Strana 24 od 26 PrvaPrva ... 1420212223242526 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 231 do 240 od ukupno 253
Like Tree141Likes

tema: Saveti za kupovinu novih satova

  1. #231
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.179
    Lajkovi
    6403
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Citat Dulsrb kaže: Pregled poruke
    Зна ли неко где се или од кога могу купити-наручити Steinhart сатови?

    Sent from my HD1913 using Tapatalk
    Ima trenutno jedan crni na oglasima ako nije prodat. Bio oko 400€

    Sent from my SM-A605FN using Tapatalk

  2. #232
    Novi član
    Član od
    28.9.2021.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Ne znam da li sam postavio pitanje na pravom mestu,a ono glasi
    da li neko poseduje TISSOT PRX POWERMATIC 80 sat? Zanima me vise o tom satu ,kvalitet,greske,mane,vrline,opsti utisak,strucno misljenje jer mi na prvu toliko seo da sam trazio u srb nema pa sam mislio da ga porucim iz hr izadje oko 2800kuna. Hvala na odgovorima,slobodno dajte svovje misljenje i da li ima jos satova sa ovakvim ivicama ,oblikom.

  3. #233
    Član Avatar korisnika sasa14
    Član od
    17.3.2013.
    Poruke
    338
    Lajkovi
    1175
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Koliko sam ispratio, ljudi koji znaju kazu da se taj powermatic sa 23 rubina izbegava zbog plasticnih delova u mehanizmu a ovaj je upravo takav.
    Poslednja ispravka: sasa14 (29.9.2021. u 22:28)

  4. #234
    Mlađi član
    Član od
    22.12.2010.
    Poruke
    89
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Da malo prosirim odvogor kolege sasa14 - powermatic 80 menanizam se pravi u raznim varijantama (23 ili 25 rubina, silicijmska opruga, COSC ili ne) i ide u razne brendove i modele swatch grupe. Koji je u ovom satu ne znam tacno, ali pogledaj neke postove ranije, spominjao sam oznake i kako se moze saznati koja je verzija u pitnaju.
    Uglavnom, kao sto je kolega rekao, verzija sa 23 rubina nije bas preporucena jer su dva rubina manje su zapravo sa viljuske i zamenjeni su nekom modernom plastikom (sto mozda i nije toliko lose kao sto se ocekuje), pa se na osnovu toga ocekuje vece habanje i kraci zivotni vek. Pretrazi forum, spominjani su mehanizmi par puta vec.

  5. #235
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Citat bnovica kaže: Pregled poruke
    Da malo prosirim odvogor kolege sasa14 - powermatic 80 menanizam se pravi u raznim varijantama (23 ili 25 rubina, silicijmska opruga, COSC ili ne) i ide u razne brendove i modele swatch grupe. Koji je u ovom satu ne znam tacno, ali pogledaj neke postove ranije, spominjao sam oznake i kako se moze saznati koja je verzija u pitnaju.
    Uglavnom, kao sto je kolega rekao, verzija sa 23 rubina nije bas preporucena jer su dva rubina manje su zapravo sa viljuske i zamenjeni su nekom modernom plastikom (sto mozda i nije toliko lose kao sto se ocekuje), pa se na osnovu toga ocekuje vece habanje i kraci zivotni vek. Pretrazi forum, spominjani su mehanizmi par puta vec.
    Iskreno - dosta sam diskutovao o toj Powermatic temi sa kolegama s nemackog tematskog foruma i vecina nas je doslo do zakljucka da su te price o plastici u powermaticu prilicno naduvane. Svi koji imaju satove s tim mehanizmima su prezadovoljni sa njima i njihovom tacnosti. Sta ce biti za 10 godina - naravno ostaje pitanje! Mehanizam je relativno nov i treba proci odredjeno vreme da se vidi kako ce se ponasati nakon vise godina.


    Ono sto predstavlja puno veci problem kod Powermatic mehanizama je fakt da ne moze da ga odrzava skoro nijedan casovnicar koji nije certifikovan od Swatch grupe jer je potrebno imati nekakve posebne alate koje swatch grupa ne pusta napolje, sem svojim certifikovanim majstorima. Ljudi su nosili satove cak i kod casovnicara koji radi sa satovima puno vise klase, i covek nije uspeo nista da uradi. A cene servisa diktira sama grupa i one su prilicno napucane. To je trenutno najveci problem kod Powermatica na koji se ljudi najvise zale.

  6. #236
    eee
    eee je sada online
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Ja sam jedan od onih koji imaju taj Powermatic, meni je skroz ok.

    Jedino što sam primetio je da kad krenem da ga koristim posle dužeg stajanja treba mu jedno 20ak dana da unormali dnevno odstupanje.

    Kad dođe vreme sa servis - videću . Pre par godina sam zvao Bomar, servis je bio 10K

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  7. #237
    Novi član
    Član od
    1.12.2018.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Pozdrav svima!

    Pre par nedelja obiazio sam časovničarske radnje po Beogradu u želji da se počastim novim satom.

    Budžet mi je bio oko 200E i u to su se uklapali Seiko ili Citizen. Orient je jedno vreme bio u razmatranju ali sam odustao jer je suviše elegantan za moj ipak neobavezni, nonšalantni stil.
    Više mi treba nešto za svaki dan, u čemu ću uživati uživati svaki dan i da mi i verno služi.

    Čak sam jedno vreme razmatrao i Gshock (tough solar) ali kad sam ga stavio na ruku video sam da je to (po meni) samo komad plastike, da iako volim Casio ipak želim nešto bolje i klasičnije.




    Sve je bilo ok, našao sam Bomarovu radnju u Ušću, probao Seiko 5, rekao bih da mi lepo leži na ruci, sviđa mi se i izgled i težina, i cena je sasvim ok.



    Citizen isto super, na popustu su u Bomaru pa sam za 17 hiljada mogao da uzmem sasvim dobar EcoDrive ili za 4 hiljade više diver automatic...







    Međutim, u radnji se odigravala za mene vrlo lepa scena gde je otac sinu kupovao sat, i najviše se lomili oko Tissota i Hamiltona... zeznem se, zatražim od prodavačice da probam Hamitona. I od tada mi Seiko i Citizen ne padaju na pamet. Ne znam zašto ali taj Khaki Field mi je tako legao na ruku, prvi put sam osetio takav sat, bila je to ljubav na prvi pogled... Problem mi je cena (104 hiljade - odoleo sam impulsu da odmah iskeširam) i to što nikad nisam pomišljao da toliko izdvojim za sat (sem možda jedan Sinn koji sam merkao pre nekoliko godina). Sad sam u potrazi po oglasima za polovan Hamilton i vidim mogu se naći za 200-300 E pa naviše.



    Kako je vaše mišljenje o Hamiltonu kao brendu i imate li neka iskustva koja biste podelili? Probao sam taj Khaki Automatic ali ne bih se žalio ni da uzmem kvarcni ili navijač u čeličnom kućištu sa safirnim staklom. Možda ima nešto bolje, svaki predlog je dobro došao.


  8. #238
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Jesi video noviji Seiko 5 koji je novija verzija tog koji si probao? https://bomar.rs/seiko-5-sports-srpg27k1

    Malo je skuplji od tog sto si probao ali meni izgleda dosta bolje i na ruci je skroz dobar. Nema safir ali ako izgrebes nekad staklo, mozes da porucis sa neta safir u odgovarajucem promeru za manje od 50e i da ti zameni neko ovde.

    Na Hamilton mozes da dobijes do 20% ako pitas, tako da ta cena moze da ode nesto dole...ako te bas odusevio
    milek and Ratanok like this.

  9. #239
    Novi član
    Član od
    1.12.2018.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Video sam Sports u raznim bojama ali nisam ga probao.
    Dolaziću ponovo za par meseci.

  10. #240
    eee
    eee je sada online
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Sa hamiltonom nema greške. Imaš par kvarcnih za 300ak evra na KP

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    bokanegra and Ratanok like this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •