Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 37
Like Tree69Likes

tema: Satovi Vojne Akademije Kraljevine Jugoslavije

  1. #21
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Satovi Vojne Akademije Kraljevine Jugoslavije

    Stula, sat je pilotska Helvetia iz 30-tih godina prošlog veka. Kazaljke nisu orginalne. Tu treba da su tzv. katedrala kazaljke (cathedral hands). Mehanizam je verovatno ovaj (uzeti sa dozom rezerve):
    Satovi Vojne Akademije Kraljevine Jugoslavije-trsu.jpg
    Da li postoji neka gravura na poklopcu kućišta?
    Poslednja ispravka: skydrummer (24.3.2016. u 17:52)
    stula likes this.

  2. #22
    Novi član
    Član od
    21.3.2016.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi Vojne Akademije Kraljevine Jugoslavije

    i jos jednu sliku da postavim koju nisam odmah unutrasnja strana poklopca mozda jos malo doprinese u razaznavanju ovog prelepog sata ,voleo bih da se neko vec zainteresuje i kaze mi bar nesto o istom,,,,pozzSatovi Vojne Akademije Kraljevine Jugoslavije-p1010009.jpg
    stula likes this.

  3. #23
    Mlađi član
    Član od
    8.4.2011.
    Poruke
    37
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Satovi Vojne Akademije Kraljevine Jugoslavije

    Hvala na odgovoru!
    Nema nikakvu gravuru na poklopcu i nije poklopac kao na dzepnim satovima, nema sarke.
    Provalio sam da kazaljke nisu original.
    Interesuje me da li je neko do sad vidjao ovaj natpis "svojina vojske" na satovima?
    Video sam razne stvari da pisu ali nikad ovo.

  4. #24
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Satovi Vojne Akademije Kraljevine Jugoslavije

    Link71 pre svega dobro vece.
    Sto se sata tice tesko je reci nesto sto vec ne znas. Proizvodjaca znas, prema gravuri vidis ko je dodeljivao sat, takodje prema gravuri vidis iz kojeg je perioda sat ( Kraljevina Srbija ne Kraljevina Jugoslavija) pa okvirno mozes odrediti starost sata. Probaj naci serijski broj mehanizma pa nadji na internetu Omeginu listu serijskih brojeva pa ces mozda utvrditi tacnu starost sata.
    Na unutrasnjoj strani poklopca imas rukom urezane datume. To su datumi kada je sat servisiran. Ako te zanima kome su tacno dodeljivani ovi satovi, da li svim kadetima ili samo najboljim u klasi ili nesto slicno, najbolje je da kontaktiras Vojni muzej, mislim da je na Kalemegdanu.
    stula likes this.

  5. #25
    Novi član
    Član od
    21.3.2016.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi Vojne Akademije Kraljevine Jugoslavije

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Link71 pre svega dobro vece.
    Sto se sata tice tesko je reci nesto sto vec ne znas. Proizvodjaca znas, prema gravuri vidis ko je dodeljivao sat, takodje prema gravuri vidis iz kojeg je perioda sat ( Kraljevina Srbija ne Kraljevina Jugoslavija) pa okvirno mozes odrediti starost sata. Probaj naci serijski broj mehanizma pa nadji na internetu Omeginu listu serijskih brojeva pa ces mozda utvrditi tacnu starost sata.
    Na unutrasnjoj strani poklopca imas rukom urezane datume. To su datumi kada je sat servisiran. Ako te zanima kome su tacno dodeljivani ovi satovi, da li svim kadetima ili samo najboljim u klasi ili nesto slicno, najbolje je da kontaktiras Vojni muzej, mislim da je na Kalemegdanu.
    hvala na odgovoru ,kontaktirao sam vojni muzej ali oni nemaju trag za ovako stare satove,obratio sam se istorijskom muzeju pa jos cekam odgovor,gde se tacno nalazi broj mahanizma jer sam nov u svemu ovome,i jos jednom hvala,,,,

  6. #26
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Satovi Vojne Akademije Kraljevine Jugoslavije

    Kod mehanizma na tvom satu ne vidim serijski broj.Kada ima broja jasno je vidljiv,npr:
    Naziv: P1010974.jpg, pregleda: 888, veličina: 339,5 KB


    Postoje stare Omege bez serijskog broja na mehanizmu. Tada treba pogledati broj kućišta. Prema tom broju tvoj sat je iz perioda od 1894. do 1902. Što se uklapa u period Kraljevine Srbije.
    Naziv: main253.jpg, pregleda: 725, veličina: 113,5 KB

    Mehanizam u tvom satu je iz serije 19'''. Postoji nekoliko mehanizama iz te serije i postoje određene razlike.Otprilike ovako nešto:bidfun-db Archive: Watch Movements: Omega 19''' .Godina proizvodnje je od 1904 do 1911 što se opet uklapa u period Kraljevine Srbije.
    Teško da ćeš odrediti tačnu starost sata. Jedino da mejlom kontaktiraš Omegu.

  7. #27
    Novi član
    Član od
    21.3.2016.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi Vojne Akademije Kraljevine Jugoslavije

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Kod mehanizma na tvom satu ne vidim serijski broj.Kada ima broja jasno je vidljiv,npr:
    Naziv: P1010974.jpg, pregleda: 888, veličina: 339,5 KB


    Postoje stare Omege bez serijskog broja na mehanizmu. Tada treba pogledati broj kućišta. Prema tom broju tvoj sat je iz perioda od 1894. do 1902. Što se uklapa u period Kraljevine Srbije.
    Naziv: main253.jpg, pregleda: 725, veličina: 113,5 KB

    Mehanizam u tvom satu je iz serije 19'''. Postoji nekoliko mehanizama iz te serije i postoje određene razlike.Otprilike ovako nešto:bidfun-db Archive: Watch Movements: Omega 19''' .Godina proizvodnje je od 1904 do 1911 što se opet uklapa u period Kraljevine Srbije.
    Teško da ćeš odrediti tačnu starost sata. Jedino da mejlom kontaktiraš Omegu.
    opet bih morao da vam se zahhvalim i bar da utvrdim da je sat iz bas tog vremena,ali opet moje neznanje trazio sam ali nisam mogao naci mejl na koji bih se mogao obratiti omegi,,,pa ako bi i tu mogli da mi pomognete da mi date link ili mejl na koji bih mogao da ih kontaktiram,,,,hvala unapred
    Varga likes this.

  8. #28
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Satovi Vojne Akademije Kraljevine Jugoslavije

    Što se kontakta tiče možeš probati ovde:
    https://www.omegawatches.com/myomega/contact-us/

    Obrati pažnju na ono što je ovde napisano
    :https://www.omegawatches.com/planet-...es/?no_cache=1 , jer tu piše da bez da garantuju autentičnost sata izdavanje kako oni kažu "Izvoda iz arhive" ,u kojem se vidi datum proizvodnje i kako je sat napustio pogon u Biel, košta 120 CHF (pod kako verovatno misle ko je naručilac, takođe sat kada se proizvede verovatno može neko vreme biti na zalihama, tj. može biti razlika između datuma isporuke i datuma proizvodnje, pretpostavljam da to podrazumevaju pod kako) .

    Ti sam odluči da li ti ta informacija vredi toliko.

    Možeš se registrovati ovde https://omegaforums.net/ i postaviti pitanje u odgovarajućem podforumu. Ako ništa bar je besplatno.

  9. #29
    Novi član
    Član od
    15.7.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi Vojne Akademije Kraljevine Jugoslavije

    Na sajtu Limundo postavljen je sat Zenit Kraljevine Jugoslavije sa grbom 53 klasa,molim mišljenje(ima dosta slika),hvala.
    fotopetar likes this.

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Satovi Vojne Akademije Kraljevine Jugoslavije

    Citat link71 kaže: Pregled poruke
    evo da se i ja ukljucim u kolekcionarski krug dosao sam u posed jednog ja mislim vrlo zanimljivog sata kraljevske vojne akademije,,,postavicu slike sata pa ako bi bilo ko mogao da mi kaze nesto vise o njemu sat je marke omega ,,,a vidim da je ovde opisano samo dve marke longines i zenith,,,i vidim da je stariji od ovde pomenutih ako mozete da mi nesto vise kazete o njemu bio bih vam veoma zahvalan,,,hvala u napredPrilog 121824Prilog 121825Prilog 121826Prilog 121827Prilog 121829
    Pozdrav
    Po dosadašnjem saznanju rekao bih da je ova Omega više jubilarna nagrada,šteta zbog izlizanosti ne vidi se jel možda to neka starija klasa iz doba Srpske akademije prije Kraljevine Ju.
    Sat je jako zanimljiv napose onima koji se bave tom tematikom šteta da nije bolje očuvana tad bi vrijedila više a znalo bi se i više stvari o njoj.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •