Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
Like Tree1Likes
  • 1 Post By araphel

tema: Satovi iz inostranstva - smanjenje carine itd...

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Satovi iz inostranstva - smanjenje carine itd...

    Nesto se preracunavam pa vidim da mi se brojka bas i ne dopada, sat kosta sve ukupno oko 10.000 din. sa sve postarinom koja je placena na onlajn prodavnici, neko ovde mi rece da prilikom carinjenja, carinici obracunavaju krajnju cenu sa sve tom postarinom jer najverovatnije na paketu/papirima pise 100 i nesto $ u kojih je ukljucena i postarina, e sad po mojim proracunima ja cu izgleda platiti skoro pa polovinu sata (bez troskova postarine) sto je najblaze receno nenormalno !

    Moze li da se stogod dogovori s vlasnicima ovih vecih onlajn prodavnica satova da napisu manju cenu na papirima pa ako treba i da metnu oznaku "Used watch" polovnjak i mnogo manju cenu od realne, jel izvodljivo to ? Ako znate neku bolju caku javite, jer ovo vako stvarno nema smisla, taman pomislim da je neki sat jeftiniji preko i uzmem preracunam i poreze itd, kad ono ispadne ista cena ko u prodavnicama kod nas a nekad i skuplje !

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Satovi iz inostranstva - smanjenje carine itd...

    Pošto sam često štošta poručivao onlajn (doduše nikad satove), mogu da ti prenesem sledeća iskustva:

    - Od regularnih prodavnica niko neće hteti da se petlja sa pisanjem "poklon","polovna roba" i tome slično, ili pak sa smanjivanjem cena. Ovo može da se očekuje jedino od ljudi sa ebay ili nekih sličnih lokacija.
    - Veći problem od toga koliko izađe carina su po meni sami ljudi koji tamo rade. Nekoliko puta se desilo da ništa ne dobijem, ili dobijem praznu ambalažu, ili dobijem paket za koji vidim da je otvaran, a unutra fali nešto od stvari (obično ono što najviše vredi)

    Naravno, ne mora uvek da vude ovakva situacija, ali eto, meni se dešavalo. Izvinjavam se na mračenju, jednostvano htedoh da iznesem svoje iskustvo sa poručivanjem robe koja treba da stigne u Srbiju. Nigde drugde nisam imao tih problema.
    vladas likes this.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Satovi iz inostranstva - smanjenje carine itd...

    Nije korektno, pa ni zakonito da se bavimo ovakvim savetima.

    Generalno - da, moguce je i ljudi cesto traze da se navede niza vrednost ili da se radi o poklonu. Ovo s druge strane izaziva carinike da traze dokaz o uplati i/ili na stvarnu vrednost sata na netu, pa se mozes "uplesti u vrzino kolo".

    Sve u svemu, ova tema ce pod lock a ako neko moze da ti pomogne, neka salje PP.

    EDIT: sve sto je rekao araphel stoji - paket sa smanjenom vrednoscu ili deklarisan kao "poklon" samo zove da bude ojadjen
    No time to lose

Slične teme

  1. Malo pitanjce u vezi isporuke sata iz inostranstva
    By Prolaznik in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 4.8.2012., 11:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •