Strana 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 95
Like Tree32Likes

tema: Pomoć pri prepoznavanju modela sata?

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Pomoć pri prepoznavanju modela sata?

    Cuj, nemoj se odmah razocarati. Ako je mehanizam u redu, ako se kuciste i cifer daju koristiti onda ga nisi preplatio. Takav sturmanski se malo teze dobije ispod 200€, ali da je lep i ispravan. Tebi trebaju druge kazaljke i krunica i bice u redu. Obidji stare casovnicare, svasta se moze naci po njihovim fijokama.
    Poslednja ispravka: veberz (21.10.2013. u 21:47)
    kampanel likes this.

  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Pomoć pri prepoznavanju modela sata?

    Ova na desnom podbrojcaniku i nije kraca, rekao bih. Koliko sam prometio, i danas novi modeli imaju toliku kazaljku, ali na levom izgleda da jeste.
    Ono sto menj najvise bode oci je font kojim su brojevi ispisani na unutrasnjem rotirajucem prstenu... A, onda, kada bolje pogledam, na svim sturmanskie modelima je ta podela od 1 do 11, a ne od 5 do 55. i kazaljka sekundare bi trebala da bude kao na modelu koji je Rus postavio. Ovakvu je imao "polet" model u identicnom kucistu, ali je i njemu podela na prstenu od 1- 11

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoć pri prepoznavanju modela sata?

    veberez znas li kakav treba da bude da bi kostao 200 eura.tesko jako tesko mozda neko ceni al ne ide to toliko veruj mi.

  4. #24
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć pri prepoznavanju modela sata?

    Mislim da uopšte nije loša ideja otići kod starih časovničara ili uzeti neki odgovarajući koji je pokvaren. Nemoj da se brineš zbog sata, a Veberz ti je dao sasvim dobar savet.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Pomoć pri prepoznavanju modela sata?

    @jagos: Zivim van Srbije, doduse jos uvek na Balkanu , i znam kakve su cene ovde. A gledam i hrvatsko trziste i bogami kao da je jos malo skuplje. Moguce da u Srbiji ruski satovi nisu jos toliko na ceni. U stvari i ne znam gde zivis Samo sam pretpostavio Srbiju
    A kakav bi trebao biti za 200€? Pa lep. Zaista lep
    Poslednja ispravka: veberz (21.10.2013. u 22:13) Razlog: preciziranje odgovora

  6. #26
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoć pri prepoznavanju modela sata?

    ovaj na slici nikad ne moze biti 200 eura sta god da mu uradi.imao sam 3133 bar 20 komada i sad imam poneki pa pomalo sam upucen u cene.

  7. #27
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć pri prepoznavanju modela sata?

    Eh, cene umeju da se razlikuju čak i u istoj zemlji, a kamoli u različitim, pošto jezik ovde ne znači mnogo. Svi mi bismo govorili, odnosno pisali na isti način, ma gde se nalazili - u Japanu, SAD, Švajcarskoj ili u Burkini Faso.

    Ako mogu da posavetujem, ovakva pitanja je najbolje formulisati tako da se pomene i mesto odakle se kupuje, npr. Koliko košta model XY u Srbiji/Hrvatskoj/Nemačkoj? i slično. Iako mnogi navode i lokaciju ili se zna gde žive, cena zavisi od toga da li sat kupujemo u zemlji gde se nalazimo ili u inostranstvu.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #28
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom

    kampanel, mislim da je Šturmanski sa početka 90-tih, kazaljke na podbrojčanicimi deluju sumnjivo ( kratko ) , sekundara hronografa mogla bi biti neorginalna, jer koliko sam video takav model ima mali "aviončić" na vrhu ( kao Lemania 5100 ), krunica nije orginalna. Mnogo je modela Šturmanskih, mnogo varijacija, teško se čovek snalazi, stvari ne komplikuju samo ruski proizvođači nego i nakupci, preprodavci ( mislim mahom na strane preprodavce iz Ukraine , Rusije ....) koji sklapaju šta stignu a skoro sve paše na sve .

    Zaboravih ovo da napišem: boja osvetljenja ( luminacije ) na kazaljkama i markerima se ne slaže tako da su kazaljke ( ili brojčanik ali verovatno kazaljke ) sa drugog Šturmana ( rekoh da sve paše ) . Takođe unutrašnji prsten mi je sumnjiv tj. sumnjiva mi je skala na njemu, boja prstena koja bi trebalo da je plava i boja brojeva koja bi trebalo da je žuta , bar po modelima koje sam video .
    Poslednja ispravka: RUS (22.10.2013. u 6:16)
    jagos likes this.

  9. #29
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.625
    Lajkovi
    18032
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoć pri prepoznavanju modela sata?

    Naš prijatelj Vebrez živi u Mađarskoj.
    Pretpostavljam da su tamo cene nešto veće.
    Kolega Jagoš je iz Crne Gore
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #30
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoć pri prepoznavanju modela sata?

    cene postaju slicne bilo gde u evropi.ne pricam samo o poljotu.dobar sat ocuvan besprekoran kosta slicno i u beogradu i u londonu.jedino sto se gore brze i lakse proda valjda jer ljudi imaju bolje plate ali cene su skoro iste.znaci ovde je samo manji promet.o satovima u losem stanju ne vredi pricati oni nemaju cenu nigde vec jednostavno cekaju pocetnike.cinjenica je da je kod nas mnogo vise satova bez papira i redovnog servisa pa se stvara lazna slika da je nesto jeftinije.

Strana 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •