Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree5Likes

tema: Namestanje datuma/vremena na Casio Edifice

  1. #1
    Novi član
    Član od
    17.11.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Namestanje datuma/vremena na Casio Edifice

    da l' postoji neko detaljno i veoma slikovito upustvo za priglupe ljude, mozda na jutjubu ili bilo gde drugde, kako da namestim vreme i datum. dobro mi je krenulo, medjutim, posle sam se totalno pogubio. sekundara se vise ne pomera, a vreme sam poremetio, tako da sada zuri 2 minuta.
    ovaj klip mi nije bio od nikakve pomoci:
    Casio Edifice EQWT720DC-1A How to Set and Review by Valencia Time Center - YouTube
    jer kad mi krene sa nekim "DTS" i slicnim skracenicama, to je za mene bio kraj i vise nise
    bio ni pribran ni koncetrisan da pratim dalje. uputstvo koje sam dobio u kutiji je konfuzno i
    potpuno beskorisno, barem za mene.

    ako je bila slicna tema na ovom forumu (nisam uspeo da pronadjem), molio bih vas da
    okachite link.

    u najgorem slucaju otisao bih kod chasovnicara da prekinem vise sa ovom agonijom.

    unapred zahvalan.

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom re: Namestanje datuma/vremena na Casio Edifice

    vladas likes this.

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom re: Namestanje datuma/vremena na Casio Edifice

    e lepo,taman kad provališ kako se rukuje sa tim satom trebaće to i da objasniš pošto sam i ja u fazi kupovine CASIO EDEFICE sata

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom re: Namestanje datuma/vremena na Casio Edifice

    Rastko,

    U uputstvu koje si dobio sa satom (na pocetku) imas jedan graficki prikaz kretanja kroz funkcije menija (sat-dugme-strelica-sat-dugme-strelica...). U funkcije podesavanja se obicno ulazi pritiskom od 2 ili vise sekundi na taster A, sat obicno tada zapisti i udje u prvu po redu funkciju koja je obicno podesavanje vremena, dana, datuma i vremenske zone u kojoj se nalzais, kasnije ide svjetsko vrijeme i konacno alarmi itd. Neka ti taj graficki prikaz bude pred nosom i samo parti sta je napisano. Vjerovatno se radi o famoznom Casio petomotorcu koji je, samo na ocigled, komplikovan za podesiti a zapravo treba samo biti strpljiv par minuta.
    Pokusaj ponovo.
    Roberto: Enzo, really, 10,000 dollars, whatcha going to do with that money?
    Enzo: Buy a rosary for mama, a new dress for Angelica and you... you get yourself a suit that fits. But most important...
    Roberto: Yes?
    Enzo: We find the Frenchman. We find Jacques Mayol.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom re: Namestanje datuma/vremena na Casio Edifice

    Off teme prebacene u Off topic chat zez soba!. Molim clanove da se drze teme. Hvala.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    17.11.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Namestanje datuma/vremena na Casio Edifice

    Jovane, hvala na odgovoru.
    ali iskreno, ipak mi se cini da uputstvo koje sam dobio je nekako suvise shturo, mozda nedovoljno precizno i sa
    mnoshtvom nepoznanica, komplikovano za ljude koji sporije kapiraju (kao npr. ja), a pogotovo za zhene.
    kao da je prvenstveno namenjeno osobama koje su i ranije posedovale neki Casio, te su vec bili upoznati
    sa osnovnim funkcijama. najveci problem je sto sam napravio neshvatljivu glupost samom startu. citajuci komentare
    po netu, shavtio sam da se niko nije cimao ruchno da podesava vreme, datum ili godinu. sve sto je trebalo uraditi,
    jeste uci u World Time Mode, pronaci neki Home City, i sav taj posao sat odradi automatski. evo jednog od mnogih
    komentara koje svedoche tome:
    The calendar was pre-programed. As soon as I took the watch out of the box, all the needles started racing,
    it was kind of fun to watch that. But, wait a minute, after all the motions stopped, the time was not right -
    The day is a day ahead, the hour is not right, the minute was the only thing looked right. Uh, it was in UTC.
    OK, time to look at the manual - sure enough I need to set my home city. After that was done the watch adjusted
    itself, hour, day and date and everything was perfect! - I was wowed.

    a sta sam ja uradio? u Timekeeping Mode-u, na kraju rucno pomerao kazaljku koja pokazuje minute, napravio takvu
    besmislenu brljotinu, i sada mi sat pokazuje vreme koje sam ja odredio kao tacno - nema povratka nazad. sve sto
    mogu da uradim jeste da se setam po jedan chas gore-dole u time zone-u, ali minutara je tu gde je.
    inace, upustvo je veoma malih dimenzija i nezgodno za chitanje, te sam zaista posteno namucio drzeci u jednoj ruci
    tu sicushnu ali debelu knjizicu koja se momentalno zatvara cim je pustim, a u drugoj lupu uperenu u sat, jer se
    brojevi, oznake i skracenice jedva vide golim okom (alarm, DST, STD..)

    ali dobro sad, sta je tu je. postupak podesavanja godine mi je i dalje neshvatljiv, a uskoro ide 2013. i to bi
    moglo predstavljati problem, kao i razliku izmedju STD(standard time) i DST(daylight saving time), a cak ni to
    nisam uspeo da podesim na zeljeno (DST). i uopste uzev, sat se uglavnom ne ponasa onako kako je to naznaceno u
    uputstvu. recimo, u Alarm Mode-u bi sekundara trebala da pokazuje on/off, sto uopste nije bio slucaj kod mene.
    ima toga jos, al' vec sam uveliko preterao.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom

    Polako.Ne ocajavaj,za sve ima rjesenja i ni jedno podesavanje nije nepovratno.Posto nisam imao bas taj konkretan sat pricam na pamet ali: DST (daylight saving) ti ne treba,stavi ga na OFF.Home city stavi Pariz ili Berlin (to je nasa vremenska zona). Udji u timekeeping mode i namjesti sat i minute kako treba. Kalendar je na casio modulu obicno podjeljen na 12 mjeseci po satima i na godine po prestupnim i neprestupnim ili u minut drukeru a prema tabeli u uputstvima.Ako nista drugo ne upali probaj da ga rucno kalibrises radio signalom.
    Roberto: Enzo, really, 10,000 dollars, whatcha going to do with that money?
    Enzo: Buy a rosary for mama, a new dress for Angelica and you... you get yourself a suit that fits. But most important...
    Roberto: Yes?
    Enzo: We find the Frenchman. We find Jacques Mayol.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    17.11.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Namestanje datuma/vremena na Casio Edifice

    zapravo, tachan polozaj sekundare u 'home city seetings-u' je negde izmedju Atine i Pariza, ali bitno je
    da je nakon toga sve odradio sam. e sad, da l' je sad ovo najpreciznije vreme, ili sam nesto poremetio prethodnim
    chackanjem - nisam siguran. ali za sada sve radi ok, za ostalo cu se raspitati kod ljudi koji poseduju
    nesto slicno. hvala jos jednom!
    VLADAN P likes this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom

    Mislim da nista nisi poremetio ako je i dan/datum namjesten kako treba.Da bi bio savrseno tacan trebalo bi da ga sinhronizujes preko radio signala. Uzmi uputstva i pogledaj kako 'time calibration' namjestiti na on ili auto. Nakon toga bi on trebao da se po noci sporazumije sa atomskim satom u njemackoj i ujutru bi trebao da bude tacan u sekund.
    Roberto: Enzo, really, 10,000 dollars, whatcha going to do with that money?
    Enzo: Buy a rosary for mama, a new dress for Angelica and you... you get yourself a suit that fits. But most important...
    Roberto: Yes?
    Enzo: We find the Frenchman. We find Jacques Mayol.

  10. #10
    Novi član
    Član od
    17.11.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Namestanje datuma/vremena na Casio Edifice

    nazalost, mislim da ovaj moj ne poseduje tu funkciju, za razliku od vecine g-shock i skupljih
    modela iz edifice serije. a rech je o modelu: EQs500C-1A1. presudio je prvenstveno izgled,
    kao i solarno napajanje. i ovaj mi se takodje svideo, ali je bio preskup za mene:
    Casio Edifice Men's Atomic Watch EQWT720DC-1A: Watches: Amazon.com
    tako da mi je kod podesavanja vremena, ruchno pomeranje kazaljke ostalo kao jedina opcija.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •