Strana 117 od 385 PrvaPrva ... 1767107113114115116117118119120121127167217 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.161 do 1.170 od ukupno 3848
Like Tree18771Likes

tema: Uslikao, ovekovecio...

  1. #1161
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Bolja, nekako... ovi sto se bolje razumeju ce ti mozda biti od vece pomoci
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #1162
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    Bolja, nekako... ovi sto se bolje razumeju ce ti mozda biti od vece pomoci
    Ma pusti ove sto bolje znaju , jel ti se svidja fotka, jel bi kupio sat kad bi video fotu

    P.S Ovo radim u mom improvizovanom studiju u sobi

  3. #1163
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Opet je podeksponirano. Probaj da staviš ceo setup bliže prozoru, a onda da sa druge strane vratiš svetlo na sat sa nekim belim papirom ili čime god.

    Drugo, glavna stvar bi trebao da bude cifer, neka on dominira fotkom (sad je to kaiš, koji je još i utopljen u crnilo i ne vidi se). Ja bih ga okrenuo ka gore, a onda ga fotkao pod pravim uglom ili sa strane itd. Naravno, kad hoćeš da istakneš kaiš ili narukvicu, onda ih odvojiš pa to u prvi plan.

  4. #1164
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    orient je extra

  5. #1165
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Kad kazes poeksponirano, mislis da treba da bude svetlija fotka? Upravu si da sad kais dosta dolazi do izrazaja

    Sad cu probati da ti objasnim kako moj studio izgleda, sa desne strane sata se nalazi kutija u kojoj se nalazi halogena lampa koja je pokrivena sa "mlecnim" staklo (sam sam pravio ovu skalameriju), sa leve strane sata se nalazi stiropor koji daje kontra svetlo (u meri u kojoj moze), i sat se nalzi na belom hamer papiru Ja ako pustim duzu ekspoziciju, fotka ce skroz izgoreti , otvor blene je f 11....i ovako mi je desna strana kucista malo izgorela.
    Poslednja ispravka: Serb (22.8.2012. u 23:49)

  6. #1166
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Serb da ja tebe pitam nešto konkretno. Da li si se ti to ponovio Orient-om a nehvališ se ?? Znam da si se ranije raspitivao o tom modelu, čini mi se za brata ali nisam više siguran . Dakle, tvoj li je ??
    Serb likes this.

  7. #1167
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Serb da ja tebe pitam nešto konkretno. Da li si se ti to ponovio Orient-om a nehvališ se ?? Znam da si se ranije raspitivao o tom modelu, čini mi se za brata ali nisam više siguran . Dakle, tvoj li je ??
    Nije moj brat ga je uzeo I imam samo reci hvale o satu, mada smo se zabrinuli bili u pocetku, imao je veliko odstupanje kad je stigao, pa smo kontaktirali prodavca, koji je rekao da ga 2 puta ispraznim skroz i da ga posle nosi normalno. Sad je odstupanje 3 sec dnevno. Narukvica je odlicna i jako je tezak, nikad tezi sat na ruku nisam stavio
    jagos likes this.

  8. #1168
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    druze reko ti ja za tacnost.bice jos tacniji videces
    Serb likes this.

  9. #1169
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Juce se vratih iz Zajecara dunavskom magistralom. Imao sam nameru da vam slozim jednu foto-reportazu. Na zalost nije ispalo onako kako sam zamislio jerbo kasnih u polasku te ne imadoh vremena da sve na tenane obavim kako sam planirao. Enivej, ponesto sam i uslikao. (Manje ili vise uspesno.) Dosta toga sam fotografisao u pokretu pokusavajuci da ne upadnem kolima u Dunav ili pazeci da se ne strmeknem sa ruiniranih bedema Golupca. Svakome preporucujem ovu rutu jer su predeli prelepi, ima dosta istorijskih spomenika, a bogami i turisticke infrastrukture. Put je sasvim dobar i neopterecen.

    Predjimo na ovaj bedni izgovor za fotografsko umece:


    Prvi pogled na Dunav na ulazu u Donji Milanovac:

    Uslikao, ovekovecio...-2.-d.milanovac.jpg Uslikao, ovekovecio...-1.-prvi-pogled-na-dunav.jpg

    Crkva na rumunskoj strani koja dominira svojom belinom (na fotki to uposte nije dovoljno izrazeno) i skretanje za arheoloski lokalitet Lepenski Vir, koji sam planirao da posetim, ali zbog kasnjenja morao sam to ostaviti za drugi put:

    Uslikao, ovekovecio...-rumunska-crkva1.jpg Uslikao, ovekovecio...-lepenski-vir-ne-svratih.jpg


    Brodovi na Dunavu:
    Uslikao, ovekovecio...-brod-1.jpg Uslikao, ovekovecio...-4b.-brod_cr-ova.jpg


    Samo nam Don Kihot fali (rumunski vetrogeneratori na domak Golupca:
    Uslikao, ovekovecio...-6.-don-kihot-2.jpg Prilog 34334

    Nekakva izmaglica kroz koju se probijalo zalazece sunce.
    Sjajno za videti ali avaj, nisam uspeo da docaram ni delic:
    Uslikao, ovekovecio...-izmaglica.jpg

    Najvise sam se zadrzao u Golupcu (Golubac_fortress ):

    Kod Golupca je Dunav najsiri. Ne znam koliko je sirok, ali izgleda ko morski zaliv.

    Ko je rek'o more?
    Uslikao, ovekovecio...-more1.jpg


    Prvi pogled na tvrdjavu: (van fokusa je i slikano je direktno u sunce, al sta da radim )
    Uslikao, ovekovecio...-golubac-mutna.jpg


    Podno litice na kojoj je "donzon" kula, plan tvrdjave (preuzet iz knjige Aleksandra Deroka: „Srednjevekovni gradovi u Srbiji, Makedoniji i Crnoj Gori“ iz 1950.) i tunel kroz tvrdjavu:
    Uslikao, ovekovecio...-golubac-prva.jpg Uslikao, ovekovecio...-golubac-tabla.jpg Uslikao, ovekovecio...-tunel-golubac.jpg

    Kule i bedemi I:

    Uslikao, ovekovecio...-golubac2.jpg Uslikao, ovekovecio...-kule1.jpg Uslikao, ovekovecio...-kule-2.jpg Uslikao, ovekovecio...-ceo-golubac.jpg

    Too be continued.....
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #1170
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Cesma (tj. samo tabla) posvecena Zavisi Crnom ( Zawisza_Czarny):



    Uslikao, ovekovecio...-cesma-zavise-crnog.jpg



    Topovska niska kula iz kasnijeg, turskog vremena, stepenice koje vode u njen podrum koji je pod vodom od podizanja HE na Djerdapu (da sam poneo lampu sigurno bih zasao malo dublje, ovako, to vam je to ):


    Uslikao, ovekovecio...-topovska-kula_cr.jpg Uslikao, ovekovecio...-lagum-na-topovskoj-kuli.jpg Uslikao, ovekovecio...-lagum-pod-vodom.jpg

    Kule i bedemi II, alaski camac pod samim zidinama:

    Uslikao, ovekovecio...-ova.jpg Uslikao, ovekovecio...-vrata-na-kuli1.jpg Uslikao, ovekovecio...-kula-i-bedem-ovo.jpg Uslikao, ovekovecio...-deo-zida.jpg Uslikao, ovekovecio...-dscn4430.jpg Uslikao, ovekovecio...-ovo.jpg Uslikao, ovekovecio...-dscn4439.jpg Uslikao, ovekovecio...-29.-dscn4459.jpg Uslikao, ovekovecio...-alasi.jpg


    Verni pratilac:

    Uslikao, ovekovecio...-mako-xl-golubac.jpg


    End of part 2
    Poslednja ispravka: anbeast (31.8.2012. u 11:23)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •