Strana 172 od 385 PrvaPrva ... 72122162168169170171172173174175176182222272 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.711 do 1.720 od ukupno 3848
Like Tree18771Likes

tema: Uslikao, ovekovecio...

  1. #1711
    Član Avatar korisnika komsa
    Član od
    11.3.2013.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    203
    Lajkovi
    1486
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...



    Pefkochori,2012
    Shmizla, tolarbo, RUS and 10 others like this.

  2. #1712
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...







    tolarbo, RUS, vladas and 5 others like this.

  3. #1713
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.338
    Lajkovi
    27429
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    čuvar moje kolekcije: MAX

    tolarbo, RUS, vladas and 7 others like this.

  4. #1714
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Odlican cuvar, akita?

  5. #1715
    Član Avatar korisnika komsa
    Član od
    11.3.2013.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    203
    Lajkovi
    1486
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...



    tolarbo, RUS, vladas and 4 others like this.

  6. #1716
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Avala
    Uslikao, ovekovecio...-dscn2489.jpg Uslikao, ovekovecio...-dscn2499.jpg Uslikao, ovekovecio...-dscn2504.jpg Uslikao, ovekovecio...-dscn2505.jpg
    Shmizla, tolarbo, vladas and 5 others like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #1717
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.338
    Lajkovi
    27429
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Citat Dragojlovic Darko kaže: Pregled poruke
    Odlican cuvar, akita?
    da da da da

  8. #1718
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    kako se meni svidja taj pas Gledao sam pricu na Tv da je pred 2 svetski rat japanac otisao na front...Ispratili ga na zeleznickoj stanici porodica i njegov pas akita ...Ubrzo je poginuo vojnik, sledecih 10 godina je svaki dan pas dolazio na tu stanicu i cekao gazdu , sve dok nije uginuo. Kazu da su neverovatno verni Don napisi neku rec o Akiti , tvoja iskustva

  9. #1719
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Odlicne fotke! Cestitke svima.

    Evo i od mene malo Spanije, prvo i najvaznije curosi, a posle sve ostalo









    RUS, vladas, VLADAN P and 6 others like this.

  10. #1720
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.338
    Lajkovi
    27429
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    kako se meni svidja taj pas Gledao sam pricu na Tv da je pred 2 svetski rat japanac otisao na front...Ispratili ga na zeleznickoj stanici porodica i njegov pas akita ...Ubrzo je poginuo vojnik, sledecih 10 godina je svaki dan pas dolazio na tu stanicu i cekao gazdu , sve dok nije uginuo. Kazu da su neverovatno verni Don napisi neku rec o Akiti , tvoja iskustva
    evo ovako: to je jedan od najodanijih pasa na svetu,njga srećnog čini sama činjenica da može da služi ljudima,porodicu sa kojom živi neizmerno voli,pogotovo decu,koju voli više od svog života i uvek je spreman da ih brani od raznolike opasnosti,ne laje)osim ako je u pitanju neka opasnost),ne smrdi,ne balavi,jednom rečju idealan za stan i kuću,dok je mlad (do nekih godinu-godinui po) uvek je spreman na igru i voli i miroljubivo prilazi svim rasama pasa i ljudima,a sa nekih godinu dana počinje da mu se formira karakter i postaje izuzetno opasan za sve pse i pogotovo ljude koje ne poznaje.Moj je još uvek relativno mlad ,jer ima tek 8 meseci,ali znam sve o toj rasi ,jer mi je ovo već treći AKITA INU, i do sada sam u životu imao puno raznih rasa kerova,ali ovaj je jedinstven po karakteru i osobinama,koja te osvajaju,nikad u životu više neću držati nijednu drugu rasu osim ove,imao sam i čisto bele i mužijaka i ženku,i oni su dali do sada dva legla čisto belih AKITA INU štenaca,ali pošto su kod nas u gradu pre jedno godinu dana počeli da truju pse na mestima gde im je dozvoljeno da se igraju i istrčavaju,moj pas pre ovog koji se zove MAX, je sa imenom HAČI bio otrovan u tom prvom talasu,pa smo ga morali uspavati i to tačno za novu godinu 31.12.2012. možeš da zamisliš kakav mi je bio doček,žena i deca dan danas plaču za njim i ne mogu da ga prežale,jer je bio prelep i prepametan,a ja naravno da bih koliko toliko ublažio tugu,a i pošto želim da imam AKITA INU psa pored sebe,jer je bolji od ljudi 100 puta i sva ljubav i energija ,koju ulažeš u njega nije uzaludno utrošeno vreme ,kao što se to tako pokaže kad sve to isto uložiš u nekog čoveka,a on te zezne,da vidiš samo kako nas dočekuje kad dođemo kući,pa toliko mi se ne obraduju ni deca ,a ni žena(ha,ha,ha) ali i hteo sam da razbijem malewr,kako se to već kaže,pa sam uzeo psa iz drugačijeg legla,ovom sadašnjem je otac juniorski i seniorski prvak srbije,čist japanac,a majka je takođe iz dva najjača legla u Srbiji,takođe čista japanka,otac mu je takođe 5 puta bio prvak rase,itd. da sad ne nabrajam sve titule,jer meni je pas kao prvo moj verni prijatelj,pa tek onda kućni ljubimac,a nije stvar za pravljenje novaca,kao nekima koji tako posmatraju psa,sve u svemu vrhunsko živo biće,i mi ljudi možemo samo da mu zavidimo i da se ugledamo na njega i na to ,kako treba da dajemo maksimum sebe,jer da su svi takvi,onda bi nam svima bilo bolje,inače ova rasa je u Japanu nešto sveto.Akita je severni deo Japana,a Inu znači pas ,što u prevodu znači nešto kao u našem jeziku kad bi nekog psa iz vojvodine nazvao vojvođanski pas,inače to je jedna od najstarijih rasa na svetu i pominje se još pre 800 godina,spada u severne-polarne pse,nešto kao Haski ili Malamut,ali veruj mi to kerovi ne mogu da se poreda sa njim,kao nebo i zemlja,u Japanu kažu da ga ostavljaju da čuva decu dok su roditelji na poslu,jer to rade bolje nego li bebisiterke,za vreme drugog svetskog rata zbog velike ladnoće i neodevenosti nemačkih vojnika počeli su po Japanu da ubijaju AKITA INU pse i da od njih prave obuću i grderobu i to su toliko masovno radili da zamalo da unište rasu totalno,pa su pojedinci počeli da mešaju tu rasu sa još nekim drugim rasama da bi dobili drugačije naslednike,koji neće imati toliko gustu i lepu dlaku,čak su nekoliko predstavnika rase izvezli u Ameriku ,prvenstveno da bi spasli tu rasu i tamo su takođe počeli da ih mešaju sa drugim rasama,ali kad se rat završio poželeli su da vrate rasu u Japan i to je i učinjeno,ali se u tom vremenu pojavila i Američka AKITA ,koja je tamnije boje,pogotovo na njušci,ali se meni lično ne sviđa.Nekada davno ta rasa je služila za zabavu rimljana u areni za borbu protiv lavova i tada su ih mešali sa napuljskim mastifom da bi dobili na veličini i masi,posle su ga u Japanu koristili za lov i borbu protiv medveda,a u poslednjih nekoliko decenija ga koriste isključivo kao kućnog ljubimca,mada se može ponegde videti i na borbama pasa,jer je izuzetno jak i opasan pas.

    sadašnji MAX

    Poslednja ispravka: RUS (5.7.2013. u 7:14) Razlog: Spojene poruke
    tolarbo, RUS, vladas and 3 others like this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •