Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree1Likes

tema: CUBUS - hrvatski brend satova

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom CUBUS - hrvatski brend satova

    CUBUS je pokrenut kao hrvatski odgovor na poznate svetske brandove satova. Brand satova čije ime je osmislio književnik Drago Štambuk. CUBUS na latinskom znači kocka, a crvena kocka izdvojena iz hrvatskog grba je nacionalni simbol Hrvatske.

    U CUBUSU se vodimo mišlju da moderni kupci satove biraju na način da se uklapaju u njihov celokupni izgled, tako da će u različitim prilikama nositi različite satove.

    Cubus kolekcija broji više od 100 modela, a celokupnu
    ponudu možete videti u maloprodaji ili na www.satovi-cubus.com

    Cubus katalog proizvoda mozete pogledati na adresi:
    http://www.satovi-cubus.com/admin/js...-low%20res.pdf

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:CUBUS - hrvatski brend satova

    Hmm, ima dosta malih svajcarskih proizvodjaca satova koji jedva prezivljavaju, pa me zaista zanima kako ovaj brend opstaje i prolazi na trzistu?
    Watchmag mozda ti imas vise informacija o ovom brendu? Da li imaju nekog ODM proizvodjaca pa samo rebrendiraju satove?

    U svakom slucaju zanimljiv i hrabar potez da neko udje u ovo izuzetno konkurentno trziste.

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika zdragana
    Član od
    20.4.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    71
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re:CUBUS - hrvatski brend satova

    Meni je u svakom slucaju pohvalno za jednu drzavu i privredu na Balkanu da imaju proizvodnju satova.
    Isto tako je Japan ponosan na svoj brend Q&Q iako je low-end kvaliteta.

    Tako da, ne treba nista podcenjivati...

    Pozz!
    Kisses!

  4. #4
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re:CUBUS - hrvatski brend satova

    bok
    CUBUS je hrvatski bremd što ne znači da je Hrvatski proizvod.Koristi miyota i ronda mehanizme svi su u čeličnom kućištu i odlične izrade.Cjena je za hrvatko tržište povoljna u odnosu na kvalitetu.U mojoj firmi u Karlovcu je za sada to najprodavaniji brend a i u razgovoru sa vlasnikom izgleda da je i on veoma zadovoljan sa prodajom.Uskoro planiraju otvoriti vlastitu maloprodaju u Zagrebu, za evetualnu suradnju van granica možete se obraatiti g.Mijo Tuličić. Ukoliko neko prolazi kroz Karovac može ih pogledati uživo, vrlo rado ču i odgovoriti na bilo koja pitanja vezano za ovaj brend kao u ostalom i za druge stvari vezano za urarstvo

    p.s.
    sad kad sam ponovo pročital kaj sam napisal zvučalo mi je kao reklama pa se stoga izvinjavam.

    p.s.2
    CUBUS je otvorio dućan jučer(ponedeljak) na iblerovom trgu
    obrad likes this.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:CUBUS - hrvatski brend satova

    watchmag01 wrote:
    U mojoj firmi u Karlovcu je za sada to najprodavaniji brend a i u razgovoru sa vlasnikom izgleda da je i on veoma zadovoljan sa prodajom.
    Zaista sam iznenadjen ovom cinjenicom, jer ocigledno ne razmisljam kao vecina ljudi, posto bih ja definitivno odabrao neki poznatiji brend u koji imam vise poverenja.
    Nije iskljuceno da Cubus vec ima dobar renome na hrvatskom trzistu i da ljudi veruju u kvalitet njihovih satova, i da nije prevashodno cena u pitanju.

    Nego Watchmag nisi mi odgovorio, da li se sklapaju u Hrvatskoj ili na dalekom istoku, samo sam radoznao.

    Pozdrav,
    V.S.

  6. #6
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re:CUBUS - hrvatski brend satova

    bok
    Cubus se ne sklapa u Hrvatkoj.Jedini koji bi to mogli raditi po mom saznanju je Selk Kutina, a samo proizvodnja djelova,razvoj proizvodnje za tako malo tržište je neisplativa.¸O samoj industriji satova,načinu proizvodnjei i tko za koga radii što može se otvoriti posebna tema.
    Kaj je sa Insa-Zemun,hoće li biti kaj sa tom firmom ili i ona ode u propast?
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  7. #7
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:CUBUS - hrvatski brend satova

    DP 'INSA', kao društveno preduzeće, osnovano je 17. avgusta 1950. godine pod nazivom 'FABRIKA SATOVA', sa sedištem u Zemunu, Srbija. Već tokom 1952. godine, proizvedeno je oko 40.000 budilnika. U 1954. godini, ova firma je preimenovana u Industriju satova 'INSA', a u 1955. godini, izvezeno je oko 15.000 budilnika i oko 9.000 stepenišnih automata. Dalji razvoj proizvodnje imao je stalni uzlazni trend, uz osvajanje novih proizvoda, moderrnizaciju i povećanje kapaciteta. Do 1990 godine, “INSA” je ušla u najuži krug vodećih svetskih proizvodjača satnih proizvoda.

    Period od 1991. do 2000. godine obeležen je izuzetno velikim teškoćama izazvanim smanjenjem tržišta, medjunarodnom ekonomskom blokadom i paralizovanjem domaće privrede. Nakon ukidanja sankcija, uloženi su značajni napori u oživljavanju proizvodnje i povećanju prodaje.

    DP 'INSA' se sada nalazi u situaciji da na novi način determiniše svoju tržišnu ulogu, uz predstojeću privatizaciju svog kapitala.

    Insa, fabrika satova iz Srbije je danas postala značajan proizvođač satova i satnih mehanizama, merila tečnosti i gasa kao i mnogih drugih proizvoda iz domena merne tehnike i precizne mehanike.

    Proizvodni program -
    Metri:
    Vodomeri
    Gasomeri

    Satovi:
    budilnici
    zidni satovi
    ručni satovi
    javni satovi: Stubni satovi, Fasadni satovi,Toranjski satovi
    šah satovi
    signalni satovi
    vremenski prekidači
    stepenišni automati

    ŠAHOVSKI SAT PROIZVEDEN U INSI, DOBIO JE ZLATNU MEDALJU “EUREKA” – Brisel 1990. ZA ORIGINALNO, PATENTOM ZAŠTIĆENO TEHNIČKO REŠENJE.

    Web adresa: http://www.insa.co.yu

  8. #8
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re:CUBUS - hrvatski brend satova

    bok
    Mislio sam na neslužbene informacije vezano za insu(insaid vjesti,iz brijačnice i tak to...)
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  9. #9
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:CUBUS - hrvatski brend satova

    watchmag01 wrote:
    bok
    Mislio sam na neslužbene informacije vezano za insu(insaid vjesti,iz brijačnice i tak to...)
    Mislim da su u poprilicno teskoj situaciji, da ne kazem da su skoro propali. Nazalost takva je situacija sa vecinom nekadasnjih drustvenih preduzeca.

    I oni su u vecinskom vlasnistvu nekog konzorcijuma koji je te akcije verovatno kupio po nenormalno niskim cenama i sada ceka povoljnu priliku da je proda.

    http://www.crhov.co.yu/?Opcija=1&Rad...p;emitent=insa


    Pozdrav,
    V.S.

  10. #10
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: CUBUS - hrvatski brend satova

    meni su rekli da je taj Q & Q zapravo Casio

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Cubus satovi
    By Marko24D in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 5.8.2009., 23:02

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •