Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree9Likes
  • 1 Post By IBARONI
  • 1 Post By RUS
  • 6 Post By skydrummer
  • 1 Post By HADzI DALIBOR

tema: Omega Geneve sat

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika IBARONI
    Član od
    29.2.2012.
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    98
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Omega Geneve sat

    Pozdrav! Zna li neko nesto vise o ovom satu (godinu, mehanizam...) Ja se stvarno ne razumem, nadam se da vam se svidja sat

    http://www.svetsatova.com/forum/memb.../albums/omega/
    WatchHunter likes this.

  2. #2
    Mlađi član Avatar korisnika IBARONI
    Član od
    29.2.2012.
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    98
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Omega Geneve sat

    Zar bas niko?

    Sat je lepo ocuvan, koliko ja znam ovo je navijac, ali danas ga izvadim iz kutije i kako sam ga uzeo on proradi, i tako svaki put, kad ga prodrmam on radi par sekundi ( nije automatik?)...

  3. #3
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Omega Geneve sat

    Lep je sat.

    Koji je mehanizam u pitanju, tesko bez slike istog.

    Ako radi kad se prodrma pa stane, sigurno mu je potreban servis.

    I malo strpljenja nije na odmet.
    IBARONI likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #4
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Omega Geneve sat

    Unutra je najverovatnije mehanizam oznake 601, 17 rubina , 19800 vns i oko 50 sati rezerva snage.Sat je iz 60-tih.

    Naziv: Omega 601.jpg, pregleda: 1463, veličina: 170,1 KB
    Poslednja ispravka: skydrummer (2.11.2013. u 20:44)

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Omega Geneve sat

    Mehanizam je
    IBARONI likes this.

  6. #6
    Mlađi član Avatar korisnika IBARONI
    Član od
    29.2.2012.
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    98
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Omega Geneve sat

    Hvala na odgovorima!

    Da, stoji u kutiji i kad ga prodrmam malo krene pa stane posle 4-5 sekundi, a kad ga navijem radi perfektno. Moguce da mu je potreban servis, jer mislim da nikad nije ni radjen Sredicu ga jednog dana, malo poliranja i bice kao nov (ima sitne ogrebotinice ali vide se samo pod direktnim svetlom). I narukvica, cini mi se da nije originalna, dosta je tvrda i deluje mi kao ''home made'' iako je snala originalna. Inace ima i luminaciju, ali vidi se bas slabo i to kad se ''napumpa''

  7. #7
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Omega Geneve sat

    Citat IBARONI kaže: Pregled poruke

    Sat je lepo ocuvan, koliko ja znam ovo je navijac, ali danas ga izvadim iz kutije i kako sam ga uzeo on proradi, i tako svaki put, kad ga prodrmam on radi par sekundi ( nije automatik?)...
    Sat tj. mehanizam je navijač ( ručni navijač ) zato neće da radi više od 4-5 sekundi kada ga prodrmaš ( da je automatik , radio bi ovako ne ) . U svakom slučaju ako nije servisiran sve ove godine onda mehanizam žudi za servisom. Nemoj navijati mehanizam dok ne bude servisiran. Inače prelep mehanizam, posebno mi se dopada ta bakarna boja.

  8. #8
    Mlađi član Avatar korisnika IBARONI
    Član od
    29.2.2012.
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    98
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Omega Geneve sat

    Hvala na savetu. Znas li koliko bi otprilike kostalo servisiranje i poliranje? Mada ne znam ni koliko mi se isplati servisiranje jer ga ne nosim, opet ce mi stajati u kutiji i opet cu posle par godina morati da ga servisiram...

  9. #9
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Omega Geneve sat

    Za polranje nisam siguran koliko bi ti to pomoglo obzirom da je kućište pozlaćeno. Hoću reći skinula bi se pozlata , onda bi trebalo ponovo pozlatiti kućište. Koliko to tačno košta nisam siguran ( pisano je na forumu o hromiranju i pozlati kućišta ) a i pitanje je koliko bi ti se to sve isplatilo jer kako kažeš sat ne nosiš. Postoje ovakve krpice za fino poliranje Amazon.com - Cape Cod Polish 8821 Polishing Cloth . Njima se daje sjaj , ne mogu se skinuti ogrebotine koje osetiš pod noktom ( risovi ). Plan B bi bila Purol pasta ali ni ona nije idealna. Ja sam je koristio par puta da ispoliram čelično kućište. Naime pasta ima sitne granule koje skidaju nečistoću, masnoću, oksid , jako plitke ogrebotine ( dobra je za mesingane kvake, garnišne...) ali ne može se postići baš izrazito visok sjaj . Kad se baš dobro zagledam u kućište koje sam polirao tom pastom vidim da ja površina blago mat od pomenutih granula u pasti. To se ovako teško vidi , treba se baš zagledati ili uraditi fotku u makro modu. E sad kako bi se ponašala pozlata , ne mogu reći.
    Ne znam koliko bi koštao servis tog mehanizma, a baš me zanima. Nikada nisam nosio švajcarski navijač na servis. Za ruske satove znam da je servis navijača oko 1000 din. U opciji SERVISI imaš brojeve telefona, nazovi , objasni o kom satu i mehanizmu je reč i saznaćeš.

  10. #10
    Mlađi član Avatar korisnika IBARONI
    Član od
    29.2.2012.
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    98
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Omega Geneve sat

    Ok. Na staklu nema dubokih ogrebotina, mozda 1-2 koje se mogu malo osetiti pod noktom (vide se samo kad ga stavim direktno pod neko jako svetlo ili sunce). Unutra je u savrsenom stanju, osim dela na kazaljkama na kojem se nalazi luminacija, tu kao da se nalazi malo prljavstine, ili se luminacija skinula, ne znam. Neka njega za sad ovako, a kasnije cu videti sta cu

    U svakom slucaju hvala svima na brzim odgovorima!

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •