Strana 13 od 26 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 130 od ukupno 253
Like Tree141Likes

tema: Saveti za kupovinu novih satova

  1. #121
    Mlađi član
    Član od
    22.7.2011.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Naleteh na ovo juče, možda dobiješ neku ideju

    https://monochrome-watches.com/buyin...er-1000-euros/
    Haifisch23 likes this.

  2. #122
    Novi član
    Član od
    17.12.2017.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Hvala na odgovoru. Pogledao sam tu temu

    Kada sam malo pogledao satove dvoumim se izmedju Hamilton satova i Alpine, i koliko sam mogao da vidim Alpine su mnogo jeftinije u inostranstvu nego kod nas? Koje vase misljenje generalno o Hamilton satovima i Alpinama
    Poslednja ispravka: Neša (28.12.2017. u 0:10)

  3. #123
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Sve zavisi od modela. Kod Hamiltona je veći cenovni raspon, može se dobiti novi automatik od 450 € a gornja granica je nešto iznad 2 k €.
    Na stranu Hamiltona ide jača tradicija, renome i što koriste ETA mehanizme a imaju nekoliko odlično modificiranih mehanizama istog proizvođača, koje su vrlo uspešno usavršili: H10; H40; H31
    Na stranu Alpine ide prvenstveno izuzetno privlačan design većine satova, završna obrada kućišta je po pravilu odlična, imaju čak i vlastiti (in-house mehanizam) a na ono što treba obratiti malo više pažnje, da u kvarc ugrađuju Ronda mehanizme a ima i nekoliko automatika sa Sellitom, umesto ETE. To nije ništa slabo, Ronda i Selitta su takođe odlični mehanizmi ali satovi sa tim mehanizmima kod Alpine (nešto slično kao Tag Heuer) se mogu naći u istom cenovnom raredu, kao ETA, što nije, ako mogu reći, sasvim uobičajeno.
    U svakom slučaju, oba su dobar izbor. Alpina je obično nešto skuplja opcija od Hamiltona (nepravedno) ali se povremeno mogu dobiti modeli po povoljnim cenama. Jedan ovakav je:
    https://www.chrono24.com/alpina/alpi...-id5888401.htm

    Citat Dusan.123. kaže: Pregled poruke
    Hvala na odgovoru. Pogledao sam tu temu

    Kada sam malo pogledao satove dvoumim se izmedju Hamilton satova i Alpine, i koliko sam mogao da vidim Alpine su mnogo jeftinije u inostranstvu nego kod nas? Koje vase misljenje generalno o Hamilton satovima i Alpinama

  4. #124
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Meni ta Alpina totalno nezanimljiva. Počev od imena pa nadalje. Zvuči ko neki konditorski proizvod. Cene su jezive pritom. S druge strane Hamilton...pff...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  5. #125
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7473
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Neces pogresiti ni sa Alpinom ni sa Hamiltonom. Cene Alpine kod nas su preporucene cene, mozes da ispregovaras 10-15%. Mislim da je i sa Hamiltonom ista stvar.

    Ako mislis na nize cene po sajtovima tipa jomashop, koji posluju samo online - tesko da tu cenu mozes da dobijes u pravoj radnji sto bi rekli brick and mortar shop.

    Alpina se malo dozvala pameti pa su novim modelima stavili nize cene - npr novi Startimer pilot u radnji moze da se uzme i za 700-800e.

    Sto se tice kvaliteta zavrsne obrade, iz mog iskustva, Alpina ima bolju zavrsnu obradu i lepse detalje. Npr, novi Startimer Pilot nema stampani brojcanik, svi brojevi i crtice su izdignuti i oiviceni. Mozes pogledati slike na linku ispod.
    https://www.ablogtowatch.com/alpina-...ic-watch-2017/

    Doduse, u slicnom cenovnom rangu i Hamilton ima lep brojcanik
    https://bomar.rs/hamilton-khaki-avia...ilot-h64715535

    Ali i, po meni, veoma los za ovaj cenovni rang.
    https://bomar.rs/hamilton-khaki-field-auto-h70625533

    Inace, pre 6-7 godina mogao si da uzmes Khaki Field Auto, doduse 42, za ispod 300e. U Srbiji, u radnji. I do dan danas zalim sto to nisam uradio.

    Sto se tice prednosti prilikom eventualne dalje prodaje sata - tu dajem prednost Hamiltonu. Gledajuci trenutne cene novih i polovnih za oba brenda meni deluje da oba brenda gube vrednost podjednako tako da je tu ista stvar. Ne racunam Limited modele kojima obicno skace cena. Ali Hamilton je brend koji ce pre naci kupca.


    I da, sto se tice imena Alpina, kad sam prvi put cuo za brend prvo sto sam pomislio - nije im bilo dosta sto prave cokule vec sad i satove stancuju . Naravno da sam mnogo pogresio



    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    piksi likes this.

  6. #126
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Ja sam juče isprobavao Alpinine satove (tačnije Seastrong i Extreme diver). Na kraju mi je ponuđeno 15% popusta (za keš naravno). Napolju može da se nađe jeftinije ali samo pod uslovom da se zaobiđu carina i porez. U svakom drugom slučaju ne verujem da možeš nešto drastično bolje da prođeš a da je vredno čekanja, naručivanja i rizika online kupovine. Satovi su lepi, sjajni, atraktivni ali meni nešto nedostaje. Nekako sam imao utisak da sam isprobavao više sjajni nakit nego nešto sa čim ću da se povežem i u čiji kvalitet i pouzdanost imam bezgranično poverenje (daleko od toga da mislim da su satovi loši). Za te pare, izbor je prilično veliki i očekujem da svi nivoi moga očekivanja budu zadovoljeni.

    Prilog 134664
    Prilog 134665
    popovac 76 likes this.

  7. #127
    Novi član
    Član od
    23.1.2018.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Molim Vas za preporuku za kupovinu sata do 200 EUR.Elegantno-casual varijanta za posao,okruglo kućište,analogni,kožna narukvica

  8. #128
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #129
    Novi član
    Član od
    15.7.2015.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Od japanskih preporuka za Seiko, Citizen, Orient. Od svajcarskih (u tom cenovnom rangu) Roamer, Candino, Wenger.
    Poslednja ispravka: arct (5.3.2018. u 0:59) Razlog: Greska

  10. #130
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Baci pogled na Wenger Seaforce. Stvarno dobar "Swiss made" diver sat sa i više nego pristupačnom cenom od respektabilnog proizvođača.
    Zatim pogledaj Orient Mako.
    Zatim Seiko SNZG13.
    Pozdrav.

    Sent from my LG V20 using Tapatalk
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •