Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree10Likes
  • 7 Post By tihomirov
  • 1 Post By skydrummer
  • 2 Post By zare

tema: WWC Standard Issue Field

  1. #1
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Post WWC Standard Issue Field

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	WEISS-WATCH-COMPANY.jpg
Viđeno:	323
Veličina:	30,2 KB
ID:	119096


    Američka manufaktura koju upoznajemo jedna je od najmlađih američkih brandova ali o kojoj se sve više priča. To je Weiss Watch Company sa sjedištem u Los Angelesu Kalifornija. Njezin osnivač Cameron Weiss školovani urar ponosan je na vlastitu proizvodnju kućišta, brojčanika kao i brtvi pa čak i safirnih stakala. Jedan od njihovih zanimljivijih modela je WWC Standard Issue Field.

    Ovaj model ima dizajn vintage vojnog sata ali s kućištem modernih dimenzija. Kućište je čelično, promjera 42 mm 12,8 mm visine s razmakom lugova 20 mm. Brojčanik je čist i čitak dostupan u crnoj i bijeloj varijanti s luminescentnim kazaljkama i malim brojčanikom sekunda smještenim na brojci 9. Safirno staklo nalazi se s obe strane kućišta. Standard Issue Field pokreće poznati ETA Unitas 6497-1 mehanizam koji otkucava na 18,000 bph ima 17 rubisa i rezervu snage od 46 sati. Ovaj klasični navijač sa Ženevskim prugama i plavim vijcima uvijek je oku ugodan. Remen sata je najlonski maslinaste boje ali u ponudi su i crna i plava varijanta kao i kožni remen. Ovaj po meni jako lijep sat ima dvogodišnju garanciju i prodaje se po cijeni od 950 $


    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Weiss-Field.jpg
Viđeno:	323
Veličina:	140,1 KB
ID:	119097




    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Weiss-Field watch.jpg
Viđeno:	396
Veličina:	161,8 KB
ID:	119098
    RUS, VLADAN P, 83stojan and 4 others like this.

  2. #2
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: WWC Standard Issue Field

    Lepo je što sam proizvodi kućišta, brojčanike i još neke delove. To je mnogo teže nego poslati mejl nekoj azijskoj kompaniji i naručiti sa lagera. Brojčanik izgleda suviše jeftin, bar na fotkama, kao da je odštampan. Za ovu vrstu sata kazaljka za sekunde bi trebalo da je na poziciji broja 6 ( ili centralna sekundara). Cena...neću je komentaristi.

    Hvala na predstavljanju i izdvojenom vremenu.
    Poslednja ispravka: skydrummer (10.1.2016. u 16:23)
    zare likes this.

  3. #3
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Određen forumom Re: WWC Standard Issue Field

    Misliš da je cijena nabrijana?

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: WWC Standard Issue Field

    realno nisam 100% siguran koliko ustvari vrijedi...ali kada bacimo pogled na ostale proizvodjace, micro brendove koji pakuju UT 64XX, odnosno Etu 64XX, ta cijena je skoro ista...ni manje ni vise....a da ne spominjem mnoge veeeeelikeeeee koji na istoj bazi mehanizma svoje satove prodaju po 6 ili 7 puta vecoj cijeni...ali to je za jednu drugu temu.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  5. #5
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: WWC Standard Issue Field

    Cena nije konkurentna. Većina koja želi sličan sat kupiće Steinharta za duplo manje novca, i njima nije bitno to što Steinhart samo sklapa satove. Nemaju nikakvu proizvodnju. S druge strane ova kompanija radi drugačije trudi se da satove zaista proizvodi a s obzirom na to da sigurno nemaju velik obim proizvodnje, jer su mlada kompanija, cena teško da može biti bitno niža, ako ni zbog čega drugog onda zato što su im visoki fiksni troškovi po jedinici proizvoda.
    Moja najveća zamerka je na izgled brojčanika. Kao što rekoh deluje jeftino.

  6. #6
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: WWC Standard Issue Field

    ma u americi se puno insistira, bar se na njihovim univerzitetima uci, pohadjao sam dva kursa, dakle puno govore o trzisnoj niši, takva je njihova ekonomska škola i ovo je njen produkt, bogato i raznovrsno trziste koje nema problem da svaki proizvod proguta, tako je i naš rebelde nastupio....nama je čudna malo ta anglosaksonska poslovna logika izmedju ostalgo jer smo i dosta siromasniji
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (10.1.2016. u 21:21)

  7. #7
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: WWC Standard Issue Field

    Mene je odbila cena. Dok nisam video cifru izgledao mi je skroz pristojno. Ovako - deluje mi da se premalo dobija za dosta novca.

  8. #8
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52
    VLADAN P and piksi like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •