Strana 35 od 385 PrvaPrva ... 253132333435363738394585135 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 341 do 350 od ukupno 3848
Like Tree18771Likes

tema: Uslikao, ovekovecio...

  1. #341
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Hvala Milan Zmaj!Ovako, kad setam po gradu aparat mi je uvijek na vratu, spreman za neke iznenadne kadrove sto mislim da bi bili dobri.Inspiracija?Gledam da fotografisem nesto nesvakidasnje sto je mom oku zanimljivo.U pocetku kad sam tek kupio onaj prvi kompakt Olympus C 170, fotografisao sam sve i svasta.I mislio sam da su mi fotke dobre.I stavljao sam na neke forume.I onda su mi pravi ljudi koji se razumiju u fotografiju rekli da kad vec volim fotografisat da malo moram razmisljat o kadriranju-a ne kao da sam "slucajno"okinuo.Hajde rekoh da ih poslusam!I onda sam malo razmisljao kad god usmjerim aparat prema necemu.Okinem, stavim na net, ali avaj!Opet ne valja!Rekoše mi da naucim pravila kompozicije, zlatnog reza, pravila trecine....Tako ja pocnem kopati po netu sve trazeci o fotografisanju, ona stranica od Zorana Mrdjenovića mi je dosta pomogla, i naravno i dosta raznih foruma o fotografiji.Pa mi se pokvari taj Olympus kompakt-pa kupih kompakt Canon Ixus 800 IS(koji i sad lijepo radi i fine fotke po danu pravi!).Pa pocnem ko lud da fotkam sa njim i opet stavljam na forume.E, onda mi rekose da sam abnormalno napredovao i da je prava steta sto nemam neki dSLR fotoaparat!Rekli su mi da kad sa kompaktom pravim onakve fotke-sta bi tek bilo da mi je neke bolje opreme.?I radeci , tj drzao sam jednu autopraonicu u Sarajevu fino me posao krenuo, pocelo se zaradjivati, kupim sebi dSLR Canon 350D i kit objektiv 18-55mm(bez stabilizacije).I tako ja zagazim u vode dSLR-a.Medjutim, odmah sam shvatio da imati samo taj aparat sa osnovnim kit objektivom je isto kao imati kompjuter bez interneta!Malo sam se posavjetovao i rekli mi sta prosjecan fotograf treba da posjeduje.Posto sam solidno zaradjivao(dok gazda nije povecao kiriju abnormalno i nisam zatvorio autopraonicu!),poceo sam kupovati prvo teleobjektiv 75-300mm.Ali gdje to sad staviti?Odem i kupim jednu skupu dobru fototorbu Lowepro, pa jedan stativ, pa drugi stativ(čvršći), pa filtere, pa mi za kucne fotografije i rodjendane treba neki externi blic-kupim i njega.I na jednom srbijanskom forumu dobih na poklon fiksni objektiv 50mm f1.8.Taj objektiv je tako dobar, da nigdje ne idem bez njega!Onda mi rekose da su mi fotke dobre ali da vazda nešta fali na fotkama-obrada.Hajd rekoh da instaliram Photoshop-instaliram ga, ali mi jaran reče da sve to mogu obradjivati i u Gimpu.Pa instaliram i njega.I nekako sam se uštelio na Gimpu tako da sve svoje fotke obradjujem u Gimpu, PS rijetko koristim.(Ne kazem da je bolji Gimp od PS, nego ga ja licno koristim!).I tako fotografisuci razne motive a bez ikakve zarade kazu mi raja sto to ja ne bih unovcio?I poslusah ih!Zamolio sam jednog profesionalca da idem sa njim na razne svadbe kao pomocni fotograf da se naucim-i tako sa njim fotografisuci(a ujedno je neke moje fotke iskoristio da proda mladencima), ja malo po malo se uštelio da fotkam svadbe.I krenem sam to raditi sto i dan danas radim.I TVRDIM da za fotografisanje svadbe ne morate imati najskuplju fotoopremu, ako znate raditi taj posao i ova moja oprema ce solidno zavrsiti posao.Fotografisanje svadbi je zahtjevan posao, tu bukvalno morate o svemu razmisljati, ne smije biti greske!Kad se poslije svake odradjene svadbe umorim i psihicki i fizicki-upalim auto i zapucam negdje u planinu da samo meditiram i uzivam u zelenilu, iskljucim mobilni i tako se nadopunim!Eto-nadam se da vas nisam mnogo tušio?
    Poslednja ispravka: Dzoni (14.5.2011. u 10:40)

  2. #342
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Citat Dzoni kaže: Pregled poruke
    Eto-nadam se da vas nisam mnogo tušio?

    ma nisi

    23jewels and Dzoni like this.

  3. #343
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    evo malo faune od mene





    Zgazenog nisam hteo da slikam


    salim se,ne uzmite mi za zlo

  4. #344
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    jel to jelenak ili ?

    u biti nije jelenak tek sad vidim
    Poslednja ispravka: panonski (14.5.2011. u 20:00)

  5. #345
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    ^ strizibuba
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  6. #346
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    23 jewels-ovaj insekt kao neko cudoviste sa druge planete, svaka cast!
    Ženino cvijeće od kojeg se saplićem


    Poslednja ispravka: Dzoni (14.5.2011. u 20:05)

  7. #347
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    u svakom slucaju svaka cast...lepo si ti to objasnio..uostalom kao i ja za satove ali ne bas za mehanizme nego od jednog koji je i u to vreme bio skuplji....dodjoh polako do ovoga...
    sustina je da pocnes da kapiras sta volis i jos bolje u tvom sucaju da ucis ...sadda pocnem da ja ucim o meanizmima bas i ne moram zar ne...
    samo natavi i jos vise se edukuj jer ti stvarno ide sto se mene a mislim i ostalih tice...
    i ja sam skoro na nagovor jednog najmladjeg maglovitog modelatora uzeo pristoja foto i eto danas pre no sto sam vodio ceru i zenicu u zoo vrt slikao po njenom vrtu saksije,zbunje,neke neke vazice....Zenith ali necu da postavlja,pa onda po zooo vrtu slona,zirafu ama bas sve zivotinje...
    i srecan

    next year at this time I'll be a millionaire




  8. #348
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Nemam pojma sta je,vidjam ih ne retko Stao sam mu na put,stajao je taman toliko da ga fotografisem,i onda otisao svojim putem zaista,ne izgleda ni malo naivno na slikama...

    Dzoni,muke tvoje potpuno razumem

  9. #349
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Citat d1d kaže: Pregled poruke
    ^ strizibuba
    tacnije podvrsta pod nazivom Morimus funereus
    panonski likes this.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  10. #350
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    zoo vrt.....
    uslkao...

    Uslikao, ovekovecio...-img_0244_resize.jpgUslikao, ovekovecio...-spavanjac_resize.jpgUslikao, ovekovecio...-img_0235_resize.jpgUslikao, ovekovecio...-img_0230_resize.jpgUslikao, ovekovecio...-img_0186_resize.jpg
    Uslikao, ovekovecio...-img_0198_resize.jpg

    i medjeda koji spava uz snicica usnimala zena u pola 2 izjutra nije je mrzelo da trazi foto )))
    Poslednja ispravka: milan zmaj (15.5.2011. u 22:41)

    next year at this time I'll be a millionaire




Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •