Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 32
Like Tree27Likes

tema: Sector sat - alergija

  1. #11
    Novi član
    Član od
    4.6.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    Citat DJ16234 kaže: Pregled poruke
    Dali imas alergiju na ruci samo u rajonu kde stoji poklopac ili imas alergiju oko cjele ruke?
    Ako imas alergiju samo u ajonu kde je poklopac onda moze da tvoj fossil nije sasvim SS.


    Moze bit da su kajš i poklopac napravljeni iz SS al kučišče iz željeza.

    Ako na poklpcu pise:
    - all stainless steel, onda moja greska stvarno imas "jaku" alergiju.
    - stainless steel (back), onda je kučište napravljeno iz željeza i to ti radi probleme.
    Na pokopcu piše "all stainless steel", kao i na narukvici (na onom "preklopu" gde se kopča narukvica). Alergija mi je izašla samo na regiji gde je narukvica, a ne ispod poklopca sata, što me veoma čudi, mada dermatolog mi reče da tu nema pravila jer može da se raširi i na bilo koji drugi deo tela koji nije u direktnom kontaktu sa satom.
    Možda napravim mali test pa skinem poklopac i gumicom ga zavežem za ruku i tako držim recimo 48h da vidim hoće li biti reakcije ili je problem iz nekog razloga samo do narukvice.



    Citat SHIBUMI kaže: Pregled poruke
    The materials used by OMEGA are subjected to severe tests in order to avoid this problem. The stainless steel used by OMEGA does contain nickel, but this must first be transferred from the material to the skin before an allergy is triggered. Our stainless steel is so stable that it does not release nickel and is therefore safe for allergy sufferers. The only exception is for those who are hyper-sensitive to stainless steel, i.e. those who cannot cook or eat with stainless steel utensils. In this case, we recommend you buy a watch which is made of titanium.
    Ja nisam izrazito alergičan, nije mi problem da koristim posuđe, rukujem sitnim novcem i slično, samo kod dužeg kontakta sa satom koža mi reaguje.


    Citat GIvan kaže: Pregled poruke
    OFF
    I ja sam imao slicnu muku pa sam imao srece da nabavim Fortisa koji je ceo u celiku 316L a i narukvica mu je od istog materijala. Znam da to nije resenje tvog problema ali svaka vrsta "budzevine", na mestu gde treba da stoji sat koji treba da bude predmet zadovoljstva, brzo ce ti dosaditi.
    Postoje različite legure nerđajućeg čelika sa različitim udelom nikla. Iz tog razloga sam i poslao mail BPM-u da li možda znaju kojeg je sastava nerđajući čelik sata koji me interesuje. Međutim dobih odgovor kakav dobih...
    Sa druge strane, znam da ljudi koji imaju problema sa niklom i koji nose satove sa kožnom/platnenom narukvicom nisu recimo imali problema sa alergijom. To opet sve zavisi od kvaliteta materijala od koga je pravljeno kućište. E, tu na scenu stupaju skuplje marke vrhunskog kvaliteta, kao navedena Omega, Longines i slično, ali ja sam zapeo za ovaj pa Bog






    I na kraju, hvala vam svima na angažovanosti da mi pomognete
    VLADAN P likes this.

  2. #12
    Novi član
    Član od
    4.6.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    Ostao sam dužan sliku poklopca sata:



    Ovaj sat je u pitanju (ne zamerite na izgrebanosti sata, star je skoro 7 godina, a i nosio sam ga u periodu dok sam bio "mlad i lud" ):

    A ovako mi izgleda ruka nakon alergijske reakcije. Kao što može da se vidi, ekcem nije na mestu gde se nalazi kućište sata.
    Možda je rešenje da stavim kožni kaiš na ovaj sat pa malo testiram kako to funkcioniše... Nisam više pametan...





    Kao poslednje rešenje, postavite ipak i koji titanijumski sat istog cenovnog ranga, čisto da znam šta propuštam

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    Ja da sam na tvom mestu bih probao neki drugi sat boljeg brenda , pozajmio od drugara...davno sam citao da je fosil imao neke probleme sa kucistom, pa je mozda zbog toga. E sad drugu stvar koju bih uradio je kupovina kaisa koji ti je vladan preporucio. Za predloge za satove moras da das otprilike koju cifru hoces da das i koji tipa sata ti odgovara
    Sholym likes this.

  4. #14
    Novi član
    Član od
    4.6.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    Glavno ograničenje je cena, išao bih do 150 evra. Nije mi toliko bitno da li je narukvica metalna ili platnena. Sad, verujem da je izbor TI satova za te pare veoma mali, ali nadam se da se može probrati par komada.

    Pozdrav!

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    Ovo je Sima Hrabri postavio ranije



    Bilo bi zanimljivo videti da li bi imao alergijsku reakciju sa nekim renomiranijim proizvođačem (Casio,Seiko...) koji više pažnje polažu na kvalitet.
    Fossil se ,očigledno, nije držao nekih standarda.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    E bas to sam Vladane citao samo nisam mogao da se setim gde Ako imas od nekog drugara pozajmi neku bolju marku i vidi da li je do fosila ili ne Ako je do fosila za 150 evra cemo ti naci dobar sat , sa celicnim kucistem

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    Ja sam pre 20-ak godina imao bas gadnu alergiju a krivac je bio neki Omikron. Duduse, nosio sam ga 24/7 i to na relativno jako zategnutoj narukvici tako da mozda i to ima veze.

  8. #18
    Novi član
    Član od
    4.6.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    E bas to sam Vladane citao samo nisam mogao da se setim gde Ako imas od nekog drugara pozajmi neku bolju marku i vidi da li je do fosila ili ne Ako je do fosila za 150 evra cemo ti naci dobar sat , sa celicnim kucistem

    Ajde videćemo šta može da se uradi
    Serb likes this.

  9. #19
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    Nešto što sam čitao o Fossil satovima :
    Fossil rusted in less than a year.

    Još neko sa relativno sličnim problemom:
    allergic to watches... Can a bund strap save me? - Page 2
    DaniloR likes this.

  10. #20
    Novi član
    Član od
    23.6.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sector sat - alergija

    Zdravo svima,

    evo i ja da ispričam moje iskustvo.
    Pre par godina uzeo sam sat Royal London sa kožnom narukvicom.
    Problemi sa osipom na levoj ruci,tj.donjem delu leve ruke su se javljali,naročito leti ili kada je pojačano znojenje ruke.
    Sat sam morao da prodam jer nisam mogao više to da izdržim.
    Probao sam da nosim neki drugov metalni i činilo se ok.
    Tako da sam pre par meseci kupio Casio Edifice ES562 koji mi se jako dopao.
    Nosim ga vrlo retko(samo izlasci,par puta nedeljno) i nisam imao problema u početku(tokom zime i proleća).
    Od pre nedelju dana,nakon nošenja,ponovo se vraća stari problem sa osipom.
    Nažalost nisam znao za ovu vrstu alergije na metal/nikl ili šta već,inače bih se bolje informisao pre kupovine.
    Sat je navodno od nerđajućeg čelika,šta već...
    Moraću da probam sa nošenjem neke narukvice ispod sata ili zaštite,jer mi se ovaj sat ne prodaje.
    A i nisam pametan koji bih uzeo a da budem siguran da se ovo neće ponoviti.
    Inače,na desnoj ruci nosim brojanicu godinama i ništa ne smeta.
    Čak i kada na desnu ruku prebacim sat,alergija se gotovo i ne pojavljuje(?!)...
    Pošto izgleda da nema leka za ove alergije,ima li neko neki predlog za što bolju zaštitu?
    Unapred hvala.

    Pozdrav!

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •