Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1
    Novi član
    Član od
    15.10.2016.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    18
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Par pitanja u vexi sector expandera 130 (chronograph)

    Naime, kupio sam za 30 evra sector expander 130 chronograf.

    Provlemi sllu sledeci:
    1. Nakon stopanja vremena, kazaljka hroografa se ne vraca u centar (pozicija 12h) vec negde oko 8 sati.
    2. Kao sto je vecini poznato, ovaj sat ima onu gumenu narukvicu sa nekim kilavim vesanjem koja ako sam dobro video na netu kosta cak 50 evra ili cak malo vise. Problem je sto je ta narukvica isecena tako da mi staje na ruku knap i ponekad malo steze.

    prvi problem mi nije nesto vitalan ali ne znam da li postoji mogucnost da se kajis malo produzi na primer stavljanjem druge, duze kopce koja bi dala tih 3mm koja su mi protrebna?

    I naravno, interesuje me vase misljenje o ovom satu s obzirom da mi je ovo prvi sector u zivotu i nikada nisam imao iskustva sa njima.

    Par pitanja u vexi sector expandera 130 (chronograph)-strap.jpg

  2. #2
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Par pitanja u vexi sector expandera 130 (chronograph)

    Za kazaljku hronografa, to mozes da nastelujes. Jeste da u ovom klipu nije taj sat, ali verovatno se isto steluje.

    https://www.youtube.com/watch?v=Fnyk2YE5BX8

    Posle 6og minuta ima kako da resetujes kazaljke hronografa kod kvarcnog sata.

    A za narukvicu, ja bih probao da nadjem na aliexpress-u ili slicnom sajtu. eventualno ako ti se ucini da je kopca duza ali da dolazi sa narukvicom, uzmi sve pa skini.

    Ova je verovatno iste duzine, ali kao referenca sta da trazis
    https://www.aliexpress.com/item/20mm...ceBeautifyAB=0
    Poslednja ispravka: eee (5.7.2018. u 10:35)

  3. #3
    Član Avatar korisnika dzonitru
    Član od
    30.1.2018.
    Poruke
    113
    Lajkovi
    124
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Par pitanja u vexi sector expandera 130 (chronograph)

    Ako ne uspe sa tim standardnim kopcama probaj da nadjes neku sa diver extension, tj. produzetkom za stavljanje preko ronilackog odela, mozda bi to resilo problem
    Mada, s obzirom da ti malo fali moze ti i ova sa alija biti adekvatna.
    Neki casio modeli sa metalnom narukvicom imaju kopce sa 5, 6 rupa za podesavanje, mozda mozes kod sajdzije naci, samo je pitanje moze li se nabudziti da odgovara gumenoj narukvici.

    Malo je mutna slika, ali se vidi na sta mislim. Samo je problem sto bi morala tvoja postojeca narukvica malo da se "nabudzi", tako da ovu opciju preporucujem kao alternativu kopci sa aliexpressa

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •