Strana 4 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 72
Like Tree101Likes

tema: Pomoc oko identifikacije starog sata

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Drago mi je bilo pomoći,više informacija ti mogu dati samo strani poznavaoci i sakupljači ovakvih satova kojih je začudo vrlo malo.I sve ove informacije ja sam pokupio već od njih s njihovih starnica pričanja i komentiranja svojih pilot satova.
    Mislim da si dobro mogla shvatit bit stvari,ubuduće možda netko bude imao sličan sat sve isto vrijedi za sve ovakve satove,osim za one renomiranih marki poput Omege,Zenitha,Breitlinga,Longinesa koji su priča za sebe,a o njihovim cijenama da ne pričamo.Oni su priča za sebe,al opet ni o njima se ne zna puno više osim navedenog da su zbog potreba pilota nastali ovakvi satovi pregledni i funkcionalni.Početak ovih satova je 30-ih godina i koristili su ih njemački piloti prije i za vrijeme rata.Sve više od tog nebitno je,da nisam naveo ovi satovi nisu se označavali tako da se ne može ni pretpostavit kome je pripadao.
    ivana86 likes this.

  2. #32
    Mlađi član
    Član od
    20.1.2013.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Posto sam ovaj sat nasla kod babe u tasni malo sam preturala nisam znala odakle njoj taj sat posto je ona nosila vise elegantnije satove pitala sam je a ona mi je rekla od njene sestre, ali kad ste mi vi rekli da je pilot sat bilo mi je cudno sta ce njenoj sestri pilot sat , i danas je ja pitam i dobijem odgovor da je njihove mame brat odnosno moje babe ujak bio pilot.
    Shmizla, vladas, VLADAN P and 4 others like this.

  3. #33
    Mlađi član
    Član od
    20.1.2013.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    tako da to jeste sat iz 20-30-ih godina.
    fotopetar and Serb like this.

  4. #34
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Bravo za istraživački poduhvat

  5. #35
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Sada kada znadeš da je sat bio porodičnog pilota vjerujem da će ti biti puno draži.Moje je da ti predložim da pokušaš sredit sat ako je moguće i ostavit ga u obitelji uz što više podataka o osobi koja ga je imala.Mislim da bi tada sat dobio maximalnu vrijednost.Kažem to zbog toga što tržište loše diše s starim satovima i ono što dobiješ zanj neće biti ni približno onome koliko u nasljeđu vrijedi jedan takav sat.
    VLADAN P and ivana86 like this.

  6. #36
    Mlađi član
    Član od
    20.1.2013.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Jeste mi drazi, trebala bih samo kuciste srediti neznam kako ali raspitacu se.Pokusacu i o satu sto vise da saznam, baba kaze da je bio Nemacki pilot ali nju slabo secanje sluzi pa cu od rodbine probati neku informaciju da saznam.
    Bluesky likes this.

  7. #37
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Ti satovi generalno vani mozda i imaju neku ne malu cenu, ali ona vrednost necega da znas da je taj sat neko iz tvoje porodice nosio i to ne jedna osoba je nesto sto nema cenu te ce on vredeti makar ti u tom stanju i stajao u kutiji Iskreno mislim da bi mu samo mozda jedno ciscenje mehanizma trebalo da proradi a obnova kutije i cifera po volji vlasnika, ponekad kompletnim sredjivanjem sat gubi autenticnost, al neko to voli a neko voli da mu je sat ostario posteno sve zavisi od ljudi
    Cuvaj sat i sve najbolje !
    vladas and ivana86 like this.

  8. #38
    Mlađi član
    Član od
    20.1.2013.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom

    Mislila sam to da popravim zato sto imam i kais uz njega pa da mogu da ga stavim, kais je crni onaj kao krpeni isprepletan, neznam kako se zove taj materijal. Mada i ja mislim da ce tako mozda izgubiti autenticnost... znam kako se zvala osopa koja ga je nosila, sad bi jos volela da znam kako je poginuo itd... pa cu do tada razmisliti da li cu ga popraviti ili ne. Hvala na pomoci

    Sad sam videla da ste mi napisali da mu treba ciscenje mehanizma da proradi, on radi savrseno i tacno, samo mu fali ruckica za kais na kucistu.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (8.2.2013. u 14:52)
    Bluesky likes this.

  9. #39
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Ako mu nije potrebno ciscenje onda super Inace moj burazer je pre dve godine nabavio jedan takav sat, i na kraju se ispostavilo da je tu izmedju dva rata i da bogami i kosta poprilicno, daleko vise nego sto je on platio, e sada kais je bio problem jer bar taj je imao karakteristicnu kais narukvicu, i ja am posle dosta traganja ko bi to mogao uraditi naisao na gospodina Puga i uz pomoc slika napravili smo jednu vrstu replike i zaista izuzetno lepo izgleda sat tako Evo da vidite otprilike kako bi mozda i vas sat mogao izgledati

    Sve najbolje
    Priložene slike Priložene slike Pomoc oko identifikacije starog sata-50.jpg   Pomoc oko identifikacije starog sata-55.jpg   Pomoc oko identifikacije starog sata-54.jpg  
    vladas and ivana86 like this.

  10. #40
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Bluesky, strasan sat.
    Predstavi ga u svojoj galeriji, naravno kad budes mogao.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •