...e/t41-1-423-71
    just nice and easy now...there is no need to rush

  5. #5
    Novi član
    Član od
    9.10.2008.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:savet oko izbora TISSOT sata

    Poštovani,
    Pročitao sam na forumu sve komentare na temu TISSOT satova ali nisam našao ništa o modelima koji me interesuju.
    Zato bih molio malo više konkretnih informacija o njima, kako sam već molio, model sa kožnom narukvicom nisam našao u Identicu, zanima me da li ga ima negde u prodaji kod nas, kao i mišljenje o mehanizmu 7750.
    Unapred zahvalan,
    Dragan

  6. #6
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:savet oko izbora TISSOT sata

    Ne znam šta te konkretno interesuje ali mogu da kažem da je sat zaista kvalitetan, da ima dokazano pouzdani ETA 7750 mehanizam, safirno staklo i kvalitetno kućište sa providnim poklopcem i da predstavlja dobru kupovinu.
    Samo Identico distribuira Tissot, pa je najbolje da ih pozoveš i pitaš kada će dobijati taj model i da li eventualno može da se naruči (do sada je moglo).
    Što se tiče mehanizma izlišno je bilo šta reći jer taj mehanizam proslavlja 35 godina i zaista je pokazao u praksi da ima najbolji odnos kvalitet/cena od svih švajcarskih automatik hronografa. U svakom slučaju ne bih mogao ništa da pametnije da napišem od onoga što je navedeno u jednom od najboljih tekstova o tom mehanizmu:

    http://www.timezone.com/library/horo...72313433425752

    U prilogu postavljam sliku mehanizma upravo u tom Tissot T41.1.387.51 modelu tako da mogu da pare oči svi oni časovničarski voajeri:



    Pozdrav,
    V.S.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    17.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: savet oko izbora TISSOT sata

    Pozdrav svima!

    Evo mene novoga da osvezim ovu malo zastarelu temu. Prvo da pohvalim sajt i forum jer sam puno korisnih stvari ovde procitao (i naucio). Imam nekoliko pitanja, kao i svi novi

    Upravo kupujem svoj prvi "pravi" sat i pocinjem da bivam opsednut sto me sve vise i vise nervira
    Kako nemam novaca za Zenith odluka je pala na Tissot jer sam veliki vizualista a nema mi lepsih iz srednje klase. Svidjaju mi se jednostavni modeli sto cete videti u dole postavljenim linkovima a vas molim da mi pomognete oko izbora savetima vezanim za mehanizme i naravno odnosom kvalitet/cena. Takodje, zanima me da li da insistiram na automatik mehanizmima (naravno, i meni se ludacki svidja providna pozadina) ili mogu da prodju i kvarcni mehanizmi.

    Evo mojih muka:

    http://www.shoptissot.com/product/T0494101105300.html

    Ovde me zanima sta znaci pr100(nadam se samo da nije wather resistance 100m) i kakav je mehanizam SWISS ETA F03.111

    http://www.shoptissot.com/product/T0144101605700.html

    Ovde mi je poprilicno sve jasno samo me zanima misljenje

    http://www.shoptissot.com/product/T0314101105300.html

    Ovaj mi se od svih najvise vizuelno dopada ali me nervira sto je WR samo 30m. Takodje, zanima me i koja je razlika izmedju ovog mehanizma i gore navedenih jer imaju istu oznaku F06.111 ali ovaj ima i QUARTZ w/END-OF-LIFE (EOL)

    http://www.shoptissot.com/product/T0144211605700.html

    Ovo je automatik i samo je zato na listi mojih zelja. Voleo bih i objasnjenje u cemu je razlika izmedju autoquartza i automatika. Kapiram da se ovaj prvi navija pokretom ruke ali ako moze i koji detalj.

    Ovo su, kao sto vidite, linkovi sa zvanicnog tissot shopa a evo i jednog domaceg

    http://www.satoviberic.rs//product_i...roducts_id=433

    Ovde mi je cena bas povoljna pa me zanima da li postoji neka kvaka sto bi se reklo

    Hvala unapred

  8. #8
    Novi član
    Član od
    17.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: savet oko izbora TISSOT sata

    Ne znam da li treba da prodjem neku inicijaciju pa da dobijem odgovor ili moze i bez toga? Ako mora da se prodje onda mora, bicu spreman samo javite
    zoran funduk likes this.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: savet oko izbora TISSOT sata

    Sve kvarcne modele pokreću jeftini mehanizmi iz ETA Trendline serije što znači da bi trebalo da ih zaobiđeš!
    Autokvarc pokretom rotora puni bateriju,a automatik pokretom rotora navija oprugu! Naravno,prednost dajem automatiku!
    Pogledaj i Certina DS Podium Big Size modele! Vrlo su slični Tissot modelima koje si ti naveo ali imaju bolje mehanizme(ETA Normflatline serija)!

  10. #10
    Novi član
    Član od
    17.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: savet oko izbora TISSOT sata

    Hvala na savetu HADzI imenjace

    Moze jos jedno misljenje? Danas sam naleteo na Grovana automatik za 12000 rsd. Sta mislis o tim satovima? Jako fino izgleda a cena mi izgleda odlicno. Ceo dan visim po netu i nista konkretno da nadjem. Na forumima ih neki kude a neki hvale...

    Novi modeli im izgledaju extra, bez preteranih detalja, bas po mom ukusu

    Probacu da iskopam neku sliku pa da postavim...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. ako moze savet oko longines-a L3.628.4
    By maverick in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 28.1.2011., 15:09
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 2.3.2009., 12:05
  3. savet
    By Laslo51 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.2.2009., 22:07
  4. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27.1.2009., 19:01
  5. Savet oko kupovine Cerruti satova
    By Rasheta in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.12.2008., 21:15

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •