Strana 173 od 385 PrvaPrva ... 73123163169170171172173174175176177183223273 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.721 do 1.730 od ukupno 3848
Like Tree18771Likes

tema: Uslikao, ovekovecio...

  1. #1721
    Član Avatar korisnika komsa
    Član od
    11.3.2013.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    203
    Lajkovi
    1486
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    posle super opisa Akita Inu,zanima me jedna stvar:kako podnose vrucine i koliki im je prosecni zivotni vek kada zive kod nas ? Imao sam Bernskog ovcara i pored bezbroj vrlina, velika mana im je sto lose podnose vrucine i nikada vise ne bih uzeo psa kojem je ovde jako vruce u letnjem periodu

  2. #1722
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.338
    Lajkovi
    27429
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom

    to je polarni pas i teško podnosi vrućinu,ali mora uvek imati sveže ladne vode i kad dođete kući iz večernje šetnje(jer se ne izvodi taj pas po danu u podne kad je najtoplije) uključiš mu klimu da se razladi,bar ja tako radim



    ovo je moja prva ženka NINA



    ovo je njeno drugo leglo



    ovom je njeno prvo leglo



    ovo je pas iz prvog legla nazvan HAČI ,koji je otrovan



    ovo je majka LUNA od sadašnjeg MAX-a



    ovo je sadašnji MAX



    ovo je MIROSLAV otac od HAČI-ja



    ovo je otac AGA od sadašnjeg MAX-a
    Poslednja ispravka: RUS (5.7.2013. u 7:10) Razlog: Spojene poruke
    Shmizla, tolarbo, RUS and 11 others like this.

  3. #1723
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Interesantan pas, videh da se Putin slikao kako se igra sa svoja dva psa, jedan je ove rase....Nisam imao pojma da su tako opasni, podsećaju na samojeda.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #1724
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Hvala don na opisu

  5. #1725
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.338
    Lajkovi
    27429
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom

    Citat vlajo kaže: Pregled poruke
    Interesantan pas, videh da se Putin slikao kako se igra sa svoja dva psa, jedan je ove rase....Nisam imao pojma da su tako opasni, podsećaju na samojeda.
    samojed je manji rastom i ima dužu dlaku i špicastiju njušku

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    Hvala don na opisu
    nema na čemu
    Poslednja ispravka: RUS (5.7.2013. u 13:12) Razlog: Spojene poruke

  6. #1726
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    vespica;
    RUS, vladas, bt321 and 5 others like this.

  7. #1727
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    @don Alberto moje sve cestitke za ljubav prema psima. Bas lepo sto si nam priblizio ovu dosta retku vrstu pasa kod nas. Vidim da si propustio odgovor na pitanje koliko dugo zive, ali s obzirom da su dosta stara rasa pretostavljam da je izmedju 10 i 15 godina. Steta sto ne zivimo malo severnije verujem da bi uzivanje bilo jos vece za njih. Inace vidi se samoj fizionomiji da je pas izuzetno snazan, pre svega po vratnom delu. Uostalom svi ti severni psi su izuzetno snazni i izdrzljivi. Posebno mi se dopalo to sto jako vole decu, i to sto vode poreklo iz Japana! Hvala jos jednom na korisnim informacijama i pusti po koju fotku Max-a!

  8. #1728
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.338
    Lajkovi
    27429
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    životni vek je baš tako kako si ti napisao između 10 i 15 godina,ali to je ne zahvalno prognozirati,jer mnogo je činilaca ,koji određuju dužinu života(način ishrane,vreme i način istrčavanja psa,tj. potrošnja akumulirane energije,stav prema psu,ophođenje prema psu,vođenje računa o generalnom zdravlju i blagovremeno odlaženje kod veterinara u slučaju primećivanja odsustva apetita i bilo kojih drugih simptoma,koji bi pokazivali da nešto nije uredu,...)imao sam svakakvih rasa kerova u životu i svaki od njih ima svoj karakter i svaki je jedinstven na svoj način,ali verujte mi da od kada sam se upoznao sa ovom rasom za mene više ne postoji nijedna druga rasa,jako je zahvalna rasa za život sa čovekom,mada opet mnogo zavisi i od toga šta neki pojedinac od ljudi želi da postigne prilikom određivanja kriterijuma za nabavku psa,ja sam lično želeo da:pas bude velik (ne preterano) i snažan,lep,zdrav,izuzetno naklonjen deci,odan,pametan,da ne balavi,da ne smrdi,da ne laje bezveze po ceo dan,... i našao sam sve to u jednom psu,a to je AKITA INU! živo biće bolje od samih ljudi na svim poljima delovanja,a koliko voli i pazi na decu mogu ti opisati jednim skorim zapažanjem:skoro sam odveo moju decu u park da se igraju ,a MAX stoji blizu njih i samo ih posmatra dok se igraju,posle nekoliko minuta prilazi im neko dete da se igra sa njima,a MAX stade između moje dece i tog novopridošlog deteta i ne da mu da priđe mojoj deci,e ala smo se smejali,ali njemu to nije izgleda bilo smešno,već kao da mu je to bio zadatak,da brani moju decu,naravno da sam morao svu snagu da upotrebim da bih ga odvukao od igrališta,a on je jadnik sve vreme cvileo,jer sam mu ja onemogućio da ih brani onako kako je on to zamislio,ali kako vreme prolazi on sve bolje i bolje kapira kad treba da se umeša,a kad ne,tj. svakim danom on sam nešto novo nauči i to znanje primenjuje ubuduće,ma jednom rečju VRHUNSKO BIĆE!!!
    Poslednja ispravka: don Alberto (6.7.2013. u 5:34)

  9. #1729
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.338
    Lajkovi
    27429
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom



    ovo je slikano nekoliko dana pre nego što sam ga doneo kući



    ovo je slikano kad je već bio kod nas nekoliko dana



    ovo je slikano prvih dana boravka kod nas



    ovde je već imao 6 meseci



    ovo je slikano prvi dan kad sam ga doneo kući

    imam na youtube dosta snimaka

    AKITA INU- MAX / 4 - YouTube
    Poslednja ispravka: RUS (6.7.2013. u 7:53) Razlog: Spojene poruke
    RUS, vladas, VLADAN P and 7 others like this.

  10. #1730
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Sa šampionata utrke ubzanja koje se održalo juče na rajlovačkoj cesti u Sarajevu.




























    RUS, VLADAN P, 83stojan and 5 others like this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •