Strana 69 od 385 PrvaPrva ... 195965666768697071727379119169 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 681 do 690 od ukupno 3848
Like Tree18771Likes

tema: Uslikao, ovekovecio...

  1. #681
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Da,ali "idiot" pravi dosta,dosta suma pri slabom osvetljenju...

  2. #682
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    [QUOTE=23jewels;48684]Da,ali "idiot" pravi dosta,dosta suma pri slabom osvetljenju... [/QUOT

    Tvoj komentar odnosi se na pojavu šuma pri slabom osvetljenju. Tu si u pravu, jer kompakti, (aparati sa nepromenjivom optikom), zbog malog senzora ne mogu da se nose sa tim problemom kao DSLR-i, (aparati sa mogućnošću promene objektiva i sa uglavnom većim senzorima).

    Ali, dragi prijatelju, uz svo poštovanje, Canon G9 nazvati idiotom je pravo svetogrđe! "Idiotima" zovemo isključivo one aparate koji imaju samo automatsku funkciju, bez mogućnosti manuelnog nameštanja blende i ekspozicije. Znači, oni će uvek napraviti sliku po podacima kakve im automatika zada, bez ikakve mogućnosti da fotograf utiče na ishod, osim zadavanja ISO vrednosti, (osetljivost, nekada filma, pa je mera ostala i za osetljivost današnjih digitalnih senzora). G9 je napredni kompakt ili tzv. prosumer, (aparat blizak DSLR karakteristikama ali sa fiksnom optikom), jedan u nizu proslavljene canonove G serije, koji ima sve mogućnosti: od prioriteta blende, preko prioriteta ekspozicije, zadatih predefinisanih modova za pejzaž, portrtet, sport, noćni režim sa i bez blica, makro mod, pa do potpuno manuelnog režima u kojem fotograf utiče na sve parametre. Rezultati koje daje su vrlo često bolji i od mnogih DSLR aparata. Čak se i sa problemom šuma dosta dobro nosi.

    Ovo što sam napisao nemoj nipošto shvatati kao moje pametovanje, već kao objašnjenje za one koji to nisu znali, obzirom da ipak nismo na fotografskom forumu. 35 godina se bavim fotografijom, zakleti sam Nikondžija, pa kad jedan takav hvali canona, onda to puno znači...al ipak moram canondžijama da uputim jednog smajlija......! Šalim se malo, kada sam prelazio na digitalu, moj prvi aparat je bio Canon G3, stoga što u početku digitalne ere Nikon nije bio ravan Canonu koji je uostalom i prvi tvorac procesirane digitalne slike. Veruj mi da su tada neki moji drugari, profesionalni fotoreporteri, gutali knedle kada vide sliku nastalu na G3 (4MP). Kasnije sam se vratio Nikonu zbog par vrhunskih objektiva koji su mi ostali od starog manuelnog i koje, iako nisu autofokusni, mogu i danas da koristim u pejzažnoj fotografiji gde se ne podrazumeva brzo reagovanje.
    Poslednja ispravka: umbra (21.12.2011. u 9:13)
    vladas, VLADAN P and Dzoni like this.
    ...požuri polako...

  3. #683
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    @Umbra je sve fino objasnio, da ne ponavljam.Da, u specifikacijama za Canon G9 i stoji da je kompakt, medjutim, onaj ko se razumije u fotoaparate zna kakav je to aparat, ja licno ga nosim na svadbe i njime fotografisem neke scene, pored svog dSLR-a kojim napravim najvise fotografija.Medjutim kad sve fotografije pomijesam i to predam mladencima, oni uopste ne vide razliku kojim su aparatom fotografije radjene, na jednom drugom fotografskom forumu mi je u potpisu;"Nije bitno koji je aparat, vec je bitno ko je iza njega!"hocu reci da sa svakim aparatom ko zna napravit slike-bit ce dobre slike!To je poenta!Mnogi me pitaju koji aparat uzeti-to ne volim da sugerisem, neka svako uzme aparat koji mu najbolje lezi u ruci, jer sam se nagledao nekih"fotografa" koji imaju Canon 5D Mark II i Nikona D700-a fotografisu iskljucivo u "Auto rezimu"-režim M (Manual) ni pod razno ne znaju koristiti-i onda se upitam sta ce mu tako skup aparat kad ga ne zna iskoristiti????
    Ne znam da li je dozvoljeno na ovaj forum stavljati link ali evo taj aparat koji ja upotrebljavam;

    http://www.dpreview.com/reviews/canong9/
    Poslednja ispravka: Dzoni (21.12.2011. u 9:34)
    vladas and VLADAN P like this.

  4. #684
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Vidim da nisam bas najbolje shvacen. Nigde nisam upotrebio rec "kompaktni" jer u toj, nazovi klasi, ima i vrhunskih aparata, vec sam namerno rekao "idioti", jer sam mislio da svi znaju na sta mislim pod tim... Naravno da znam sta je G9/10, a sta je recimo Canon A480 i sl...

  5. #685
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Vidim da nisam bas najbolje shvacen. Nigde nisam upotrebio rec "kompaktni" jer u toj, nazovi klasi, ima i vrhunskih aparata, vec sam namerno rekao "idioti", jer sam mislio da svi znaju na sta mislim pod tim... Naravno da znam sta je G9/10, a sta je recimo Canon A480 i sl...
    Ma sve je u redu, mislim da sam te razumeo i upravo stoga posebno naglasio, možda ne dovoljno jasno, da se napisano odnosi na one koji ne znaju, a pretpostavljam da ih ima jer, ponavljam, ovo nije fotografski forum. Godinama sam na mnogim sajtovima i odavno sam shvatio sve nedostatke isključivo virtuelnog komuniciranja. Trudim se da budem odgovoran prema rečima, ali često se potkrade poneka nedoumica i mogućnost drugačijeg razumevanja. A da su reči moćno oružje izrekao je naš veliki pesnik Branko Miljković, kome je i na grobu napisan njegov stih: Ubi me prejaka reč! Oprosti ako još uvek misliš da te nisam najbolje shvatio.
    ...požuri polako...

  6. #686
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Dzoni, uistinu su ti fotke koje si postavio, pravi odmor za oči ! Sve pohvale, nema šta...

  7. #687
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    ^^ ih bre,ma cemu izvinjenje. Zahvaljujem na temeljnom obrazlozenju,siguran sam da je korisno, svakako...
    VLADAN P likes this.

  8. #688
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    "5 do 12". Na slici solarni sat prve generacije......vrlo prost mehanizam, Danube01, daleki začetnik Citizen-ovog eco drive, sastavljen od ukupno jednog štapa. Baterija traje već par milijardi godina i ako budemo dobri obećava da će još toliko, cifer boje peska, markeri utisnuti i dosta grubo izvedeni. Tačnost zapanjujuća, + - 1 sec na milenijum. Sve u svemu osrednja izrada ali zato vrlo dobar odnos uloženih para i dobijenog kvaliteta.

    Poslednja ispravka: umbra (21.12.2011. u 21:18)
    Shmizla, tolarbo, vladas and 7 others like this.

  9. #689
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Umbra, evo predloga za solidniji cifer. Markeri su prilično trajni iako su neki odlepljeni...
    Mislim da je Steinhart, Stone... nešto, ne znam tačno.
    Pilotska varijanta.



    PS Kako li bi stajao na ruci?
    Shmizla, sima hrabri and VLADAN P like this.

  10. #690
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Citat Vukas kaže: Pregled poruke
    Umbra, evo predloga za solidniji cifer. Markeri su prilično trajni iako su neki odlepljeni...
    Mislim da je Steinhart, Stone... nešto, ne znam tačno.
    Pilotska varijanta.



    PS Kako li bi stajao na ruci?
    Da, daleko solidniji cifer. A tek kućište, samo neznatni tragovi nošenja posle toliko stoleća...to su bili majstori.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •