Zamislite situaciju, sinoć slava kod prijatelja svi dobro zagrejani, blago je reći, fantastičnim domaćim vinom kupljenim iz obližnjeg sela, letimo od teme do teme...“infrakt”, lažni doktorati , špijunske igre (ko je koga i ko je kome )..... zapodene se priča o satovima gde sam ja priznat kao lokalni stručnjak (i to bez diplome) i nekako dođemo do KP i Limunda gde uglavnom i nabavljam moje vintage akvizicije....
Kako bih to prezentirao odem navoćkicu, a tamo omega samo što ne istekne licitacija....!





Kako nisam baš neki poznavalac omege na prvi gled mi se učini ok ... mozak oplemenjen maliganima poče da računa ....aha slava je nema mnogo ljudi na mreži možda ga uzmem džaba....
zadnja sekunda ja dadoh ponudu16789.... i voala prošlo je - kratka euforija.... ali odmah se alarm upali (što bi neša rekao ako je sto evra odma je fejk) samo 5000din
Vratim se sa slave, pustim pp nekim članovima koji su po mom skromnom sudu bolje upoznati sa omegom (još jedan pozdrav njima i odavde ).... i krenem da pretražim net....naravno KOPIJA


Ovo vam pšem jer sam naleteo na odličan forum ljubitelja omege i temu o kopijama gde na 80 stranica imate gomilu fejk omegi – dobro štivo za nas neiskusne....


Izvolite link https://omegaforums.net/threads/dont...uestions.6235/


U mom slučaju odmah su na početku sve rekli – nema Omege seamaster, a da na brojčaniku piše antimagnetic, zatim omega nikada nije sa spoljne strane kućišta stavljala oznake već iznutra i treće ovo svakako nije mehanizam koji ide u Omegu seamaster....