Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree18Likes
  • 7 Post By RUS
  • 1 Post By lemi
  • 4 Post By gogmajster
  • 6 Post By gogmajster

tema: Seagull 1963 42mm Review

  1. #1
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Seagull 1963 42mm Review

    Recenzija Seagull 1963 42mm modela.



    Tehničke karakteristike:
    Kućište od nerđajućeg čelika
    Prečnik 42mm
    Visina 13mm
    Mehanizam na ručno navijanje Seagull ST19
    Akrilno staklo
    Širina lugova 22mm
    Cena 275€
    VLADAN P, Nick, lemi and 4 others like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Seagull 1963 42mm Review

    odličan je...je imam model od 39 milimetra i ekstra sam zadovoljan....
    gogmajster likes this.
    ​LEMI

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Seagull 1963 42mm Review

    Moj manji stize na ljeto iz Hong Konga i nikako da ga docekam...a jedva cekam. Svidja mi se i verzija od s obrnutim rasporedom boja (posudio sliku od kolege s drugog foruma s kojim sam kontaktirao kada ga je kupio). U medjuvremenu ga je prodao, ali bio je sasvim zadovoljan njime.
    Seagull 1963 42mm Review-20130322_175411_2_bestshot.jpg

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Seagull 1963 42mm Review

    Lep sat, mene nešto odbija ona petokraka.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Seagull 1963 42mm Review

    Meni se vizuelno dopada ovaj model, ovaj sa bijelim ciferom, ali nesto sam skeptican po pitanju Kineskih proizvodjaca, pomalo sumnjam u njihovu kontrolu kvaliteta, mozda je to neosnovano, ali sta da radim, moramo biti oprezni sto se tice svega sto dolazi iz Kine. Ovo nije bas jeftin sat, u odnosu na Swiss Auto Chrono modele jeste, vjerovatno je i kontrola ne nekom nivou

  6. #6
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Seagull 1963 42mm Review

    Jeste da kod kineza ima problema, ali su ovi satovi odlicni, bar koliko sam ja imao prilike da vidim.
    Nekoliko clanova ima ovakav sat, i koliko znam svi su zadovoljni.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Seagull 1963 42mm Review

    Otkako sam se zagledao u taj sat pratim na WUS-u (i drugim forumima) teme vezane za njega. U biti postoje 2 glavne 'struje' tj. kanala kojima ljudi dolaze do njega- jedan je sa sajta watchunique.com, s kojeg kupuju Evropljani mahom, a na WUS-u se mahom sve vrti oko izvjesnog Thomasa (u biti KINEZA Hong Chung Leunga ) koji je prvo radio za Seagull i bio je kontakt osoba za 1963 reissue kada je tek krenuo i dosao u srediste paznje, ali onda je odjednom (ne objasnjava se zasto) prestao biti zaposlenik, no forumasi isticu da je ostao u odlicnim odnosima sa Seagullom i da ima njihov blagoslov za izradu tih satova. Na WUS-u postoje 2 OGROMNA threada o iskustvima i s Thomasom i sa satom opceniti- najviase se govori upravo o iskustvima sda satom koji ON lifra i izgleda i proizvodi, jer su se oni okrenuli primarno njemu kao dobavljacu. Koliko sam ja shvatio, i gornji sat (bar ovaj crni) i pandu verzija...od 42 cm lansirao je upravo on i sada je nudi... Nisam toliko pazljivo citao o tome koliko se pojava te verzije poklapa (ili da li se uopce poklapa) sa sluzbenim sajtom, na kojemu su modeli bili dosta skuplji, cak i iznad 300$. Thomas svoje prodaje za 220$ (42 mm) i 200$ (39mm)+dostava.... I gornja 42mm verzija s crnim ciferom je također Thomasova Jedno vrijeme je bila i opcija sa safirnim staklom, koja je bila skuplja, ali ljudima se vise svidja akrilna verzija, jer bolje paše satu...safirno je preispupceno...I o tome se (trenutno) raspravlja na forumu. Uglavnom, ljudi redovito narucuju od njega, a ponuda mu se krece u skladu s onim sto ima od materijala...Pokusava biti ujednacen i kvalitetan. Mene su uvjerili, a sam narucio od njega i sve je proslo ok, ali sam htio izbjeci carinu i shipping, pa je sat preuzela jedna prijateljica koja je igrom slucaja u HK...I sad je nikako docekati da se vrati, tj. dodje u posjetu kuci... No transakcija je (uz pomoc i jednog forumasa s WUS-a koji s tim Thomasom direktnije komunicira, ili se bar nametnuo kao posrednik na forumu) prosla ok. Mogu vam ponuditi par slika koje mi je slikala kada joj je sat stigao, ali cekam da konacno dodje do mene, pa da to napravim kako spada
    Inace, pratio sam iskustva i na jednom njemackom forumu- imaju cak i klub vlasnika tog sata...i cini mi se da nemaju pojma o Thomasu...oni se opet kunu u watchunique i neki bayblau sajt... I ODUSEVLJENI SU i ne prijavljuju neke vece probleme. Vidio sam ga i kod J. kampmanna i on ga isto masnije naplati...a dobio je i ove 42mm verzije.
    Uglavnom, mislim da bi se da ima nekih vecih problema, jer da ima, vec bi toliko ljudi na tako veikom forumu to prijavilo. Narravno, uvijek te moze zapasti neki corak...
    RUS, VLADAN P, vlajo and 3 others like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •