Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree5Likes
  • 1 Post By Neša
  • 1 Post By cakihisar
  • 1 Post By d1d
  • 2 Post By Neša

tema: Vrlo stari Eterna sat

  1. #1
    Novi član
    Član od
    1.5.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Vrlo stari Eterna sat

    Imam jedan Eterna rucni sat,nema nikakvu oznaku ili godinu proizvodnje samo neke projeve koje ne mogu da rastumacim,2752235.Moj praded ga je doneo iz nemackog logora,dobio ga je na poklon.Sat je mehanicki i jos uvek radi.Ako neko zna kad je proizveden na osnovu slike neka mi pomogne i da li ovaj sat ima neku vrednost.Sat je ispravan i radi.


  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom re: Vrlo stari Eterna sat

    Bilo bi dobro da slikaš sat u boljoj rezoluciji, uz upotrebu opcije "macro", kao i da slikaš mehanizam tako da se vidi što više detalja.

    Evo nekoliko primera kako slika treba da izgleda:
    [PRODATO] Seiko 6139-6012 17 jewels automatic
    http://www.svetsatova.com/forum/f100...bela-3240.html

    Ovako je gotovo nemoguće reći bilo šta o satu. Sat može imati oznake i u dnu brojčanika, a veoma je bitno imati i sliku mehanizma da bi se nešto moglo reći.

    Ako nisi u stisci sa parama, najbolje bi bilo da ovakav sat zadržiš za sebe, jer pored novčane, on ima i emotivnu vrednost koja tek kasnije ispliva.

    I naravno, dobrodošao na forum.
    cakihisar likes this.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    1.5.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Vrlo stari Eterna sat

    u sustini prodaja me ne zanima,koliko npr. da znam iz koje je godine.Nemam uslova za bolju sliku jer slikam kamerom.Evo probao sam da malo priblizim ali mislim da ni ovo nece biti dovoljno.Da ga otvorim i da slikam mehanizam to je jako tesko,jer se ne snalazim bas sa satovima.Nije otvaran ja mislim koliko je i star a mislim da je star izmedju 70-100 godina.Probacu pa cu da izbacim sliku ako se snadjem a verujem da godina proizvodnje pise unutar sata.Hvala na dobrodoslici

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom re: Vrlo stari Eterna sat

    Evo jednog linka za prvu pomoć:
    IRHOMDEYS VINTAGE WATCH COLLECTION: HARD TO FIND VINTAGE ETERNA MILITARY MEN'S WRISTWATCH

    Deluje kao vojni sat, ali je izvesno da je pravljen pre pedesetih godina dvadesetog veka, jer je u tom periodu fabrika dodala "Matic" u svoj naziv. Na internetu sam video dosta takvih satova koji su rađeni tridesetih i četrdesetih. Neke vojske su takve satove i označavale, kao npr. ovaj sa sledećeg linka: http://www.finertimes.com/graphics/i...hes/rx0728.jpg (češka vojska)

    Probaj da u Googleu ukucaš ključne reči eterna + vintage + military + watch i da uporediš sa slikama u boljoj rezoluciji.

    Sve što sam ti napisao uzmi sa velikom rezervom, jer kod satova su dosta bitni detalji. Verujem da će se javiti još neko ko može bolje da pomogne, a nadam se da ćemo naći neko rešenje i identifikovati tvoj sat, koji je zaista lep primerak.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    1.5.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Vrlo stari Eterna sat

    Ovaj link koje si stavio,http://www.finertimes.com/graphics/i...hes/rx0728.jpg (češka vojska),sat je identican,maltene isti,razlika je samo sto je ovaj ceski zalomljen na ivicama a ovaj moj ce svuda zaobljen.Vrlo je moguce da je i ovaj iz ceske,naime moj praded je u nemackom logoru bio zarobljen i uposljen tako sto je hranio stoku.Jedan od zatvorenika mu je jednom prilikom poklonio sat jer je hleb namenjen svinjama dao njemu.

  6. #6
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Vrlo stari Eterna sat

    Citat cakihisar kaže: Pregled poruke
    ...Ako neko zna kad je proizveden na osnovu slike neka mi pomogne i da li ovaj sat ima neku vrednost.Sat je ispravan i radi.
    Dobrodosao,
    vrlo stari vojni Eterna sat, ocenu kada je proizveden je nemoguce izvesti na osnovu ovih fotografija, pokusaj da ga fotografises i postavis bolje fotke. Ne bih ti preporucio da sam otvaras sat iz bilo kog razloga ako nemas iskustva u tome.
    Cini mi se da u ovom stanju, ima samo sentimentalnu vrednost za tebe. Cuvaj ga.
    cakihisar likes this.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom re: Vrlo stari Eterna sat

    Moram priznati da je ova priča o nemačkom logoru jeziva, jer oslikava koliko je hrana bila skupa, a ljudski život jeftin. Ovo je još jedan razlog više zbog koga bi taj sat trebalo da čuvaš, jer je svedočanstvo o užasima rata i životu tvog pradede. Kada bi sat umeo da govori, ko zna šta bi nam ispričao. Po svoj prilici, sat je tokom rata bio relativno nov i ne baš jeftin, što govori o tome koliko je tom nesrećnom čoveku značila hrana.

    Ako te zanima tehnički detalj, sat sa linka ima ovaj mehanizam, sa oznakom 852S: http://www.finertimes.com/graphics/i...es/rx0728m.jpg, a najverovatnije ima 15 rubina.

    Evo još jednog linka koji može da pomogne: Vintage Watches, Used Watches by Finer Times

    Kada otvoriš navedenu stranu, ali i nekoliko prethodnih i narednih, videćeš više modela Eterninih satova sa kratkim opisom. Javi ukoliko uspeš da identifikuješ model. U svakom slučaju, sada je gotovo sigurno da je sat star oko sedamdeset godina.

Slične teme

  1. Eterna Reveil
    By d1d in forum Swiss-Made high-end satovi
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 26.2.2012., 19:50
  2. Eterna i Pacific
    By misa-pei in forum Džepni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 8:55
  3. Eterna KonTiki sat
    By Manulac in forum Swiss-Made high-end satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 28.3.2011., 17:30
  4. Eterna i Breitling
    By Saleni in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.2.2010., 11:28
  5. Eterna satovi
    By sub in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.11.2009., 18:46

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •