Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 32
Like Tree27Likes

tema: Sector sat - alergija

  1. #1
    Novi član
    Član od
    4.6.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Sector sat - alergija

    Pozdrav svim forumašima!

    Veoma sam zaintereosvan za ovaj Sector sat
    BPM Satovi & Nakit. Sector muški satovi-3271689025

    Međutim, problem je to što sam alergičan na nikl, koji nerđajući čelik sadrži u sebi.
    Tražio sam po forumu i nisam uspeo da pronađem da li postoji neki savet/dobra ideja kako
    prevazići ovaj problem? Dobio sam savet od dermatologa da nanesem sloj bezbojnog laka na nokte na kućište starog sata koji sam nosio dok mi nije buknula alergija (Fossil sa metalnom narukvicom), ali da li postoji neki drugi način da izolujem kožu od kućišta sata?

    Takođe, poslao sam i mail BPM-u vezano za ovaj model sata gde su mi ladno odgovorili da čelik (iako sam jasno naznačio da pitam za nerđajući čelik) ne sadrži nikl što je čista baljezgarija, samo me mrzi da im sada elaboriram da nerđajući čelik sadrži nikl itd, mada to je već neka druga priča...

    Zaboravih da napomenem, ja sam se baš zakucao za ovaj model tako da neke alternative od titanijuma i slično, ako naravno uopšte i postoje za ovaj cenovni rang, ne dolaze u obzir

    Pozdrav,
    Danilo

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom

    Bund-strap bi mogao biti pravo rešenje za tebe.
    Praktično,kućište sata nije u dodiru sa tvojom kožom.

    Sector sat - alergija-22.3pcbundbuffalo.jpgSector sat - alergija-bund_screw.jpg





    E,da...Mogao bi i Nato-strp samo što on ne pokriva celu poleđinu sata nego samo veći deo.

    Sector sat - alergija-nato-strap-5_700x402.jpg Sector sat - alergija-chronotac-gmt-nato-strap-4.jpg

    Setih se i treće varijante
    Na poklopac kućišta,koji je u dodiru sa kožom, nalepiti providnu foliju.
    Mislim na one folije za zaštitu ekrana na mob. telefonima ili ,čak, i na folije za stakla na kolima.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (4.6.2013. u 20:45) Razlog: Spajanje poruka
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    Slažem se sa rešenjima koje je VladanP naveo, a mislim da bezbojni lak nije baš najbolja mogućnost. Tokom nanošenja laka može se desiti da malo tečnosti upadne između kućišta i njegovog poklopca, što može oštetiti sat ili zaptivku, ukoliko postoji. Osim toga, lak spada i sa noktiju (pitao suprugu), pa se može lako desiti da spadne i sa poklopca kućišta. Dalje, taj lak nije predviđen da se nanosi na metal, već na nokte, a bezbojni lakovi za metal postoje. Konačno, lak će biti izložen dodiru sa kožom, a pošto se ona znoji i pošto ne znam kako se ponaša u dodiru sa ljudskim telom, možda i tu postoji opasnost od javljanja alergije, mada je ovo poslednje pitanje za alergologa.

    Mislim da bi kaiš koji je VladanP preporučio najbolje rešenje, jer bi se uklopio uz ovaj model, a deo koji se nalazi između zgloba i kućišta je svakako dobar i izdržljiv da spreči dodir tvoje kože i metala.
    Serb and DaniloR like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    Kupis providnu selotejp traku (siroku), ima svaka prodavnica za boje, lakove, pribor....
    Nalepis je prvo na poklopac sata, ucini to polako i gledaj da ne ostane neki baloncic sa vazduhom. One deblje trake su elasticnije i bolje prijanjaju na povrsinu. Tek posle toga precizno iskrojis-iseces visak makazicama malim ( one povijene koje zenski rod koristi za zanoktice).
    Ako je traka izuzetno tanka (premda ima da se nadje i debljih, iz razloga gore pomenutog su bolje), nalepis dva sloja. Nece se puno primecivati, uvek ces moci da procitas serijski broj i divis se reljefu na poklopcu. Ceo postupak je jednostavan i radi posao garant. A kad se i ako ofuca, skine se jednostavno alkoholom, a zatim postupak ponovis koliko god puta budes zeleo. Jedna traka-kotur ti je dovoljan za 46 godina.

    Iz prve ruke, licnog iskustva pricam.

    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (5.6.2013. u 1:04)
    HADzI DALIBOR, DrAgod and DaniloR like this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  5. #5
    Novi član
    Član od
    4.6.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    Puno vam hvala na odgovorima, uzeću sat ovih dana pa javljam šta sam napravio

    Pozdrav!

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    24.5.2013.
    Poruke
    72
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    @DaniloR: je mozes postat koju sliku toga sata (poklopac me samo zanima) koje si imao do sada (....sata koji sam nosio dok mi nije buknula alergija (Fossil sa metalnom narukvicom),) .

    Nije bas puno ljudi da imaju alergiju tako jaku da jim smeta nikl u SS (stainless steel).

    Dali imas alergiju na ruci samo u rajonu kde stoji poklopac ili imas alergiju oko cjele ruke?
    Ako imas alergiju samo u ajonu kde je poklopac onda moze da tvoj fossil nije sasvim SS.


    Moze bit da su kajš i poklopac napravljeni iz SS al kučišče iz željeza.

    Ako na poklpcu pise:
    - all stainless steel, onda moja greska stvarno imas "jaku" alergiju.
    - stainless steel (back), onda je kučište napravljeno iz željeza i to ti radi probleme.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    OFF
    I ja sam imao slicnu muku pa sam imao srece da nabavim Fortisa koji je ceo u celiku 316L a i narukvica mu je od istog materijala. Znam da to nije resenje tvog problema ali svaka vrsta "budzevine", na mestu gde treba da stoji sat koji treba da bude predmet zadovoljstva, brzo ce ti dosaditi.
    vezba stvara majstora

  8. #8
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    Moj ti je savet da ne pravis nikakve budzevine, posto ce kao sto je givan napisao brzo da ti dosadi.
    Iako si se zagrejao za taj sat, uzmi i pronadji titanijumski sat kojim ces biti zadovoljan, ima ih dosta na trzistu i resio si problem.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    I ja se slazem sa njma dvojicom da uzmes neki sat od titanijuma ima ih zaista dosta, jedino rjesenje koje bih ja mozda izabrao je da stavis onu foliju za mobilne telefone, ukoliko je poklopac ravan nece se ni primjecivati a neces imati problema sa alergijom.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    Covek je napisao:
    Zaboravih da napomenem, ja sam se baš zakucao za ovaj model tako da neke alternative od titanijuma i slično, ako naravno uopšte i postoje za ovaj cenovni rang, ne dolaze u obzir

    Pozdrav,
    Danilo

    *

    E sad, svi znamo da je neki model od "TI" resenje, ali ako postujemo njegovu zelju, a svi znamo sta znaci zalepiti se za neki odredjen model sata, onda tu tihu patnju treba ispostovati.


    Primera radi, "Omega" kaze: da samo oni koji su hyper-senzitivni-alergicni na nikl, u toj meri da cak ne mogu da jedu hranu koja se sprema u "SS" posudjui, ili da koriste "SS" pribor za jelo... onda takvi ne mogu nositi njihove "SS"satove, i oni sami (OMEGA) tada preporucuju alternativu u vidu "TI".

    Kad ono medjutim, da li svi mogu da priuste njihove satove, i ono malo kao testiraju.

    Can I wear an OMEGA stainless steel watch if I am allergic to nickel?

    The materials used by OMEGA are subjected to severe tests in order to avoid this problem. The stainless steel used by OMEGA does contain nickel, but this must first be transferred from the material to the skin before an allergy is triggered. Our stainless steel is so stable that it does not release nickel and is therefore safe for allergy sufferers. The only exception is for those who are hyper-sensitive to stainless steel, i.e. those who cannot cook or eat with stainless steel utensils. In this case, we recommend you buy a watch which is made of titanium.

    OMEGA Watches: FAQ

    Zatim "LONGINES"

    1) What can I do in the case of an allergy ?

    We are aware of the problems of allergies and take them into consideration when creating new products.
    We are working in collaboration with a specialized service, which informs us of any evolutions in this domain. New allergies appear in the world every day and medical knowledge of this phenomenon is constantly evolving. While we adapt our products to this evolution, we cannot totally exclude the possibility that allergies which were unknown to medical circles when we manufactured a watch will occur. This is true for all manufacturers. Consequently, any information that you can give us is extremely precious, as it enables us to develop the optimum security of our products.
    All of our new straps are considered to be hypoallergenic. In case of any allergic reactions, please contact the nearest Longines service centre in order to find a solution.
    Metal: all of our modern metal watches and bracelets are made with high quality stainless steel, known as 316L. In order to obtain a very high resistance to corrosion, their nickel content is quite high (c. 14%) . However, they are very safe with regard to nickel allergies, as we must ensure that the nickel is not released into the skin. Medical studies have led the European Community to fix this limit of release at 0.5 µG per week and per square centimetre that is in contact with the skin. The steel that we use has a release of approx. 0.05 µG, i.e. ten times less than this limit, and our cases and bracelets are therefore totally safe with regard to allergies. The same steel is also used in the medical industry.

    Official Longines website - Longines Swiss Watchmakers since 1832


    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (5.6.2013. u 13:13)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •