Strana 25 od 26 PrvaPrva ... 15212223242526 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 250 od ukupno 253
Like Tree141Likes

tema: Saveti za kupovinu novih satova

  1. #241
    Član
    Član od
    9.10.2021.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    359
    Lajkovi
    2749
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Citat Ratanok kaže: Pregled poruke
    Ne znam zašto ali taj Khaki Field mi je tako legao na ruku, prvi put sam osetio takav sat, bila je to ljubav na prvi pogled...

    Kako je vaše mišljenje o Hamiltonu kao brendu i imate li neka iskustva koja biste podelili? Probao sam taj Khaki Automatic ali ne bih se žalio ni da uzmem kvarcni ili navijač u čeličnom kućištu sa safirnim staklom. Možda ima nešto bolje, svaki predlog je dobro došao.
    Po meni, samo mehanički/automatici... ima i njih na KP za slične pare kao kvarc

    https://www.kupujemprodajem.com/naki..._id=1490881740
    https://www.kupujemprodajem.com/naki..._id=1836064672
    https://www.kupujemprodajem.com/naki..._id=1836064672
    Ratanok likes this.

  2. #242
    Stariji član Avatar korisnika mizzy
    Član od
    6.2.2013.
    Lokacija
    Zrenjanin, Srbija
    Poruke
    1.490
    Lajkovi
    9926
    Reputacioni uticaj
    103

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Poslednja ispravka: mizzy (26.7.2022. u 18:54)
    trenutna kolekcija:
    Titoni Airmaster Ref. 93963 S-005
    Doxa Sub 300t Aquamarine Ref. 840.10.241.10
    Grand Seiko SBGA211 Snowflake
    Zenith El Primero Classic Cars Ref. 03.2046.400/25.C771

  3. #243
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27418
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    E još Casio da to uvede i możemo ići u pm.
    taunus and Влада like this.
    Omega rules !!!

  4. #244
    Novi član
    Član od
    2.4.2021.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Pozdrav ljudi Zanima me, koja je kvalitetnija marka satova - Roamer ili Citizen, i da li je Roamer bolji od Seika? Imam jedan Roamer za sada, pa me zanima izmedju ostalog i zbog buduce kupovine Takodje me zanima koliko je kvalitetan Swiss Military posto mi se na oko dosta svidjaju zbog dizajna

    Hvala unapred i veliki pozdrav svima!

  5. #245
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Veoma široko pitanje, pa je teško dati kvalitetan odgovor.

    U svetu mehaničkih satova je stvar prilično jednostavna:

    U cenovnom razredu do 700 € u obzir dolaze japanski proizvođači (Orient Star, Seiko, Citizen, Orient), jer osim odličnog Hamilton Khaki Mechanial ne postoji švajcarska alternativa. To je glavni razlog zašto volimo japance, jer za relativno malo novaca nude sasvim solidne satove.

    U cenovnom razredu od 700 € do 4.500 €, što dalje od japanaca, jer za bilo koji Seiko postoji bar deset boljih Swiss ili Made in Germany alternativa, bez obzira da li se radi o diveru za 1000 € ili konzervi za 4.500 €, čiji kvalitet premašuje 80 % švajcarskih satova u vrednosti oko 2000 €. Taj cenovni razred je razlog gde japanci gube na verodostojnosti, jer za 4.500 € nude potpuno nepodešeni "Grand Seiko" calibar 8L35 sa istovetnom spiralom, koji se može naći u seriji 6Rxx odnosno u 5 puta jeftinijim satovima.

    U razredu iznad 4.500 € u igru preko Grand Seika, Citizena 0200 i Credora opet dolaze japanci (iako je Citizenov 0200 u stvari švajacarski Le Joux Perret ali je u vlasti Citizen grupacije). Sve troje navedeno nudi vrhunski kvaltiet u odnosu na Swiss konkurenciju i u potpunosti su na ravnopravnom nivou.

    Nisam najbolje razumeo, da li planiraš da kupiš još jedan Roamer pa ga zato upoređuejš sa Seikom ili Citizenom. Savetovao bi da pogled baciš na Swatch grupaciju odnosno na satove Tissot, Certina, Hamilton i Mido. Tissot i Certina sa silicijumom spiralom za samo 100 € više, nude znatno bolje satove od Roamerove Sellite SW 200. Hamilton i Mido Powermatic 80 čak i sa klasičnom spiralom nude nešto bolje satove od Roamera - bar što se rezerve snage rada tiče.

    Swiss Military Hanowu uglavnom pokreću Ronda kvarčni kalibri i tu nema nikakve prepreke za kupovinu. Jednako važi i za japanske proizvođače. Eco Drive, Solar, klasičan kvarc - japanski bez rubina ili švajcarski sa rubinama - ne bih pravio nikakve razlike. Sve je ok i sve nudi ogromno za malo novca. Naravno, gledano iz perspektive korisnika satova.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (8.4.2023. u 8:37)
    eee, sdbiba, Zorg and 1 others like this.

  6. #246
    Član
    Član od
    9.10.2021.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    359
    Lajkovi
    2749
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Mislim da nije sve tako crno-belo i strogo odvojeno.
    Bez namere da teoretišem i elaborariram (sa mojim znanjem ne bih se ni usudio)
    ali iz ličnog iskustva znam da se može u cenovnom rangu do 700EUR uzeti i dobar švajcarac.
    Roamer ima, ili je bar imao šta da ponudi. Ja sam uzeo Roamer Saturn II sa ETA 2836 mehanizmom i veoma sam zadovoljan i cenom (bila je negde oko 500+ EUR) kao i tačnošću, koja je sada +3s na dan
    nove kolekcije mi nisu zanimljive ali ima jedan zaostali...
    https://bomar.rs/roamer-saturn-ii-960637-41-53-09
    za 485EUR teško da ima nešto slično (+ 7 godina garancije)
    eee and Zagor like this.

  7. #247
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Valjda se podrazumeva, da sam cenovne granice postavio okvirno i da je uvek dopušteno makar 10 % razlika u oba pravca.
    Roamer koji navodiš ima svakako šta da ponudi ali cene njihovih automatik satova su sada 820 €. Linija Saturn se ne proizvodi već 5 godina i mislim da je normalno da sam se opirao na cene novih satova odnosno postojećih linija a ne davno ukinutih.

    Verovatno se u nekim radnjama još uvek može dobiti Tissot Visodate sa ETA 2836-2 za oko 650 €, iako se sada u okviru te linije koriste samo Powermatic 80.111 kalibri sa plastičnim ankerom, gde bih lično uvek dao prednost Orient Staru, Citizenu ili Seiku u tom cenovnom razredu.
    Slično je i sa Certinom. Verovatno se još tu i tamo mogu naći njihovi satovi sa klasičnom ETA 2824-2 za manje od 700 €.

    Ne znam, da li su u Srbiji prodaju Atlantic satovi ali njihove cene sa Sellitom SW200 su 700 € iz vrlo dobre linije Worldmaster.

    Mislim da je ipak jasno šta sam pisao u gornjem postu i zašto sam upozorio da je pitanje opširno i da je teško dati kvalitetan odgovor. Uvek je najbolje kada član ponudi konkretne satove i postavlja pitanja u vezi sa njima a opširno pitanje rezultira u opširan odgovor..
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (10.4.2023. u 14:01)
    bokanegra likes this.

  8. #248
    Novi član
    Član od
    21.10.2017.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Pozdrav društvo,imam ponudi za Seiko SPB381J1 nov za 1200 eur. Da li je to po vama dobra kupovina ili predlog za nešto drugo u tom cenovnom rangu. Hvala.Saveti za kupovinu novih satova-screenshot_2024-01-20-11-18-54-565_com.android.chrome-edit.jpg

  9. #249
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Ako ti se svidja - uzmi, ok je cena.

  10. #250
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    606
    Lajkovi
    4365
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Pitanje ličnih afiniteta...

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •