Strana 164 od 385 PrvaPrva ... 64114154160161162163164165166167168174214264 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.631 do 1.640 od ukupno 3848
Like Tree18771Likes

tema: Uslikao, ovekovecio...

  1. #1631
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Dograbih dobar aparat na par dana pa reko da iskoristim
    Malo sam se i igrao sa programcicima raznim
    Uslikao, ovekovecio...-dscf9575.jpgUslikao, ovekovecio...-dscf9582.jpgUslikao, ovekovecio...-dscf9612.jpgUslikao, ovekovecio...-dscf9591.jpg
    Shmizla, RUS, jagos and 5 others like this.

  2. #1632
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Citat Sholym kaže: Pregled poruke
    Dograbih dobar aparat na par dana pa reko da iskoristim
    Malo sam se i igrao sa programcicima raznim ......
    Prvo-dobrodoslica na ovom podforumu, slabo sam pratio ostale podforume ali ovdje si za mene novi...
    Drugo-eto dokaza da "dobar" aparat ne pravi sam dobre slike-nego je do covjeka-sa ovom konstatacijom ce se sigurno sloziti kolega Serb koji je abnormalno napredovao i pravi odlicne fotografije na drugom fotoforumu!Cemu sluzi "dobar" aparat? Samo da pomogne fotografu da realizuje svoje ideje, da mu olaksa da brze udje u neke funkcije koje nije mogao na prethodnim aparatima! Mnogo ljudi kupuje FF tijela( Full Frame aparate-profesionalne fotoaparate), samo zato sto ga je neko slagao da kad kupi takav aparat da ce imati odlicne fotografije-NEĆE! Takvi ljudi sa ulaskom u dSLR svijet kupe obicno jedno tijelo i jedan objektiv/staklo i misle da su sa tim zavrsili sva svoja ocekivanja, i da ce kupovinom FF tijela instiktivno postati"Profesionalci"-NEĆE! Ono sto pretendiraju i na ostalim fotoforumima je da se pocne sa nekim kompaktom, da se dobro potkuje covjek sa fotoznanjem, da mnogo experimentiše, da se muči, da se razočara, da se raduje...tek kad to savlada uz neke osnove fotografisanja(Zlatni rez, dobra kompozicija...) onda moze razmisljati o kupovini ili pozajmljivanju skupog sistema! Nagledao sam se bas dosta "fotografa" na raznim svojim putovanjima sa skupim aparatima:Canon 5D MK I, Canon 5D MK II, MK III, Nikon D700, Nikon D800..... koji ne znaju "mrdnuti" iz "Auto režima" i "P" režima! Tako fotografisu va vijek vijekova i kad ih pitam zasto ne prebace recimo na "M Mod"-odgovor-"Bojim se da nešto ne pokvarim"! (al bitno je da mu je babo kupio Porše medju fotoaparatima-da se on može pokazati kako on može....). Nadam se da ste razumjeli o cemu pricam, ove fotografije iznad ne zavredjuju neku pažnju-običan je snapshot, to je moje vidjenje ovih fotografija prirode(osim "možda" one sa ruševinama i ciglama!).Nemojte se ljutiti na moje konstruktivne kritike jer ja od srca dajem svoje vidjenje, sa željom da svako napreduje u fotografiji. Nikada nisam okolisao i davao lažna svidjanja fotografiji samo zato sto mi je neko na fejsbuku prijatelj....kad ne valja-ne valja! (ali to ne znači da ne treba se truditi i truditi stalno!). Makar necu nikome reci da "batali" svoj lijepi hobi kao što je meni jednom neko skoro rekao.... Pozdrav i No sikiriki!
    Mala ispravka u tekstu posto mi je dugme "Izmijeni" brzo "pobjeglo"....
    Poslednja ispravka: RUS (28.5.2013. u 18:14)
    Shmizla, Serb and komsa like this.

  3. #1633
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Citat Dzoni kaže: Pregled poruke
    Prvo-dobrodoslica na ovom podforumu, slabo sam pratio ostale podforume ali ovdje si za mene novi...
    Drugo-eto dokaza da "dobar" aparat ne pravi sam dobre slike-nego je do covjeka-sa ovom konstatacijom ce se sigurno sloziti kolega Serb koji je abnormalno napredovao i pravi odlicne fotografije na drugom fotoforumu!Cemu sluzi "dobar" aparat? Samo da pomogne fotografu da realizuje svoje ideje, da mu olaksa da brze udje u neke funkcije koje nije mogao na prethodnim aparatima! Mnogo ljudi kupuje FF tijela( Full Frame aparate-profesionalne fotoaparate), samo zato sto ga je neko slagao da kad kupi takav aparat da ce imati odlicne fotografije-NEĆE! Takvi ljudi sa ulaskom u dSLR svijet kupe obicno jedno tijelo i jedan objektiv/staklo i misle da su sa tim zavrsili sva svoja ocekivanja, i da ce kupovinom FF tijela instiktivno postati"Profesionalci"-NEĆE! Ono sto pretendiraju i na ostalim fotoforumima je da se pocne sa nekim kompaktom, da se dobro potkuje covjek sa fotoznanjem, da mnogo experimentiše, da se muči, da se razočara, da se raduje...tek kad to savlada uz neke osnove fotografisanja(Zlatni rez, dobra kompozicija...) onda moze razmisljati o kupovini ili pozajmljivanju skupog sistema! Nagledao sam se bas dosta "fotografa" na raznim svojim putovanjima sa skupim aparatima:Canon 5D MK II, MK III, Nikon D700, Nikon D800..... koji ne znaju "mrdnuti" iz "Auto režima"! Tako fotografisu va vijek vijekova i kad ih pitam zasto ne prebace recimo na "M Mod"-odgovor-"Bojim se da nešto ne pokvarim"! (al bitno je da mu je babo kupio Porše medju fotoaparatima-da se on može pokazati kako on može....). Nadam se da ste razumjeli o cemu pricam, ove fotografije iznad ne zavredjuju neku pažnju-običan je snapshot, to je moje vidjenje ovih fotografija prirode(osim "možda" one sa ruševinama i ciglama!).Nemojte se ljutiti na moje konstruktivne kritike jer ja od srca dajem svoje vidjenje, sa željom da svako napreduje u fotografiji. Nikada nisam okolisao i davao lažna svidjanja fotografiji samo zato sto mi je neko na fejsbuku prijatelj....kad ne valja-ne valja! (ali to ne znači da ne treba se truditi i truditi stalno!). Makar necu nikome reci da "batali" svoj lijepi hobi kao što je meni jednom neko skoro rekao.... Pozdrav i No sikiriki!
    Razumem sta zelis da kazes ma ja nisam jos ni u fazi pocetnika realno do sad sam sve fotke pravio mobilom, i sad pozajmio Fujifilm FinePix S9500 na par dana pa se zanimam i tako eksperimentisem treba tu prakse i prakse. Planirao sam da uzmem neki aparat malo bolji od obicnih digitalaca (ajde tako da se izrazim) pa da malo ucim...

  4. #1634
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Slazem se sa Dzonijem, ako neko zeli napredak u fototgrafijama , mora prvo par knjiga da procita i posle da vezba, i rezultat ce doci Aparat sam po sebi nece doneti ekstra fotke Ja sam slusao savete Dzonija i Sime (i jos par ljudi sa foto foruma) i vremenom primenom tih saveta fotke su napredovale S obzirom da ovo nije foto forum , ja ne kritikujem fotke okacene u ovo podforumu
    Sholym and komsa like this.

  5. #1635
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Uslikao, ovekovecio...-dsc00635.jpg
    RUS, 23jewels, PedjaSD and 2 others like this.

  6. #1636
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Masala nezna se sta je lepse : Svaka cast

  7. #1637
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Evo i od mene nesto lepo nazalost neda se dirati ha ha Uslikao, ovekovecio...-img_0871.jpg
    PedjaSD likes this.

  8. #1638
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Evo ova Darkova fotka, ima tako prostih gresaka koje mogu da se isprave za 2 sekunde i da fotka bude stvarno dobra. Evo posle 30 sekundi u PS. Nadam se da se ne ljutis sto sam je prepravio, ali mislim da ce svima koristiti. Samo je sklonjena terasa sa desne strane i maksi zastava sa leve (dobro treba to lepse skloniti ali pricam o 30 sekundi)....Terasa i zavesa odvlace pogled sa lepog prizora i zbog toga, ma koliko lep prizor bio , to kvari.

    Uslikao, ovekovecio...-dsc00635.jpg

  9. #1639
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Naravno da se ne ljutim, sad je ljepsa slika, i meni je to smetalo, ali prije par dana sam reinstalirao komp pa nemam nikakav program u kompu osim ovih osnovnih, a inace sam koristio PS Lightroom mislim da se tako zove i bas si mi ga ti preporucio, jer ne baratam najbolje sa obicnim PS, ovaj mi je jednostavniji.
    Nego ovaj prizor je uzivo bio mnogo bolji jer je brod bio malo pogresno usidren, pa je bio dosta blize obali nego sto treba, kad sam se probudio mislio sam da ce u balkon da zavrsi, ali na slici izgleda mnogo dalje, ne znam zbog cega ali uvjek je tako.

  10. #1640
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Serb, jeste lepse ali to vise nije fotografija nego nesto drugo, bar je to moje misljenje. Osamdesetih smo slali filmove u Cinephoto u Zagreb na razvijanje, po nedelju dana se čekalo na fotografije u pasažu u Knez Mihajlovoj, dodješ sa letovanja a dve nedelje čekaš stotinak fotografija da pogledaš pa to letovanje proživiš svaki put kada ponovo uzmeš album u ruke. Meni nije smetala ni Darkova zarđala bandera od pre neku nedelju a ni zastava supermarketa. Naravno sada i ja na letovanju napravim 1000 fotografija i prebacim u nekoliko PC, DVD i USB ali bar 50 komada napravim u formatu 13x18 i stavim u album. I uvek sam ih ostavljao u originalu...Ne znam, možda sam i ja zarđao ko ta bandera ali tu ne pomaže nikakva popravka inače i ja imam D70s još od 2005. i nemam nameru da ga menjam jer ima jednu izuzetnu tehničku karakteristiku...Pozdrav.
    23jewels likes this.
    vezba stvara majstora

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •